Dizel Skyactiv Motor, Mazda 3'ün Satışlarını Artırması Bekleniyor

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
2015-Mazda-2-engine.jpg

Mazda'nın en çok tutulan modeli olan 3 modelinde 1.5 litrelik dizel motor seçeneği ekleniyor. 105 Hp güç üretecek olan 1.5 litrelik dizel motor hem sedan hem de hatchback modellerinde yer alacak.

Mazda 3'te sunacağı 1.5 litrelik dizel motor seçeneğinin satışları artırması bekleniliyor.

Mazda'nın 2 ve CX-3 modellerinde yer verdiği 1.5 litrelik dizel motor 4.000 devirde 105 Hp güç üretirken 1.500 ile 2.500 devir aralığında 250 Nm tork üretiyor. Mazda 3'te yer alacak olan 1.5 litrelik dizel motor diğer dizel motor seçeneği olan 2.2 litrelik dizel motor gibi Skyactive özelliğine sahip olacak.

Mazda 3 1.5 Litrelik Dizel Motor Teknik Özellikleri

• Direkt enjeksiyonlu Skyactive 4 silindir
  • 76 mm silindir çapı
  • Mazda 3 Hatchback ve Sedanda hem manuel hem de 6 kademeli Skyactiv otomatik şanzıman ile sunulacak
  • 0-100 km/h hızlanması 11 saniye
  • Maksimum hız 187 km/h
  • 1.5 litrelik dizel motor ve manuel vites kombinasyonu ortlama yakıt tüketimi 3.8 litre
  • Manuel vites kombinasyonu emisyon değeri 99 gram/km
  • 1.5 litrelik dizel motor ve 6 kademeli otomatik vites kombinasyonu ortlama yakıt tüketimi 4.4 litre
  • 6 kademeli otomatik vites kmbinasyonu 114 gram/km

Son düzenleme:
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Benim okuduğum yerde şuan için sadece hb modelinde olacakmış , bekleyip görmek lazım , iyi haber

zenfone 2

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Otomatiğin hb dizelde olması İngiltere için böyle. Türkiye için de böyle olup olmayacağı şimdilik belli değil.
Ayrıca mazdanın otomatik şanzımanını biraz daha geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum, ortalamada 0.6 lt lik fark az değil. Şehiriçinde en az 1-1.5 lt olarak yansıyacaktır bu.

maytalman52

Katılımcı
Gelse de şu piyasalara bi dur dese artık :) Tr için sedan dizel otomatik gerekli sadece hb gelirse o da sıkıntı olabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sedan dizel otomatik yoksa bende yokum... Küstüm oynamıyorum... :) :p

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dizel Otomatik seçeneği hem sedan da hemde HB modelinde var. Haber içeriğindeki bilgi İngiltere'ye özel bir durum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Türkiye'deki durumlar henüz net değil Yakup abinin dediği gibi haber biraz İngiltere haberi. Türkiye'de dizel bekleyen çok.

maytalman52

Katılımcı
Başka bir sitenin haberine göre Mazda Tr acıklama yapmış Tr için hem sedan hem hb otm gelecekmiş haberdeki hb ingiltere içinmiş ayrıca Mazda Tr bu arac için sipariş alacakmış yakın zamanda

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Başka bir sitenin haberine göre Mazda Tr acıklama yapmış Tr için hem sedan hem hb otm gelecekmiş haberdeki hb ingiltere içinmiş ayrıca Mazda Tr bu arac için sipariş alacakmış yakın zamanda
Çok mühim değil Harun zaten resmi sitede açıklanıyor zamanı gelince ;)

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Dizelin gelmesi sevindirici haber, ben gibi dizel kullanıcıları için özellikle..Ancak biraz daha güçlü bir makine daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.Şu anki dizel motor bile daha yüksek bg ve tork sunuyor..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben beygir ve tork konusunda umutsuz değilim Mazda bu konuda beni şaşırtıyor. Cx-3 ü kullanırken hiç 105 bg makine gibi hissetmedim. Cx-3 de olduğu gibi gücü devirlere yayarlarsa çok tatlı bir araç çıkacaktır ortaya. Kısacası kullanamadan karar vermemeli.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben beygir ve tork konusunda umutsuz değilim Mazda bu konuda beni şaşırtıyor. Cx-3 ü kullanırken hiç 105 bg makine gibi hissetmedim. Cx-3 de olduğu gibi gücü devirlere yayarlarsa çok tatlı bir araç çıkacaktır ortaya. Kısacası kullanamadan karar vermemeli.
105 hp gibi durmasa da içimden diyorum ki 120 olsa da hiç 120 gibi durmasa 140 gibi hissettirseydi keşke :D

Üst Alt