Derin Çizik Onarımı Nasıl Yapılır? Tavsiyeler...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Başka bir düşüncem daha var dövme yapılan mini boya tabancaları var onunla çizik içi boyanabilir böyleyece daha düzgün bir boya dağılımı olacaktır tabi bu sadece bir düşünce uygulamada nasıl olur bilmiyorum :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Eline sağlık kardeşim zor bir işlemi başarmışsın, aynı şeyi bende bundan önceki aracımda yapmıştım o da siyahtı belli oluyordu işlem ama sendeki sorun bana göre boya az olmuş gibi , daha fazla kat atıp biraz daha yükseltmen ondan sonra orjinal boya seviyesine düşürmen gerekiyor gibi , son fotoğraftan öyle anladım ..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eline sağlık kardeşim zor bir işlemi başarmışsın, aynı şeyi bende bundan önceki aracımda yapmıştım o da siyahtı belli oluyordu işlem ama sendeki sorun bana göre boya az olmuş gibi , daha fazla kat atıp biraz daha yükseltmen ondan sonra orjinal boya seviyesine düşürmen gerekiyor gibi , son fotoğraftan öyle anladım ..
Çukur gibi görünsede aynı seviyede abi dediğim gibi elini gezdirince hiç bir şey hissetmiyorsun. O foto biraz yanıltıcı olmuş. ;)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Çukur gibi görünsede aynı seviyede abi dediğim gibi elini gezdirince hiç bir şey hissetmiyorsun. O foto biraz yanıltıcı olmuş. ;)
Anladım kardeşim foto baya yanıltıcı olmuş o zaman:) dediğin gibi air brush gibi birşeyle daha mantıklı gibi , birde güneş altında biraz daha uzaktan foto çekermisin o zaman nasıl görünüyor merak ettim:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Elle kontrol ettiğinde hiç bir pürüz yok sadece renk tutmaması var. İşçilik ve uygulama şekli bence son derece harika ama metalik boya ile bu kadar oluyor gibi.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
YouTube' ta benim arka tampon (sıyrık siyah yerler) için birşeyler bakarken değişik birşeye rastladım.:eek: Bir türlü satılan site veya adres bulamadım, belki garaj yardımcı olur ?
@Oğuzhan benim kaputta da seninkine benzer bir imza var:mad:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
YouTube' ta benim arka tampon (sıyrık siyah yerler) için birşeyler bakarken değişik birşeye rastladım.:eek: Bir türlü satılan site veya adres bulamadım, belki garaj yardımcı olur ?
@Oğuzhan benim kaputta da seninkine benzer bir imza var:mad:

Bu bildiğin sticker aracın rengine en yakın olanı seçip çiziğin üzerine yapıştırıyorsun. Çizik çok fazla ise boyanın genel durumu kötüyse boyatmak en mantıklısı.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Bu bildiğin sticker aracın rengine en yakın olanı seçip çiziğin üzerine yapıştırıyorsun. Çizik çok fazla ise boyanın genel durumu kötüyse boyatmak en mantıklısı.
Bi cumartesim var, hafta içi yoğun çalışıyorum. ( iş olurken başında durmayı tercih ediyorum ) pratik birşeyler baktım.:):):)

Tunga

Sessiz
Araç Markası
2015 Hyundai İ20
Araç Renk ve Tip
Çakıl Gri-HB
Güncel mesele olduğu için konuyu hortlatmış sayılmayız :)

İlk 3 resim geçen ay tamponda yaptığım rötuş zımpara pasta islemine ait. %100 sonuç almıştım.

Sonraki resimler ise kapıdaki çiziği yaptığım işlem. Uygulamam aynı ama iyi sonuç alamadım.

Her iki kapıya da rötuş yapıp farkı görmek adına sadece ön kapıya zımpara pasta işlemi yaptım. Tam boya seviyesine geldi ama renk sanki açık kaldı gibi. Arka kapıya baktığımda boyanın renginde de sıkıntı yok.

Bilgisi yada yorumu olan varmı?

Ekli dosyalar

• 20180718_203647.jpg
    20180718_203647.jpg
    191.6 KB · Görüntüleme: 184
  • 20180723_202533.jpg
    20180723_202533.jpg
    140 KB · Görüntüleme: 185
  • 20180802_182124.jpg
    20180802_182124.jpg
    234.3 KB · Görüntüleme: 179
  • 20180820_125402.jpg
    20180820_125402.jpg
    193.4 KB · Görüntüleme: 180
  • 20180830_140322.jpg
    20180830_140322.jpg
    171.4 KB · Görüntüleme: 179
  • 20180830_140336.jpg
    20180830_140336.jpg
    205.6 KB · Görüntüleme: 172
  • 20180830_140433.jpg
    20180830_140433.jpg
    157.2 KB · Görüntüleme: 172

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amatör olarak bundan iyisi can sağlığı diyorum. Ellerine sağlık. :)

Tunga

Sessiz
Araç Markası
2015 Hyundai İ20
Araç Renk ve Tip
Çakıl Gri-HB
Yok yahu berbat birşey oldu. Çizikti beyaz görünüyordu,şimdi gri görünüyor :) 5 resim. Mesela 6.resim Rötuşlu bıraktığım kısım daha iyi duruyor neredeyse :)

Polisaj malzememde geldi,haftaya yine onunla da deneyeceğim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yok yahu berbat birşey oldu. Çizikti beyaz görünüyordu,şimdi gri görünüyor :) 5 resim. Mesela 6.resim Rötuşlu bıraktığım kısım daha iyi duruyor neredeyse :)

Polisaj malzememde geldi,haftaya yine onunla da deneyeceğim.
Birebir aynı boya ile rötuş yapılsa bile tonda farklılık oluyor. Tabanca ile boya içerisindeki parçalar eşit dağılıyor ama rötuş olunca açık veya koyu kalabiliyor ton.

Tunga

Sessiz
Araç Markası
2015 Hyundai İ20
Araç Renk ve Tip
Çakıl Gri-HB
Boya ile alakalı sanırım.Zımparadan sonra renk değişti. Boyanın iç rengi kabuk renginden farklılaşıyor. Halbuki tam olarak boya kabının üst katmanından yani sedefli kısmından kullanmıştım. Neyse,haftaya bakacağım tekrar.

Üst Alt