Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya Küçük Veli Abim BÜYÜK...

Konu, 'Mazda 3' kısmında faroz_52 tarafından paylaşıldı.

1. faroz_52

faroz_52 Aktif

Herkesin merakla beklediği haberi patlatıyorum benim moruğu garaoğlan ı [member=83]Olgun[/member] a vereceğim kesinleşince ilanlara yoğunlaşmaya ve telefon trafiğine başlamıştım...Birkaç guzu pazarlığından sonra karamsarlığa kapılıp araba bulamadığım için istediğim fiyat ve temizlikte ümidimide kesmiştim... [member=56]ezmocesteri[/member] Bülent abim azdaha sabret sabret derken bir araç denk geldi ki dünya ne küçük ki o da Aydın da çıktı...Hatta bir ara mirai almayı bile gözüme kestirmiştim ki [member=38]Mt53[/member] Mehmed abim beni şöyle bir sirkeledi dizelde dizel akıllı ol pişman olmayacaksın dedi ve haklıda çıktı ....Bu süreçte kısa klipler atarak beni dizel impresivve hepten çeken Bülent Abi karar vermemde tekrar büyük pay sahibi oldu sağolsun...Büyük istişareler sonrası ve Veli Abimin Aydın da oluşu karar aşamasını hızlandırdı...Sadece Veli Abimin Aydın da oluşu yetmedi aracıda 10 gün kadar opsiyonladık pazarlıkta yapıp bir 250 tl noter masrafımızıda kurtarmış olduk...Veli abimin araca onay vermesi benim son kararı vermeme neden oldu...O yüzden şuanki aracımın alınmasında hakkı çok fazla olan Veli abime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...Büyüksün Veli Abi :) ....Sen olmasaydın bu iş olmazdı her kontak açışımda sana dua ediyorum...Vesile olan hayır dualarını esirgemeyen sürekli fikir alışverişinde bulunduğum [member=56]ezmocesteri[/member] [member=38]Mt53[/member] [member=44]Maytalman52[/member] [member=83]Olgun[/member] a da çok dua ediyorum...Şunu daha iyi anladımki evet garajın bir gücü var bu güç buradaki insanların hayır duaları temiz kalpleri ve akıllıca yönlendirmeleri sayesinde dahada kabarıyor...Çok sevdiğim [member=2]Oğuzhan[/member] kardeşimide guzunun sebebine görüp yüzyüze tanışma fırsatı buldum...Hakikaten gerçek mazdacı olupta bozuk karakterli bir garaj üyesi yok aksine herkes seçilmiş sanki.... :)
    Oğuzhan sizle tanışmak muhabbet edebilmek guzuyu almaktan daha keyifliydi öyleki artık gidelim 1200 km yolumuz var dediğimde Veli abimin gitmeseniz iyiydi demesi birbirimizden kopamamız hafızamdan silinmeyecek çok güzel anılar keşke...garaj olarak bir semtte yaşayabilseydik ne güzel olurdu...Bu arada Aydın ı da çok sevdik gayet sevimli şirin bir semt güzel memleket....
    Araca gelince...Mazdanın özel renklerinden olan titanyum grisi 16 bin km de idi gelirken 17 bini geçtik...Yetkili pejo bayiden takas sonucu 2.el kısmından bize nasip oldu...İlk el desek geçmişi için yanlış olmaz...Gayet düzgün titiz kullanılmış etiketleri dahi üzerinde olan bir arac...Arac 2012 model dizel impresive fakat 2013 yılının 11 inci ayında yollara çıkmış herhangi bir masrafı şimdilik yok çok şükür keyfi ve zaman+para= görüntü formülü ile spoiler marşpiyel gibi [member=56]ezmocesteri[/member] Bülent Abimin fikir babalığı ile dahada güzel hale gelecektir... :)...3 m orta siyah cam filmi uygulanmış o kadar başarılıki yolda gelirken farkettim işçilik ve malzeme kalitesi gayet güzel yan kesik mazda speed egzost ucu arabaya cuk diye oturmuş hakikaten...Genel olarak araçta canımı sıkan hiçbir nokta yok sabırsızlıkla kafamdakileri araca uygulamak istiyorum...Bu süreçte ekipman ve yorumlarınızı dikkate alıcam tabiki de :)
    Gelirken hem kardeşimi görmek hemde bülent abimlede tanışmak için Ankara içine daldık akşam trafiğinde navigasyonun kafayı yemesi yüzünden trafikte zamanda kaybettik sonuç olarak bir araya gelebildik çokta iyi oldu... [member=56]ezmocesteri[/member] biraz rahatsızdı fakat bizi görünce canlandı bir anda :) ...keyifli bir buluşma oldu 1 saat gibi bir muhabbet araç testleri fikir alışverişleri sonrası zor bir ayrılıkla yollara düştük gece 2.00 da samsun a geldik direkt uyuyup 5.30 da tekrar yola çıkıp memlekete vardım...Mesai arkadaşım benim için 48 saat çalılştı sağolsun direkt evden iş kıyafetlerini giyerek işbaşı yaptım cem karaca misali mazdamızda olsa işçisin sen işçi kal giy dedi tulumlarıı :D
    Herşeyin yolunda gitmesi ve sağsalim gelebildiğimiz için Allah a şükürler olsun...Dualarını iyi temennilerini esirgemeyen herkese çok teşekkürler Allah hepinizden razı olsun...
    [member=4]kadir[/member] adınada çok sevindim aynı zamanlarda arac almış olduk....
    Aracın yakıt tüketimi 150 tl yakıt ile 650 km yol yapmışız klima açık 140 ve üzeri yüksek süratle geldik yerleşim yerleri eds ve radar uygulamaları hariç hız kesmedik düz yolda max 200 km hıza çıkabildik araç benzinli motor gibi uzaması sessizliği ile diğer dizellerden çok çok farklı mazda yapmış abiiii ;) dedirten cinsten...Foto yüklemeleri için fırsat arıyorum...Anlatacak çok şey var aktarabildiklerim bu kadar :) Hakkınızı helal edin uzun oldu fakat film tadında oldu.... :) Seviliyorsunuz...Mazda Kardeşliği

2. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

:) bulusma tadında gecti evet arabayi getirme vesilesiyle Veli abi Oguzhan Bülent abiyle de gorusmus olduk hersey icin tesekkurler. Araca diyecek yok zaten :)

ZooM-ZooM

3. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  4. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

ZooM-ZooM

5. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  6. karardvn

karardvn Aktif

Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin uzun ve keyifli bir yazı olmuş kimbilir bu yazıya vesile olan kuzu ne kadar keyiflidir tekrar hayırlı uğurlu olsun

7. faroz_52

faroz_52 Aktif

Allah razı olsun daha güzelleri sizin olsun

8. faroz_52

faroz_52 Aktif

Evet gerçekten iyi bir üçlü olurdu :)

9. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  10. faroz_52

faroz_52 Aktif

Ha bu arada [member=97]ktaskan[/member] Kerim abi aceleye geldi yoksa senide görmeden gitmezdik...Bülent abi selamımızı iletmiştir zaten...

11. faroz_52

faroz_52 Aktif

Kadir senin arabanın içi eğer kremse ben ona derimki sütlü kahveli çikolata :)

12. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Öneml değil Enes biz hep burdayız. Planlı olsaydı zaten bende gelirdim, sonraki garaj buluşmalarında inşallah. Mesela mayıs ayındaki İstanbul Autoshow ::) O0 Tekrar hayırlı olsun, ağız tadıyla kazasız belasız kullan inşallah.

13. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  14. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Enes tekrardan hayırlı olsun gönül isterdi ki uzun uzun oturalım muhabbet edelim bir dahaki sefere artık :) Her şey çok güzeldi.

15. faroz_52

faroz_52 Aktif

Teşekkürler abi inşallah

16. faroz_52

faroz_52 Aktif

Sağolasın aynen süper bir buluşma oldu...Daha iyileri senin olsun inşallah :)

17. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tekrar hayırlı olsun Enes... Her şey çok çok güzeldi gerçekten... Başta guzu olmak üzere... :)

Aracın sıfır kokusu üzerinde, Allah kaza bela vermesin... Bu arada benim göbek sağlammış ha, spora başlamak şart oldu... :D

18. hus3yn

hus3yn Katılımcı

aydınamı gidelim yani heveslendirmeyin milleti :D

19. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Enes hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...

20. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Güle güle kullan :) fuara geldik neler neler kaçırmışız :D

Sayfayı Paylaş