Donetello

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Bi Fransız daha geldi, tipini ....

Gocaman Guzuyu verdikten Daha Gocaman bir Guzu bulamayınca sevdamı kalbime gömdüm ve bunu aldım.

Bütçeme göre baktığım segmentteki araçlardan hayır gelmeyeceğini anlayınca ve bir miktar para lazım olunca tercihimi 180 derece döndürdüm.

Yine japon olsun istedim ama bütçeye göre yoktu, olanlarında (Subaru Vivio, Justy) büyük oranda parça sıkıntısı vardı.
Satılık Mazda 121'lerde de hoşuma giden göremedim.

Kore grubundan da bütçeme uyanları (Daewo Matiz) fırsat bulup gidip göremedim, çoğu da kısa sürede satıldı.

Mecburiyetten Fransızlara (Peugeot 106, Twingo) yöneldim.
Aslında klima bir araç arıyordum ama baktıklarım hoşaf gibi çıktı.
Bu aracın motoru, temizliği hoşuma gidince klima falan aramadım, aldım.

1 haftada 2.000 km yol yaptım, gidişi yol tutuşu beklediğimden çok iyi çıktı, inşallah da böyle devam eder.

Yakıt sarfiyatı zaten düşük, birde lpg olunca istasyonu unutuyor insan

1997 1.2i 60 HP

Sprinter Ustayıda (Xedos 9 yada muadili bir araç) artık düğünden sonra alırız

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Güle güle kullan Hakan. Arkadaşım 8 senedir kullanıyor ve çok memnun.
Not: Yakıtından dolayı başka araçlara bakmıyor bile.
Teşekkür ederim abi. Doğrudur, bir kez uzun yolda ölçüm yaptım, eğer son aldığım pompa az basmadıysa 100 km 4.8 Lt lpg sarfiyatı var. Hız 90-115

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Donetello mu? Yarıldım gülmekten... :D

İsmi haricinde hiç bir şeyini sevemedim, en baştan da söylediğim gibi; senin içine sindiyse bize kokoreç yemek düşer... :p :p

Tekrar hayırlı olsun, Allah'ım kazasız belasız nazarsız (değme ihtimali yok ama neyse) :D günlerde kullanmayı nasip etsin.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Donetello mu? Yarıldım gülmekten... :D

İsmi haricinde hiç bir şeyini sevemedim, en baştan da söylediğim gibi; senin içine sindiyse bize kokoreç yemek düşer...:p

Tekrar hayırlı olsun, Allah'ım kazasız belasız nazarsız (değme ihtimali yok ama neyse) :D günlerde kullanmayı nasip etsin.
Çocukken en sevdiğim çizgi film Ninja Kaplumbağa'lardı ve ordaki favori kaplumbağam Donetelloydu, buda kaplumbağaya benzemiyor değil. Arka tarafta kıvrıl uyu

Henüz 10 gündür kullanıyorum, her yönüyle beklentilerimin üzerinde çıktı abi. Motorsiklet niyetine biner dururum
Hayırlı olsun Hakan :)
Sanırım biraz temizlik işi var iç mekanda ,bir de pasta cila atıldı mı 10 numara valla :) yalnız ben buna donetello demem "kermit " derim baştan söyleyeyim :)
Teşekkür ederim abi. Bugün temizlik yaptım biraz içinde ama o kadar oldu.
İçi 19 senelik bir Renoya göre iyi gibi. Sanırım arkada fındık çuvalları taşımışlar, plastik yerlerde çizikler var bide temizlerken heryerden fındık çıktı

Siyah arabayı yıkayıp kurulamak zor işmiş bundan sonra su tutar geçerim

Bu arabaya pasta cila atmaya değmez, pasta parasına yazık

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hayırlı olsun tekrar Hakan, efendi sprinteri sinirlettin bence

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe

suleyman

Katılımcı
Araç Markası
1999 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
abi hayırlısı olsun güle güle kullan kazasız belasız bence güzel araba keyif aldıysan bize düşeni veli abi söylemiş :)

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
abi hayırlısı olsun güle güle kullan kazasız belasız bence güzel araba keyif aldıysan bize düşeni veli abi söylemiş :)
Tesekkur ederim Süleyman

Herkesin kendi arabası başkasının son model Mercedes'inden iyidir derler... Bu arabada parasına göre alınacak en modelli, en az yakan, bakım olarak en ekonomik araçlardan biri... Sürerken keyif veriyor, ben zaten çok sakin kullanırım, inşallah arıza falan yapıp yolda bırakmaz. Zaman geçtikçe tecrübelerimi paylaşırım nasıl bir araba olduğunu sizde görürsünüz