Mazda 3 BL (2009-13) Deri Döşeme Macerası (Traktörün Yeniden Doğuşu Vol.5)

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Abi benim de içim gidiyor, Ben de durumu düzeltip bu işlere girişeceğim. Benimkinde tam bir skandal yaşanıyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben konuyu daha yeni gördüm vallahi süper bir atak daha. :)
Terletmeyecek cinsten olanından bu değil mi abi?
Bir de ortalama kaç lira tutuyor bu işler ki? Herhalde hemen hemen her araç için yaklaşık paralara halloluyordur?

Sağol Hamdi. Yerine göre, malzemesine göre 1500 ile 5000 TL arası değişiyor :) benim toplamda 2200 TL gibi olacak.

Izzet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah 2009 touring
Bende aracıma koyu bej renk deri kaplatmak istiyorum ancak halı siyah sert plastikler siyah o yüzden yakışmaz gibime geliyor ama eğer sert plastikler deri kaplana biliyor sa bende düşüne bilirim deri kaplat mayi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bende aracıma koyu bej renk deri kaplatmak istiyorum ancak halı siyah sert plastikler siyah o yüzden yakışmaz gibime geliyor ama eğer sert plastikler deri kaplana biliyor sa bende düşüne bilirim deri kaplat mayi

Koyu bej olacaksa siyahlar pek sırıtmaz gibi...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Peki işlem nasıl oluyor abi? Önce mevcut döşemeler sökülüyor sonra onlardan tekrar kalıp mı yapılıyor? Eğer öyleyde bu ne kadar zaman alıyor? Sonrasında eskiler yeniden kullanılıyor mu? Bunlarla ilgili bir bilgi var mı?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@bayraktar

Aynı araçtan daha önce yaptıysa kalıpla uğraşılmıyor, ama durum tam tersiyse üstündeki kumaş döşemeden kalıp çıkartılıyor. Sonrasında eski döşeme çöp.

Kalıp çıktıktan sonra duruma göre bazı noktalara süngerle takviye yapılıyor. Sonra döşeme işlemi başlıyor. En güzel kısmı kolrukların dikişini, kalıbını sen seçiyorsun.

Randevu günü sabah 9'da araç bırakılırsa, ertesi akşam 6'da araç teslim ediliyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Benden başka kullanan olmadığı için gereksiz kalır :)

Murat abi artcarın koltuklara soğutma sistemi takma konusunda bir bilgisi var mıymış? Hava geçiren kumaş ya da delikli derinin altına sünger içine fan yerleştirmekle iş bitiyor mudur?

Olursa eğer şu fandan 12-20 tane alınır, yarısı oturulan yere, yarısı sırt kısmına süngerler oyulup gömülür. Sonra püfür püfür git. :D
12v 4cm 2 Pin 40x40x20 Kasa Fanı Sessiz Sıfır - n11.com

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Murat abi artcarın koltuklara soğutma sistemi takma konusunda bir bilgisi var mıymış? Hava geçiren kumaş ya da delikli derinin altına sünger içine fan yerleştirmekle iş bitiyor mudur?

Isıtma yapıyorlar ama soğutma hakkında bilgim yok. Eğer düşünürsen telefon numarası vereyim ara bilgi al ;)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Isıtma yapıyorlar ama soğutma hakkında bilgim yok. Eğer düşünürsen telefon numarası vereyim ara bilgi al ;)

Valla proje çok da abi, vakit, nakit ve müsait yer gerekiyor. Haftaiçi müsait olursam arayım websitelerinde yazan telefonu.
Yurtdışında fanlarla ve havayo dağıtacak plastik malzemelerle yapılmış.
ventilated_seat_02.jpg

ISCF-KIT1.jpg

simple-configuration-car-seat-heat-and-ventilation-kits-with-carbon-fiber-heat-pads-and-6-special.jpg

Tahmini Teslimat Zamanı
linkte kullanılan parçalar yer alıyor. Fan işi kolay, sessiz 4 cm kasa fanıyla iş halledilir de, bu rüzgar yönlendirici panel ve üstüne konulan delikli 3D süngerler nereden bulunabilir ucuza. Bir de kesilecek yerler belirlenmeli ki, sonradan oturulduğunda orjinal sünger kesilmiş olacağından konforsuzluk yaşanmasın. :)
@kadir ne diyorsun bu işe.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Geçen hafta koltuklarında deri yapılması için art car'a bırakacaktım aracı. Bütçesi vs her şey hazırdı, iş randevu almaya kalmıştı.

Bu noktaya kadar kesin kararlıydım, ama @kadir boşver abi o paraya tavuk alırız deyince vazgeçtim. İşin şakası bi yana @kadir baştan beri karşıydı abi değmez diyordu ve sonunda ikna etti beni.

Koltuklardan vazgeçince kapı içi ve kolçak üstünü siyah yapayım, en azından görüntü cuk diye otursun dedim. Art car'dan boya tutar diye onayda aldım.

Öncelikle kolçak üstünde test yapıp, sıkıntı olmazsa kapı içlerine gelecektim. Dün gece buluşma sonrası eve gelince koyuldum işe ;)

20180120_002017-2656x1494.jpg

20180120_121739-2656x1494.jpg

Müsait zamanda kapıları da halledeceğim.

Üst Alt