• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Satılık Dizel Mazda 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hiroşimalı

Sessiz
Araç Markası
Mazda6
Araç Renk ve Tip
Metalikgri
Hocam ben de bir araba arıyorum 2 aydır, Mazda yi bu forumda tanıdım, ailede de Mazda yi bilen yoktur. Toyota kullanır abim buna en yakın. Belli bir bütçe yok. 30 ile 60 arası mantıklı bir araba arıyorum. Yelpazenin iki ucunun bu kadar geniş olmasının sebebi 2 alternatif var. 50 55 civarına 7 8 belki 10 yil binecek kadar bişey almak, bu kritere uygun güzel birsey bulamazsak 35 40 civarına 3 5 yıl binecek 2006 2007 Toledo veya Corolla gibi bişey almak.

Normalde dizel düşünmüyorum ama anlattiginiza göre araba temiz gibi.Bir nevi macera benimkisi. Piyasasını da hiç bilmem, bakmadım da. Gerçi arabayi da bilmiyorum. Fiyat halledilir, orasi sorun değil. Çok temiz diye aldığım arabanin lpg sistemini 6 ay sonra komple yeniletmek zorunda kalmıştım. O yüzden gerçekten temiz arabada fiyat ikinci, ucuncu plandadir.

Fakat şu sorularin cevabını merak ediyorum: Küçük bir ilçede yaşıyorum ve bulunduğum ilde de (Kayseri) mazda servisi yok bildiğim kadarıyla, işin doğrusu usta da pek yok. O yüzden mazda alacaksam beni sanayiye düşürmeyen bir şey olmalı. Aksi taktirde beni süründürür resmen. Genellikle cumartesi dahil çalışıyorum. Sanayiye sadece uğramak için bile 2 3 hafta önceden plan yapıyorum, zaman acisindan sorun var yani. Aracınız bana uyar mı? Masraflı mıdır? Yıllık bakımını yaptırınca kafam rahat sorunsuz binebilir miyim? Bir de, hasar kaydıyla çok ilgilenmem ama bir motor çarpması ile neden o kadar hasar kaydı çıkmış ki? Hangi parçalar değişmiş acaba?

Bu sorulari saticiya sormak tuhaf görünebilir ama Garaj in samimiyetle istinaden yazdım. Özelden yazmamamin sebebi diğer arkadaşlar sa yorum yapmak isterlerse kapı açık olsun istedim.

Teşekkürler.

Bence almanızı tercih ederim bu arabayı da iyi biliyorum 55 mantıklı yazmış sizin kriterlerde uygun bence bakımlı bi araç üstelik emek harcanmış bi araçtır almanızı tavsiye ederim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aracı görmüş biri olarak şunu söyleyebilirim yapılan onarım işlemi fabrikasyon şekilde yapılmış çok düzgün anlayamazsınız bile. Biz gördüğümüzde zaten sıfır gibiydi araba Enes'inde aracına nasıl bakacağı ortada. Mazdagaraj'da bilinçsiz kullanıcı yok ;)

Enes impressive farkları için sahibindene bakmasına gerek yok sitemizin kütüphanesinde her şey mevcut ;)

Mazda 3 (2009-2013) Comfort Touring İmpressive Mirai Özellikler

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aracı görmüş biri olarak şunu söyleyebilirim yapılan onarım işlemi fabrikasyon şekilde yapılmış çok düzgün anlayamazsınız bile. Biz gördüğümüzde zaten sıfır gibiydi araba Enes'inde aracına nasıl bakacağı ortada. Mazdagaraj'da bilinçsiz kullanıcı yok ;)

Enes impressive farkları için sahibindene bakmasına gerek yok sitemizin kütüphanesinde her şey mevcut ;)

Mazda 3 (2009-2013) Comfort Touring İmpressive Mirai Özellikler
Aracın piyasasını merak ettiği için yönlendirdim...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@aybayraktar araç ve fiyat piyasa şartlarında uygun. Arabanın alınamaz bir durumu olsaydı ben aracı olup Enes'in almasına vesile olmazdım.

Hasarı, yetkili serviste yapıldığı için miktar fazla ama onarım çok düzgün... Rutin bakışla fark edilmez.

Kısacası hayırlı olsun derim. :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ben @aybayraktar ı tanımıyorum... Mazdacı mı geçerken uğradımı buraya... Aradığı araçta kriteri ne? Benide aracıda bilen sizlersiniz... Gerçekten ciddi ise Samsun dan birini yönlendirip aracı en azından bakıp sürüş yapabilir... Biz bizide piyasayıda neyin ne kadar edeceğinide biliyoruz fakat o ne düşünüyor ben bilemiyorum... Kimse kimsenin etkisinde kalmasın istersek bayraktarın bir dostu araca bakabilir yada forumdan samsun da olan biriside bayraktara yardımcı olabilir... Benim acelem yok çünkü güvenipte alabilceğim araba yok ama elimdekini satmadan da yenisine bakamam... Bir süre arabasızlıkta yaşama ihtimalim de yüksek... Ben yanlışı subaru forester ı satıp mazdayı bekletmekte yaptım ikisini satıp ev için peşinat için kullanacaktım. Rahmetli babam mazdaya kıyamadı bu dursun eski bi araba alıp sanayiye gitmektense sıfır gibi araban var dursun kapıda dedi zaman geçince anladık ki mazda bu kalabalık aileye yetmiyormuş meğer... Subaru dursaydı bu gitseydi bugün bu tabloda yaşanmazdı... Vardır bir hayır... Hayırlısı ne ise öyle olsun

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Keşke otomatik olabilse araç değiştirme macerami baslamadan sonlandirirdim:) 4 yil once yana döne manuel mazda ararken eş durumundan dolayı otomatik ihtiyac oldu:) otomatik olsa bu piyasada uzun yillar araba degistirmezdim.
Araçtaki degisenler sahibindeki oluculerin istahini kabartacak cinsten ama forumda kisa surede satılacağını düşünüyorum. Tanımadığım birinden hatasiz diye niyetlenip bol kufurle gunaha girecegime bildigim araci uygun ve hatalı almayi tercih ederim. Hayirli satislar diliyorum.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Keşke otomatik olabilse araç değiştirme macerami baslamadan sonlandirirdim:) 4 yil once yana döne manuel mazda ararken eş durumundan dolayı otomatik ihtiyac oldu:) otomatik olsa bu piyasada uzun yillar araba degistirmezdim.
Araçtaki degisenler sahibindeki oluculerin istahini kabartacak cinsten ama forumda kisa surede satılacağını düşünüyorum. Tanımadığım birinden hatasiz diye niyetlenip bol kufurle gunaha girecegime bildigim araci uygun ve hatalı almayi tercih ederim. Hayirli satislar diliyorum.
Araç otomatik olsaydı şuan tek sahibi @domestos Veli abim olurdu :)

aybayraktar

Sessiz
Bayraktar sadece benim aracım değil garajdaki her aracın ne kondüsyonda olduğunu forumu aktif kullananlar iyi bilirler... Burdaki ortam diğer forum siteleri gibi değildir... Şimdi aracımı övmek istemiyorum. Canlı görüldüğünde zaten arac kendini gösterecektir.Hasar kaydı normal... Sağ far ön tampon sağ çamurluk ve kaput değişmiş dış kaporta da iç kısımda su bidonu rotil diye hatırlıyorum... Klips ti tampon braketi idi işçilik vs... Rakamlar fiyatı buraya çekmiş... 10 bin hasar için araba çarpmasına gerek yok... Bir far 900 tl mesela... Farın kırılmasına gerek yok ayaklar kırılmışsa sigorta firması o farı değişir.... Kaput bükülmüşse tamir edilmez macun ile yapılırsa motor sıcaklığı o macunu patlatır... Ufak tefek de olsa aracın kaskoluysa civataya varana kadar değişilir yazılır. Önemli olan aracın yürürünü etkiler şekilde darbe almamış olması ve yapılan işçiliğin tatmin eder düzeyde olması... B3n aracı memlekete getirdiğim de galerici bi qbi meraktan inceledi. Bak bakalım hata bul demiştim ne hatası demişti... Kozmetik olarak sıkıntısı yok yürürde sıkıntı yok... Motor zaten ben aldığımda 16 bin km de idi içindeki etiketler dahi duruyordu... Çalışmayan bir fonksiyonu yok.... Herşey tıkır tıkır çok şükür...
Bakımlarını zamanından önce yaparız biz garajcılar.... Periyodik bakımını yap dahada dönüp ardına bakma...
Bu arabanın üzerindeki motor ford ve psa grubunun ortak geliştirdiği şuan hala volvonun fordun citroenin de kullanmakta olduğu bir motor... Mazda nın ford ile ortaklığı olduğu için bu kaputun altında ve alttakımda kullanılan ekipmanlarda focus ile ortak parçalar mevcut... Ne parça sıkıntısı nede usta sıkıntısı yaşarsın.... Bakımlarını aksatmadığın sürece uzun yıllar işinizi görür...

2012 modeller 109 değil 115 beygir 270 torkdur. 5 değil 6 ileri dir. Makyaj farkı ve iyleştirmeler yapılmıştır... Sahibinden com üzerinden 1.6 d içinden impresive pakete girip piyasaya bakabilirsiniz...
Bulunduğum ilçede bir mühendis arkadaşta aracınızın aynısından (siyah) var, her sabah yanından geçerim. Dizel düşünmediğim için hiç de gidip adama sormadım, nasıldır falan diye. Bi görüşürüz olmazsa.
Sayın @Maytalman , aracınızın temiz olduğuna inancım olduğu için detayları sormuştum, o konuda sıkıntı yok. Zaten burdan birinin Mazda'sını almazsam dışardan almam muhtemelen, güvenemediğim için. Hatta şunu da söyleyebilirim, bu aracı almazsam ve 2 hafta içinde bu forumdan kafama yatan başka bir araba çıkmazsa Mazda konusu benim için uzun bir süre kapanacak.

Şu an benim için tek sıkıntı şu: Biz bugüne kadar kaputu boyalı veya değişik olan hiç bir araçla ilgilenmedik, detaylara bakmadık. Bizim kırmızı çizgimizdi bir nevi. Sizin aracın da sağ çamurluğu değişik, belki kapısı da boyalıdır falan diye düşünerek ilgilendim. Kaputu boyalı veya değişik araçlarla ilgilenmiyor oluşumuzun sebebi benim arabalardan çok fazla anlamıyor oluşum ve muhtemel masraf kalemlerini minimize edebilmek. Önden kazalı arabaların bir türlü düzen tutmadığı piyasanın ve gittiğimiz ustaların dilinde. Benim için de 5 lira fazla ödeyip bu riski egale etmek daha mantıklı. Fakat sizinki önden kazalı değil, yani kaputun altındaki elemanlarda pek zarar yok anladığım kadarıyla. Dolayısıyla düşünülebilir, ancak ön tampon ve kaput değiştiği için ikinci elde sorun yaşayacağım muhakkak. Bu konuyu aşmam gerekiyor. Yukarıdaki yorumlarda bir arkadaşın yazdığı gibi, ölücülerin iştahını kabartacak cinsten bir hasar var. Tek sıkıntı bu. Maalesef ülkemizde arabaya halen çeyrek altın gözüyle bakıyoruz, satacak olursam nasıl satarım kaça satarım sorularına cevap arıyoruz, satın almadan satmayı düşünüyoruz ne yazık ki. İlginç bir nokta işte..

Tüm diğer değerli arkadaşların da yorumlarını okudum, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 6 günüm dolu olduğu için ben bulunduğum ilin dışında çok zor çıkıyorum, kesinleştirmeden çıkmam da imkansız gibi. Benim adıma işlemleri yürüten, ben görmeden de sadece onun bakmasıyla araba alabileceğim ve benim adıma arabayı inceleyip gerekli işlemleri halledip aracı satın alıp bana getirebilecek olan kişi şu an izmir havalimanında, 2 haftalık bir yurtdışı görevine çıkıyor. 16 ocakta yurda dönecek inşallah. O dönene kadar satılırsa, sizin adınıza gerçekten sevinirim. Satılmazsa da gelince görüşür karar bağlarız. Yorumları ve süreci takip ediyor olacağım. Teşekkür ederim.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bulunduğum ilçede bir mühendis arkadaşta aracınızın aynısından (siyah) var, her sabah yanından geçerim. Dizel düşünmediğim için hiç de gidip adama sormadım, nasıldır falan diye. Bi görüşürüz olmazsa.
Sayın @Maytalman , aracınızın temiz olduğuna inancım olduğu için detayları sormuştum, o konuda sıkıntı yok. Zaten burdan birinin Mazda'sını almazsam dışardan almam muhtemelen, güvenemediğim için. Hatta şunu da söyleyebilirim, bu aracı almazsam ve 2 hafta içinde bu forumdan kafama yatan başka bir araba çıkmazsa Mazda konusu benim için uzun bir süre kapanacak.

Şu an benim için tek sıkıntı şu: Biz bugüne kadar kaputu boyalı veya değişik olan hiç bir araçla ilgilenmedik, detaylara bakmadık. Bizim kırmızı çizgimizdi bir nevi. Sizin aracın da sağ çamurluğu değişik, belki kapısı da boyalıdır falan diye düşünerek ilgilendim. Kaputu boyalı veya değişik araçlarla ilgilenmiyor oluşumuzun sebebi benim arabalardan çok fazla anlamıyor oluşum ve muhtemel masraf kalemlerini minimize edebilmek. Önden kazalı arabaların bir türlü düzen tutmadığı piyasanın ve gittiğimiz ustaların dilinde. Benim için de 5 lira fazla ödeyip bu riski egale etmek daha mantıklı. Fakat sizinki önden kazalı değil, yani kaputun altındaki elemanlarda pek zarar yok anladığım kadarıyla. Dolayısıyla düşünülebilir, ancak ön tampon ve kaput değiştiği için ikinci elde sorun yaşayacağım muhakkak. Bu konuyu aşmam gerekiyor. Yukarıdaki yorumlarda bir arkadaşın yazdığı gibi, ölücülerin iştahını kabartacak cinsten bir hasar var. Tek sıkıntı bu. Maalesef ülkemizde arabaya halen çeyrek altın gözüyle bakıyoruz, satacak olursam nasıl satarım kaça satarım sorularına cevap arıyoruz, satın almadan satmayı düşünüyoruz ne yazık ki. İlginç bir nokta işte..

Tüm diğer değerli arkadaşların da yorumlarını okudum, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 6 günüm dolu olduğu için ben bulunduğum ilin dışında çok zor çıkıyorum, kesinleştirmeden çıkmam da imkansız gibi. Benim adıma işlemleri yürüten, ben görmeden de sadece onun bakmasıyla araba alabileceğim ve benim adıma arabayı inceleyip gerekli işlemleri halledip aracı satın alıp bana getirebilecek olan kişi şu an izmir havalimanında, 2 haftalık bir yurtdışı görevine çıkıyor. 16 ocakta yurda dönecek inşallah. O dönene kadar satılırsa, sizin adınıza gerçekten sevinirim. Satılmazsa da gelince görüşür karar bağlarız. Yorumları ve süreci takip ediyor olacağım. Teşekkür ederim.
Hayırlısı hocam... Ben çocukluğumdan beri motosiklet-araba ile meşgül oldum hep...Sadece kullanmanın dışında bakımları ufak tefek tamiratlarıylada uğraştım... Her türlü iklim koşullarında her türlü yolda her cins aracıda kullandım.... Yani araba sahibi olmak ile arabacı olmak ayrı kavramlar...
Piyasa mantığı ile araba alıp satmadım hiç bir zaman... Madem siz bakış açınızı yazdınız bende yazayım biraz...
Vatandaşın sol çamurluğuna vurulmuş kaputun ucu bükülmüş kaskosuda var... Farın ayaklar kırılmış tampon yırtık... Misal... Kaskoyu deldirmiyor beyefendi... Çamurluğa kaputa basıyor macunu inşaat sıvası gibi farın ayaklar ya yapıştırılıyor yada çıkmacıdan alınıyor... Ön tampona bir onarım bir macun oda tastamam... Sonra satarken kaputun ucunda lokal boya var işte çamurluk boyalı değişen kesinlikle yok tampon zaten plastik expertizciler bile bakmadığı için kimse önemsemiyor.... 1 yada 2 yıl sonra bir sıcak bir soğuk tampon esnemesi ile pıt pıt dökülüyor kaputun o lokal boya kısmından motor sıcaklığı ile beraber çatlaklar çıkıyor... Şimdi bir böyle binmek var arabaya böyle satmak var birde yıllarca kasko ödeyen dürüstçe ne var ne yok başına kaza geldiğinde ve bakım için yetkili servisten başkasına gitmeyen insanlarda var...
Öyle bir piyasa kafası var ki adamın çamurluk buruşuk çarşaf olmuş onu düzelttirip macun bastırıp öve öve değişeni yok diye satıyor. Komple güneş yanığı arabaya boyası yok tamamen orjinal diyor... Kapılar da göçükler var boya yok diyor hatasız diyor... Ne o macunlu çamurluk ne o gğneş yanığı ve göçükler hatalı sayılmıyor... Ve piyasanın da üstünde rakamlar isteniyor...
Bir parça değişmiş ise heleki bu parça yetkili servisinde değiştiyse yine aynı markanın orjinal ekipmanı ile değişmiştir... Yani otomıbil üretilirken üzerine takılan çamurluktan sonradan takılanın arasında hiçbir fark yoktur... Burda önem arzeden aracın usta ellerde özenle yapılmış olması bakıldığında bu arabada kaza var dedirtmemesidir...Boya ve değişen konusuna ben hep bu bakış açısı ile bakarım macun olacağına değişmiş olsun ama adam gibi yapılsın... Kaportada değişen ekipmanın benim gözümde fren balatasından farkı yok... Yeterki arac ağır bir darbe ile hasar almasın... Motor konusu.... Sattığım subaru 140 bin km de idi 110 bin de komple motor değişmiş servis garanti kapsamında sağolsun @mtutun Mustafa abim subaru konusunda bana yardımcı oldu ve subaru4ever üzerinden Serkan beyinde katkılarıyla 2009 2010 modellerdeki üretimlerde hata olduğunu bu sebeple eğer motor değişmemiş bir 2009 2010 kesinlikle almamam gerektiğini söylemişlerdi... Euro 5 2011 modellerle bu sorunun artık olmadığınıda bilgi birikimime ekledim... Ve denk geldi 2009 subaru yu aldım... Vay efendim motor yapılmış arabamı alınır mış şöyleymiş böyleymiş birsürü terane kulakları tıkadım kimseyi dinlemedim aldım... İykide almışım.... Benden sonraki sahibi İller bankasında uzman bir abi idi arkadaşı ile beraber araştırmışlar motor muhabbetinide biliyorlar derslerine çalışmışlar geldiler baktılar aldılar gittiler... Aracın üstünde full aksesuar olmasına rağmen adam arabayı o kadar çok sevdiki tam 6 bin tl daha keyfi eklemeler yaptı çok memnun bir şekilde kullanıyor dua ediyor.. Fiyata gelince 5 daha ver temiz olsun olmuyor... :) en az 15 daha vermen gerek ki hatasız düşük km li alasın extrasız bir şekilde zaten bende 70 istemedim hasar kaydı bu piyasada hata ile göründüğü için ederinin 10-15 bin altında fiyata razıyım dedim... Kusursuz olsa 70 yazarım şuanki piyasada hakkıdır yani... Yaptığım eklemeler parçalar orjinaldir ve montaj bana aittir... Servisten şuanki fiyatları sorup sonradan yapılmaya kalkılsa kaça mal olacağınıda bi değerlendirin..Bunları aracımı size satabilmek için yazmadım zaten iş ciddiye binerse a dan z sini inceler öyle karar verirsiniz... Herkesin bir bakış açısı var... Benimkide bu şekilde.... Malesef hem cam kenarı olsun hem ucuz olsun hem az yaksın hem çok kaçsın...uzak şehirde olmasın.... Vs vs.... Öyle bir dünya yok arabada yok... :)

aybayraktar

Sessiz
Hayırlısı hocam... Ben çocukluğumdan beri motosiklet-araba ile meşgül oldum hep...Sadece kullanmanın dışında bakımları ufak tefek tamiratlarıylada uğraştım... Her türlü iklim koşullarında her türlü yolda her cins aracıda kullandım.... Yani araba sahibi olmak ile arabacı olmak ayrı kavramlar...
Piyasa mantığı ile araba alıp satmadım hiç bir zaman... Madem siz bakış açınızı yazdınız bende yazayım biraz...
Vatandaşın sol çamurluğuna vurulmuş kaputun ucu bükülmüş kaskosuda var... Farın ayaklar kırılmış tampon yırtık... Misal... Kaskoyu deldirmiyor beyefendi... Çamurluğa kaputa basıyor macunu inşaat sıvası gibi farın ayaklar ya yapıştırılıyor yada çıkmacıdan alınıyor... Ön tampona bir onarım bir macun oda tastamam... Sonra satarken kaputun ucunda lokal boya var işte çamurluk boyalı değişen kesinlikle yok tampon zaten plastik expertizciler bile bakmadığı için kimse önemsemiyor.... 1 yada 2 yıl sonra bir sıcak bir soğuk tampon esnemesi ile pıt pıt dökülüyor kaputun o lokal boya kısmından motor sıcaklığı ile beraber çatlaklar çıkıyor... Şimdi bir böyle binmek var arabaya böyle satmak var birde yıllarca kasko ödeyen dürüstçe ne var ne yok başına kaza geldiğinde ve bakım için yetkili servisten başkasına gitmeyen insanlarda var...
Öyle bir piyasa kafası var ki adamın çamurluk buruşuk çarşaf olmuş onu düzelttirip macun bastırıp öve öve değişeni yok diye satıyor. Komple güneş yanığı arabaya boyası yok tamamen orjinal diyor... Kapılar da göçükler var boya yok diyor hatasız diyor... Ne o macunlu çamurluk ne o gğneş yanığı ve göçükler hatalı sayılmıyor... Ve piyasanın da üstünde rakamlar isteniyor...
Bir parça değişmiş ise heleki bu parça yetkili servisinde değiştiyse yine aynı markanın orjinal ekipmanı ile değişmiştir... Yani otomıbil üretilirken üzerine takılan çamurluktan sonradan takılanın arasında hiçbir fark yoktur... Burda önem arzeden aracın usta ellerde özenle yapılmış olması bakıldığında bu arabada kaza var dedirtmemesidir...Boya ve değişen konusuna ben hep bu bakış açısı ile bakarım macun olacağına değişmiş olsun ama adam gibi yapılsın... Kaportada değişen ekipmanın benim gözümde fren balatasından farkı yok... Yeterki arac ağır bir darbe ile hasar almasın... Motor konusu.... Sattığım subaru 140 bin km de idi 110 bin de komple motor değişmiş servis garanti kapsamında sağolsun @mtutun Mustafa abim subaru konusunda bana yardımcı oldu ve subaru4ever üzerinden Serkan beyinde katkılarıyla 2009 2010 modellerdeki üretimlerde hata olduğunu bu sebeple eğer motor değişmemiş bir 2009 2010 kesinlikle almamam gerektiğini söylemişlerdi... Euro 5 2011 modellerle bu sorunun artık olmadığınıda bilgi birikimime ekledim... Ve denk geldi 2009 subaru yu aldım... Vay efendim motor yapılmış arabamı alınır mış şöyleymiş böyleymiş birsürü terane kulakları tıkadım kimseyi dinlemedim aldım... İykide almışım.... Benden sonraki sahibi İller bankasında uzman bir abi idi arkadaşı ile beraber araştırmışlar motor muhabbetinide biliyorlar derslerine çalışmışlar geldiler baktılar aldılar gittiler... Aracın üstünde full aksesuar olmasına rağmen adam arabayı o kadar çok sevdiki tam 6 bin tl daha keyfi eklemeler yaptı çok memnun bir şekilde kullanıyor dua ediyor.. Fiyata gelince 5 daha ver temiz olsun olmuyor... :) en az 15 daha vermen gerek ki hatasız düşük km li alasın extrasız bir şekilde zaten bende 70 istemedim hasar kaydı bu piyasada hata ile göründüğü için ederinin 10-15 bin altında fiyata razıyım dedim... Kusursuz olsa 70 yazarım şuanki piyasada hakkıdır yani... Yaptığım eklemeler parçalar orjinaldir ve montaj bana aittir... Servisten şuanki fiyatları sorup sonradan yapılmaya kalkılsa kaça mal olacağınıda bi değerlendirin..Bunları aracımı size satabilmek için yazmadım zaten iş ciddiye binerse a dan z sini inceler öyle karar verirsiniz... Herkesin bir bakış açısı var... Benimkide bu şekilde.... Malesef hem cam kenarı olsun hem ucuz olsun hem az yaksın hem çok kaçsın...uzak şehirde olmasın.... Vs vs.... Öyle bir dünya yok arabada yok... :)

Hocam iletinizin sonlarında iletişim problemi yaşadığımızı düşündüm.
Ben aracınız hakkında olumsuz bir ifade sarfetmedim. Bu benim haddime değil. Begenmedigim arabayi almam, üzerine yorum yaparak ne kimsenin canını sikarim ne de zamanimi harcarım. " hem cam kenarı olsun hem ucuz olsun hem az yaksın hem çok kaçsın...uzak şehirde olmasın.... Vs vs.... Öyle bir dünya yok arabada yok." Böyle bir talebim veya beklentimin olduğunu nerden çıkardınız ki? 5 daha ver temiz olsun ifadesindeki sayısal değer varsayimdir, örtük anlatım tercih edilmiştir. Açığı şudur, daha fazla ver temiz olsun. Ki ben araciniza "kirli" de demedim. Şunu söyledim, kaputun değişmiş olduğunu bilmiyordum.
Neyse, önceki iletide yazdıklarımı tekrarlamaya ihtiyaç yok. Sanırım iletişim problemi yaşandı.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Bu tarz bir araç bakıyor olsam hiç düşünmeden alırdım. Şu zamanda araba almak-satmak çok çok zorlaştı, hele ki araçsız kalmama zorunluluğu olunca durum acayip :) Allah hayırlısını versin herkese

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Hocam iletinizin sonlarında iletişim problemi yaşadığımızı düşündüm.
Ben aracınız hakkında olumsuz bir ifade sarfetmedim. Bu benim haddime değil. Begenmedigim arabayi almam, üzerine yorum yaparak ne kimsenin canını sikarim ne de zamanimi harcarım. " hem cam kenarı olsun hem ucuz olsun hem az yaksın hem çok kaçsın...uzak şehirde olmasın.... Vs vs.... Öyle bir dünya yok arabada yok." Böyle bir talebim veya beklentimin olduğunu nerden çıkardınız ki? 5 daha ver temiz olsun ifadesindeki sayısal değer varsayimdir, örtük anlatım tercih edilmiştir. Açığı şudur, daha fazla ver temiz olsun. Ki ben araciniza "kirli" de demedim. Şunu söyledim, kaputun değişmiş olduğunu bilmiyordum.
Neyse, önceki iletide yazdıklarımı tekrarlamaya ihtiyaç yok. Sanırım iletişim problemi yaşandı.
Ben bir iletişim problemi görmedim açıkcası... Yazdıklarım size bir cevap yetiştirme niteliğinde yazılmadı siz bakış açınızı ben kendi bakış açımı yazdım.. Aracımla ilgili olumsuz bir gönderme yaptığınız bir söylem sezmedim... 5 daha ver temiz al mantığınızı rakamsal ifade ile 15 daha verip ancak kusursuzunu alabileceğinizi ifade ettim... Edebiyat dersinde sandım kendimi bir an... Çıkartın kalem kağıdı yazılı yoklama yapiciiim... :)
Son yazdığım ibareye gelince piyasa kafasının isteklerinden bahsetmiştim... Orayla ilişkilendirirseniz... Piyasa mantığında ki alıcılar iyiyi en ucuza alma eğilimindeler... En iyi ucuza verilmiyor malesef.... Ayrıca bu hasar kaydı muhabbetleri yüzünden sadece mazda değil diğer markalarda nasibini aldı 75 bin tl yede honda accord var 50 bin tl ye de aynı model accord var... Burda alıcı ve satıcı genel anlamda bir kıyaslama yaparak yazılan rakamın mantıklı yada mantıksız olduğunu yorumlaması gerekir... Sıfır değil 7 yaşında 2012 model bir araçtan söz ediyoruz..
Ben bir iletişim problemi görmedim... Bu şekilde iletişimsizlik sıkıntısı ile forumdan bana seslenene ben diyorum ki yazma dili ile konuşma dili çok farklı niyeti ciddi olan numaramı alır arar iğnesine ipliğine kadar sorar soruşturur... Sadece araç alım satım ile alakalı değil her konuda konuşarak daha isabetli sorunlar çözülebilir...

Yeri burası değil aslında ama Veli abim zaten alakasız mesajları taşıyacaktır... Otomobile ne göz ile bakılır... Asla ve asla yatırım amacı güdülmemeli... Zaten sürekli yeni modeli çıkan ve sürekli rekabet halinde olan bir ürün gamının... Değer kazanmasını düşünmek çok yanlış hem satın alacaksın km yapacaksın yıpratacaksın hemde değerini katlayacak...
Öyle bir hesabı ben tanımıyorum... Bir iki yıl önceki x markasını 50 ye aldınız bunu artan piyasada satmanız gereken rakam 60 diyelim... 10 bin tl değer kazandığını sanmayın sakın sizin aracınız 10 bin tl etkilendiyse diğer araçlarda aynen bu şekilde etkilendi... Para değer kaybı yaşadı aslında bir yıl önceki 50 bin tl ile bugünün 60 bin tl si arasında bir fark yok... Ben inşaat sektöründe çalışıyorum... Vatandaşın dairesi var satalım dedi komşumuz... Piyasa ne 220 bin dedim 250 etmez mi dedi eder dedim ama şimdi değil aylar geçti hala kararsız satıp arsa alma planı yapıyor... 250 eder mi dedi şuan eder dedim müşteride buldum... Dedim satıyormusun 280 etmez mi dedi...
Dedimki eder 280 de eder de... Sen sanıyor musun ki daire fiyatları yükselirken arsa fiyatları yerinde sayıyor... 250 ye alınan bir arsa şuan 450 500 ediyor bu hikaye yaşanırken canlı örneğinide gösterdim... Adamı ikna ettik... Demir e gelen zamdan kat karşılığı arsa sahiplerine verilen kar payının artışından habersiz yapılan daha fazla para kazanma isteği.... Küçük hesaplar büyük tabloyu görmesine engel oluyor... Ama güzelce izah edince mantıklı olduğunu kendiside farkına varıyor...
(size yönelik değil sohbet anlamında anlatıyorum bunları sonra iletişimsizlik demeyin)
Mesela ilanlarda 2006 model bk kasa mazda 3 e 38 isteniyor 40 isteniyor... Bende eski bir bk kasa kullanıcısı olarak diyorum ki 40 bin tl yi ancak 2007_2009 makyajlı kasaya veririm hatta 2 3 de fazla verilebilir...makyaj ile makyajsız arasında ciddi manada farklar var... Bunu ben biliyorum kullanan biliyor bilmeyen ikiside Mazda3 diyor alıyor ne olmuş jant farklıysa tampon farklıysa gözüyle bakıyor.... Bu bakış açısı Bence yanlış... Bi insanın doğru alışveriş yapabilmesi için önce kendi aklında bazı şeyleri aşması gerek... Markayı modelleri piyasayı iyi sentezlemesi gerek... X Y Z markalarının arasında kaldıysa o 3 markayıda modelide iyi bilmesi gerek en son bu üçünü kendi arasında kıyas ederek mantığını kullanarak birini seçip piyasayı takip edip sorup soruşturup neyin ne kadar edebileceğini kendisi idrak edip karar vermesi gerek.... Biz böyle yaptık sizler nasıl yapıyorsunuz bilemiyorum...mazda yı subaru yu nissanı honda cbr ı alırkende detaylıca araştırmıştım... Mazdanın mantar işi ile başladığını kqç mazdacı bilir yada mazda tarihçesini kaç kişi okumuştur mesela... Araştırmanın sınırsızlığını ifade etmek için belirtiyorum... Yoksa kimsenin mazdacılığını sorgulamıyorum heleki 2013 te mazda ile tanışmış olarak ben... 90 lardan beri mazda sevdası ve geçmişi olan büyüklerimize saygım sonsuz tabikide...

Amca

Sessiz
Araç Markası
1999- Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedefli Yeşil- HB
Dikkat dikkat! Forumun bana verdiği yetkiye dayanarak, aracı kendime opsiyonluyorum. Artık aracın başı bağlı. Yarıyıl tatiline kadar benim durumum kesinleşecek inşallah. Enes üstadın da acelesi yokmuş sonuçta. Ayrıntıları biz aramızda hallederiz. Anlaşamayacağımız bir nokta olmaz eminim. Tekrar ediyorum, ben aracı kendime nişanladım, namus meselesi oldu bu artık. Elleşmeyin fururum :D

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt