Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Datça Gezisi

Konu, 'Gezi' kısmında hagakure tarafından paylaşıldı.

1. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Merhaba arkadaşlar,

Pazartesi sabahı depolar doldurulup 06 00 gibi İstanbul Kadıköy'den yola çıktık.Adapazarı-Eskişehir-Denizli güzergahında geniş ve ferah yollarda cruise control rahatlığı ama benim dümdüz uzanan yollarda sıkılmam nedeni ile çok keyif aldığımı söyleyemediğim bir ruh hali ile Marmaris' e kadar geldik.

Benim yolda sürekli yiyecek ihtiyacım nedeni ile bagaj harici ayak altlarımızda bulunan yiycekler eşimin biraz rahatsız yolculuk yapmasına neden olunca bundan sonraki yolculuklarımda herhangi bir dinlenme tesisinde durup yeme içme işini halledip yolculuğa devam etme kararı aldım.
    Marmaris – Datça arası yaklaşık 70 km pütürlü asfalttan oluşan ve çoğunlukla keskin virajlarla dolu yol benim biraz kendimi kaybedip küçük çığlıklar eşliğinde Carlos Sainz misali virajları ardı ardına alırken aldığım keyif ile birlikte geride kalan yaklaşık 750 km nin sıkıntısı uçup gitti.
    Datça ,
    Sezon tam anlamı ile açılmamış olduğu için biraz sakin görünen sağda solda yapılaşmaların çokluğu göze batan küçük bir belde.Restaurantlar ,oteller ,hediyelik eşya dükkanları, marketlerin çokluğu ( reklama girmesin diye isim vermiyorum ama bir marketin otoparkında araçlar güneşten etkilenmesin diye güneşlik gibi tenteler vardı) göze batıyor.
    Otelimiz Datça Türk Evi taşlık sahile 3 dk yürüme mesafesinde sessiz sakin bir sokakta bulunup geniş ve güzel bir bahçeye sahip iki katlı güzel bir taş ev.Otelin rahatlığı için sadece şunu söyleyebilirim çok yakın bir akrabanızın evinde inanılmaz keyifli bir şekilde kalmak gibi…
    İlk günün sabahında benim guzunun sürücü kapısının açılmaması ile alakalı ufak ( benim gibi takıntılı kişiler için büyük ) bir sorun yaşasak da – konuyu otomobillerimiz bülümünde anlattım – hadi olsun diyerek Eski Datçaya gittik Datça da tabelalara dikkat etmek lazım biraz küçükler  ..
    Deniz ile ilk tanışmamız Karaincir sahilinde oldu –Datça çıkışı Marmaris e giderken 10. Km de tabelayı görüp döndüğünüzde 50 metre ileride Mig… dan yiyecek içeceklerinizi almayı unutmayın tatil köyü içerisinden devam edip sahile ulaşıyorsunuz.
    Karaincir sahili ve denizi tamamen ince kum olup derinlik açısından özellikle çocuklu aileler için çok uygun.Hemen derinleşmeyen ve uzun bir yürüyüş sonrası hala belinize gelen deniz seviyesi bizlm gibiler ( denize girdiğimiz ilk derinlik en az 2 metre olmalı ) için pek uygun değil ,
    Ertesi gün diğer bük leri gezmeye başladık, sırası ile Ovabükü ,Hayıtbükü ,Palamutbükü
    Ovabükü nde biraz nefeslenip türk kahvesinin hazzı içimize dolarken denizin enfes görüntüsünü aklımıza kazıyarak eşimin tavsiyesi ile Hayıtbükü ne doğru yola çıktık. Ovabükü nün güzel kum sahili her ne kadar bizi cezbetse de bence daha küçük olan Hayıtbükünün sakinliği ve daha ailevi olması ve derli toplu olması tercih edilmeli.
    Hayıtbükü nde küçük bir fotoğraf molası sonrası Palamutbükü ne doğru yola çıktık.Palamutbükü küçük bir yer ve her bük de olduğu gibi sahil boyunca çeşitli café ve restaurantlar ile dolu.Dinlendiğimiz Apart ın sahildeki cafesinde fiyatlar makul seviyede ,yemekleri hem lezzetli hem de fiyatları makul seviyede idi.Cafe de otururken deniz remen bize gelin diyordu bu çağrıya kulak verip kendimizi serin( !) sulara attık, biz Küçükkuyu nun bir çok kişiye oldukça soğuk gelen denizine alışkınız ama burası resmen buz gibiydi.
    Datça dan hem uzaklaşmadan hem de çok kalabalık olmayan bir yer ararsanız yaklaşık 2 km mesafedeki Kargı koyu tam sizlik .Koyda yerleşim yok sadece iki işletme var ve biz de ilk karşımıza çıkana girdik.Kargı koyu nun kumsal ve denizi taşlık ,denizi 7-8 adım sonra istediğimiz derinliğe ulaşıyor ve sıcaklığıda çok iyi.Çocuklu ailelerin fazlalığı dikkati çekiyor ve bu durumda sizler de çok daha fazla rahat ediyorsunuz.
    Denize girdiğimiz her tesis içerisinde duş ve tuvaletler temiz fiyatları uygundu.
    Datça da yeme içme..
    Kaldığımız otelde kahvaltı 08.30 başlayıp 10.30 a kadar sürdüğü için öğle yemekleri genellikle gittiğiniz deniz kenarı mekanlarda uygun denilebilecek fiyatlar ile geçiştiriliyor.
    Akşam yemekleri için meydan ın çaprazında taksi durağının yanında Korsan Restaurant Erkan’ın yeri adlı semt lokantası tadında ki yeri rahatlıkla tavsiye edebilirim ,yemekleri lezzetli porsiyonlar yeterli ,hizmet semt lokantası tadında .Fiyatları ise çorba sulu yemek ve pilav yeseniz kişi başı ortalama 15 TL gibi bir fiyata rahatlıkla doyabilirsiniz.
    Çarşı içindeki Zekeriya sofrası çok tavsiye edilse de bize göre eksiklikleri vardı .Masaya oturur oturmaz yiyip kalkın tarzı bir servis yapılması bize fast food tarzı bir restaurant da olduğumuzu düşündürdü. Yemekleri çok sıcak değildi, hesap pusulasında yemediğimiz bir yemeğin eklenmesi ve bizim de düzeltme istememiz sonucunda biraz farklı bir tavır konulduğunu gördük.
    Asıl bizi duvardan duvara vuran olay ilk akşam acemiliği nedeni ile yaşadığımız sahilde bulunan Maradona Restaurant felaketi. KESINLIKLE UZAK DURUN. Aşırı yüksek fiyatlar ,tavuk şişin tavuğun yakalanıp kesilmesi tüylerinin yolunması nedeni ile neredeyse bir saate yakın bir sürede gelmesi ve patates kızartmasının yağ içinde boğulması ama kızarmaması ,garnitür olarak soğuk spagettinin verilmesi ile yaşanan diğer aksamalar bize bir daha asla dedirtti.
    Yine bir akşam yemeği yediğimiz Taşlık plajının yanındaki Taşlık Restaurant’da mezeler gayet başarılı, hizmet kalitesi iyi ve önemsenmeyecek küçük sorunlar ile kabul edilir seviyedeydi.Tek ve en kötü eleştirimiz ise canlı müzik yapan adının Ayhan olduğunu öğrendiğimiz sanatçı(!) arkadaştı. Repertuarı super ama sözleri kayıptı ve şarkıların ortalarında sürekli Allahım sana geliyorum diye haykırıyordu. Şarkıların sonunu bir türlü getiremeyen, potporiye benzeyen arada farklı haykırmaları olan, hatırlayamadığı şarkı sözlerini kafasına gore değiştiren ( aynı anda içtiği rakının etkisi ile de olabilir ) sesini es geçiyorum benim bu bed sesimle bile çok daha iyi söylüyorum. Asıl kabul edilemez olan söyleme tarzı ; Neşet Ertaş ın Cahildim dünyanın rengine kandım ile başlayan eşsiz eserini cahildim dünyanun rengine kandum diye okuyan kişi kesinlikle rezaletti.

2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Bir kaç fotoğraf ,

Ekli Dosyalar:

3. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Devam,

Ekli Dosyalar:

4. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Otelimiz ,

Ekli Dosyalar:

5. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Yemek kahvaltı ,

Ekli Dosyalar:

6. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Devam,

Ekli Dosyalar:

7. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Eski Datça fotoğrafları için biraz bekleyin :)

Bu arada dönüş yolumuzda ailece bizi karşılayan çok sınırlı bir zamanda inanılmaz keyifli bir sohbet ortamı oluşturan [member=9]domestos[/member] Veli'ye ailece tekrar tekrar teşekkür ediyorum :)

8. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Elinize sağlık çok keyifli ve tanıtıcı bir yazı olmuş. Bu yaz Datça'yı ziyaret etmeyi düşünüyoruz biz de, çok faydalı oldu benim için. Anladığım kadarıyla tam kafa dinlemelik, gürültü patırtıdan uzak bir yer.

9. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Eski Datça Datça çıkışına yakın tabelayı kaçırmayın ,

Ekli Dosyalar:

10. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Eski Datça,daha görülecek onlarca fotoğraf olsa da mutlaka gidip o sessiz sokakları arşınlamak lazım..

Ekli Dosyalar:

11. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Harika yerler abi ellerine sağlık... Kısa ve tadına doyulması mümkün olmayan ziyaretiniz ve muhabbetiniz olarak bizler de çok memnun olduk, keyif aldık...

Bizimkilerin ilk rotası Datça oldu gibi...

Eren Bey'e ayrıca hürmetler... ;)

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

12. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Allah nice tatiller, nice görüşmeler, misafirlikler nasip etsin

13. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Naim abi sanırım knidos fenerine gitmemissin. Viraj seviyorsan Aydıncık- gülnar-mut arasını tavsiye ederim. Birde sinop-zonguldak arasını

14. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Çok iyi tatil yapmışsınız, keyifli olmuş, en sakin zamanda rahat rahat ne güzel. Enerji dolmuş, relaks olmuşsunuzdur. İstanbul un hengamesine tekrar döndünüz hadi hayırlısı. kolay gelsin.

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Abi harika bir yazı olmuş, eline sağlık. Mümkün olur da inşallah bana da nasip olur.

16. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Teşekkür ederim arkadaşlar ,darısı sizin guzulara :) yatırmayın guzuları bol bol gezdirin :)

17. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Geçen yılın ardından rota yine Datça'ya döndü,
    Bu kez Datça merkeze 10 km mesafede Gebekum mevkinde arkadaşımızın sezonluk kiraladığı evinde kaldık.Kaldığımız yer hakkındaki detaylı bilgiler Datça Okaliptüs Sitesi'nde Kiralık Ev adresinde mevcut.
    Pazartesi öğlen gibi Küçükkuyu ya geldik,dün sabah tekrar yola çıkıp öğlen İstanbul'a geri döndük.Yol giderken de gelirken de çok rahattı (bayram öncesi yola çıkmanın ve bayram günü İst.a dönmenin faydaları).
    Bir kaç foto,

20160630_062113.jpg 20160626_122339.jpg 20160626_202230_LLS.jpg 20160627_101037.jpg 20160628_070505.jpg 20160630_054408.jpg 20160628_202343.jpg

grafff, Oğuzhan, Murat ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  18. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Güzel bir yer olduğu fotoğraf açıkça anlatıyor :) iyi eğlenceler abi

grafff, domestos ve hagakure bunu beğendi.
  19. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Guzuda bir başka durmuş maşallah.

grafff, domestos ve hagakure bunu beğendi.
  20. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Dayimda datca imis face etiket yapmis :-D

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hagakure bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş