Doğal Gaz'dan Üretilen Motor Yağı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Shell PurePlus teknolojisiyle doğal gazdan üretilen tam sentetik motor yağı yeni Shell Helix Ultra ürün grubu, sentetik motor yağı üretiminde çığır açan Shell PurePlus ve Aktif Temizleme Teknolojileri sayesinde endüstri standartlarının üzerinde temizlik ve koruma sunarken %3’e kadar yakıt ekonomisi sağlamaktadır.

Doğal Gazdan Üretilen Motor Yağı

Günümüzün yüksek performanslı motorları, değişen ihtiyaçlara ayak uyduran ve motor performansını artırıp motor ömrünü uzatan bir motor yağına ihtiyaç duymaktadır. Shell, bu nedenle, doğalgazdan elde edilen saf ve temiz baz yağlarla geliştirilen yeni bir motor yağını piyasaya sunmak için yeni bir teknoloji geliştirmiştir. Geliştirdiği eşsiz Shell PurePlus teknolojisi ile araç kullanıcılarının motorlarından en iyi verimi almalarını sağlamaktadır.

Shell PurePlus teknolojisiyle doğal gazdan üretilen tam sentetik motor yağı yeni Shell Helix Ultra ürün grubu, sentetik motor yağı üretiminde çığır açan Shell PurePlus ve Aktif Temizleme Teknolojileri sayesinde endüstri standartlarının üzerinde temizlik ve koruma sunarken %3’e kadar yakıt ekonomisi sağlamaktadır.

Eşsiz Shell PurePlus Teknolojisi ve yeni Shell Helix Ultra

Madeni yağlar sektöründe çığır açan eşsiz Shell PurePlusTeknolojisi ile, doğal gazdan saf ve temiz bir baz yağ elde edilmektedir. Ham petroldeki kirletici maddelerin bulunmadığı bu saf baz yağ sayesinde Shell, endüstri standartlarının çok üstünde performans sağlayan motor yağları üretmektedir.

Shell Helix Ultra, PurePlus ve Aktif Temizleme Teknolojileri sayesinde, geleneksel Group II ve Group III baz yağlarla üretilen motor yağlarına kıyasla daha iyi viskozite kararlılığı, temizleme performansı ve buharlaşma direnci özellikleriyle, diğer baz yağlarla üretilen motor yağlarında mümkün olmayan seviyede motor temizliği, koruma ve performans sağlar.

image.176975285.jpeg

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

eskivtecci

Sessiz
Araç Markası
2005-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedeflikırmızı-Sedan
Ozaman hemen bi soru soruyum shell iki arabamında özelliklerini karşılıyor alabilirmiyim güvenle diğer aracım dizel megane 3 (rn710 kısmı)karşılanıyor) mazdada aynı şekilde aykırı bi yanı yok yalnız güvenle kullanabilirmiyim birde fiyatı pahalı bile sayılabilir diğerlerine kıyasla birde lukoil genesisi sormak istiyorum size bu yağ nasıldır herkes tarafından övülüyo ama kullanıyorum diyen çok kişi göremedim bilginiz varsa bu yağın değerleri hakkında paylaşırsanız sevinirim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ozaman hemen bi soru soruyum shell iki arabamında özelliklerini karşılıyor alabilirmiyim güvenle diğer aracım dizel megane 3 (rn710 kısmı)karşılanıyor) mazdada aynı şekilde aykırı bi yanı yok yalnız güvenle kullanabilirmiyim birde fiyatı pahalı bile sayılabilir diğerlerine kıyasla birde lukoil genesisi sormak istiyorum size bu yağ nasıldır herkes tarafından övülüyo ama kullanıyorum diyen çok kişi göremedim bilginiz varsa bu yağın değerleri hakkında paylaşırsanız sevinirim
Pahalı olmasının diğer bir sebebi 5-40 olması bence... Lukoil Genesis de kullandım fakat, 5-30 olduğu için lpg ile eksiltme yaptı, bende servisin tavsiyesi ile 10-40 yağa geçmiştim, lpg kaynaklı eksiltme olmadı.

Forumun yağ tavsiyeleri ile ilgili konusunda bir çok detaylı bilgi, tecrübe ve tartışma mevcut.

Mazda Motor Yağı Önerisi

Genesis aşağıdaki konuda;

Mazda 3 BK (2003-09) Yağ Değişimi

Üst Alt