Dizel Mazda 3 Chip Tuning

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Ben eski kasa 3 için (benzinli) araştırmıştım bizim araçların benzinlisinde bile 15 bg güç 20 nm tork arttırılabiliyor bülent bu çok iyi bir rakam ama box ile değil beyin sökülüp istanbula gidip komple yazılım yapılacaktı onun için vazgeçmiştim , istanbulda olanlar için güzel olur diğer türlü yazılımda sorun çıkarsa riskli olur

zenfone 2

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben eski kasa 3 için (benzinli) araştırmıştım bizim araçların benzinlisinde bile 15 bg güç 20 nm tork arttırılabiliyor bülent bu çok iyi bir rakam ama box ile değil beyin sökülüp istanbula gidip komple yazılım yapılacaktı onun için vazgeçmiştim , istanbulda olanlar için güzel olur diğer türlü yazılımda sorun çıkarsa riskli olur

zenfone 2

Evet o kadar güç alınabilir atmosferiklilerde ama bu çok az, yani hissedilir bir güç olmayacağı için uğraşmaya ya da para harcamaya değmez, ama turbo olunca buna değer. Beyine yapılan müdahale gerek zaten box işi sıkıntı her zaman.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Kaliteli bir firmada yapılan stage 1 ' den zarar gelmez bolca fayda da sağlar. Arkadaşım audi a4 2.0 TDI arabasına yaptırdı hem yakıta hem performansa etki etti. Atmosferik içinde baya araştırdım ama malesef yazılım ile dişe dokunur bir artış olmuyor.charger olmadan bir hiçiz :D

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Evet o kadar güç alınabilir atmosferiklilerde ama bu çok az, yani hissedilir bir güç olmayacağı için uğraşmaya ya da para harcamaya değmez, ama turbo olunca buna değer. Beyine yapılan müdahale gerek zaten box işi sıkıntı her zaman.
Yaklaşık %16 güç artışı oluyor bülent bu atmosferik için çok çok iyi bir rakam 105 ten 120 ye çıkartmak tek bir yazılımla süper bir sonuç ilk başta ben yurt dışı sitelerden araştırıp sormuştum chip ciye o bile inanmadı 5- 8 bg arası alabilrsin demişti sonra genel merkezine sorup oda 15 bg duyunca çok iyi rakam demişti ama denizlide yapılsa kesin yaptırırdım git gel güvenemem . Birde açık hava filtresi kat iptali vs yapılırsa 125 bg olur aracımız o zaman güzel kaçar

zenfone 2

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yaklaşık %16 güç artışı oluyor bülent bu atmosferik için çok çok iyi bir rakam 105 ten 120 ye çıkartmak tek bir yazılımla süper bir sonuç ilk başta ben yurt dışı sitelerden araştırıp sormuştum chip ciye o bile inanmadı 5- 8 bg arası alabilrsin demişti sonra genel merkezine sorup oda 15 bg duyunca çok iyi rakam demişti ama denizlide yapılsa kesin yaptırırdım git gel güvenemem . Birde açık hava filtresi kat iptali vs yapılırsa 125 bg olur aracımız o zaman güzel kaçar

zenfone 2
Aradaki 15 beygiri hissedebilirsen atmosferikte değer tabi :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aradaki 15 beygiri hissedebilirsen atmosferikte değer tabi :)
Tam da bunu düşünüyordum, atmosferik motorda bu artış ne kadar hissedilebilir?? Psikolojik ve verilen paranın acısıyla ilk etapta "vay be" dedirtir ama gerçekte ne kadar hissedilir... :D

Turbo Dizel için makul ve mantıklı bir uygulama olabilir ama atmosferik için aynı şeyi söyleyebilmek o kadar rahat olmuyor işte.

75 beygirlik; bipper, nemo ikilisinin; chip tuning ile 90 beygir yapıldığını ve oldukça memnuniyet verici olduğunu bir kaç kişiden duymuştum.

onurum41

Katılımcı
bc072c8e73943a890b0809993d53000f.jpg

Bu cihaz Hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk defa görüyorum, obd portuna bağlayınca üzerinde yazan değerler kadar artış mı sağlıyor demek istiyor şimdi bu cihaz... İlginç !! :rolleyes:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Obd den otomatik cam kaldirma gormustum mantiksiz gelsede is yapiyor :-D
Ama bu nasil yapar uygun fiyatsa denemek lazim sikinti yaratirmi acep

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurum41

Katılımcı
Fiyat çok uygun kargoyla 25₺ ye geliyor ama cesaret edemiyorum denemek için bir yorumda gaz tepkisinin arttığını okudum alan birinden. Benim korkum bu tarz şeylerin aracıım Beynine bir zararı olur mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fiyat çok uygun kargoyla 25₺ ye geliyor ama cesaret edemiyorum denemek için bir yorumda gaz tepkisinin arttığını okudum alan birinden. Benim korkum bu tarz şeylerin aracıım Beynine bir zararı olur mu?

Hiç bir fikrim yok Onur. Ama fiyatı da denemeye değer gibi duruyor, insanı dürtmüyor değil...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
yazılım yaptıran fiorino sahibiyle görüştüm gayet memnundu hız ve çekiş artmış yakıt azalmış

sonuç ne olur bilmiyorum

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hidrojen sistemine baktiniz mi hic
Facebookda hidrojen yakit sistemleri diye bi aratip bakmanizi oneririm bl mazda3 de benzinlide uygulamasi yapilmis

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu ve araç dizel... :)

Tepetaklak üzerinden, Facit ile gönderildi !! :p