Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deri vites topuzu soyulmasi ve çözümü

Konu, 'Mazda 3' kısmında isler.ramazan tarafından paylaşıldı.

1. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Deri direksiyondan sonra sira deri vitesimizde vites topuzunu cikarmak cok basit klavuzlu oldugu icin .saat yonunun tersine cevirerek topumuzumu cikariyoruz ve iyi bir dosemeci buluyoruz ,daha once yapmismi yapmamismi adamla konusup bi yokluyoruz :) benim yolum coruma dusmustu tesadufen bi dosemeciye girdim baktim adam kendinden emin konusuyo verdim topuzu 10 numara yapti maliyet 40 tl eskisinden guzel oldu diyebilirim .sayet benim elimden gelir ben yapabilirim derseniz topuzu cikarin vites yazilarinin oldugu parlak siyah plastigi tornavida ile altindan hafifce kaldirin kaldirilmis halini ekliyorum gerisi size kalmis her belli oluyor zaten
    [​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG]

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çok şık olmuş hocam... Mesele işinin ehlini bulabilmek. :)

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

3. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Çok güzel olmuş bence. Eski halinin fotoğrafı var mıydı?

4. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Tesekkurler Bakmam lazim belki olabilir

5. HÜSNÜ GÜRSU

HÜSNÜ GÜRSU Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı -
    Direksin ve vites körüğü ile uyumlu olması en güzel olur sanıyorum.

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Güzel çalışma olmuş, güle güle kullan

7. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Uyumlu zaten

8. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Eyvallah bulent

9. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    soyulan deriyi tamamen soyana kadar elimi o kadar rahatsız ediyordu ki bundan kurtulmak için Çorum a da giderim hiç üşenmeden :)

10. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Bl kasanın vites topuzunun derisini sökmek çok kolay kendinizde ince deri bulup yapabilirsiniz , ben 2 sene önce yaptım biraz geçsin yine yapacağım fotoları atarım , yapan usta güzel yapmış güle güle kullanın

11. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Bu konu şahane olmuş... Topuz da aynen süper... Hayırlı olsun [member=587]isler.ramazan[/member] hocam.
    Ben de yaptıracağım. Eski deriyi yüzük kesmişti. ::)
    Topuzu çıkardım ve o eski deriyi söktüm. O haliyle çözüm düşünüyordum. İşte çözüm sende yapmış ve paylaşmışsın.
    Teşekkürler. Sağ olasın.

12. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

emege saygı işte budur paylaşım için tşk ler ...

13. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Forumumuz başka [member=66]Adem Usta[/member] abim yaa O0 Valla bak... Haayırlı işlerin olsun hem abim...

14. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

tşk ederim kardeşim benim saygılar ;)

15. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Tesekkurederim yapan dosemeci 10 yıl garanti verdi bakalim :)

16. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Rica ederim arkadaslar herkes fayladikca biz mutlu oluruz

17. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    [member=173]infiniteblack[/member] hocam nasıl yaptınız bana biraz açıklama yapar mısınız? Ne malzemeler kullandınız vs. Ben de kendim denemek istiyorum öncelikle...
    Çok makbule geçer... Saygılar.

18. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Öncelikle vites topuzunu çevirerek söküyorsunuz , sonra üstteki fotodada görüldüğü gibi vitesin yazılı olduğu plastik kısmı söküyoruz (altta çift taraflı bant var , yandan ince plastik gibi birşeyle zedelemeden çıkarabilirsiniz) sonra altta vidası var onu söküp 2 parçayı birbirinden ayırıyoruz (tırnakları var ayırırken çok zorlamamak lazım) sonra deriyi sadece yapıştırıcıyla tutturdukları için deriyi sıyırıyoruz ve bunları aldığımız-bulduğumuz ( ben ayakkabıcı tamircisinden almıştım misal ) deriye kalıp olarak kullanıyoruz şeklini aldığımız deriye göre kesiyoruz ,ince deri olması daha basitleştiriyor işi , en son deriye ve topuza biraz bally sürüp biraz kurumasını bekleyip sonra gerdirerek yapıştırıyoruz , çok basit bir işlem açıkcası bu kadar yazıyı yazarken bile yapabilirdim şuanda ben sadece üst kısmın derisini değiştirmiştim alttaki iyi durumdaydı sizinkide iyi durumdaysa zaten çok görünen bir kısım değil uğraşmayabilirsiniz , yakın zamanda güzel bir deri bulursam tekrar yapacağım (can sıkıntısı) o zaman foto koyarım ,saygılar

Tapatalk

19. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Yanlız şunu unutmayalım bl kasa için geçerli senin araç bir alt kasa sanırım sizinkilerde dikiş var diye biliyorum dikiş varsa senin, benim yapabileceğimiz birşey değil gibi, sen topuzun birkaç fotosunu atarsan buraya kesin konuşabilirim

Tapatalk

20. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    [member=173]infiniteblack[/member] hocam teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Bak sayenizde deriyi ayakkabıcıdan alacağımızı da öğrendik :egy: Ayrıca ince deri ile çalışmanın kolaylığı da göz ardı edilemez bir bilgi oldu. Yapılış aşamaları da malum herkesin harcı değil ama yapıştırıcı olarak da bali iyi fikir (yakıcı değil fazla)...
    Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş