Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çocuk Kitabı Önerisi

Konu, 'Sağlık Yaşam' kısmında aurora tarafından paylaşıldı.

1. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Merhaba,

Yarın bir bayram ziyaretine gideceğiz. Gideceğimiz yerde 18 ve 8 yaşında iki kız çocuğu var. 8 yaşındaki ufaklığımıza bir kitap hediye etmeyi planlıyorum ve sabah D&R'a gidip kitap bakacağım ama sizden fikir almak istedim. Ufaklığımızın zevk ve tercihlerine dair hiç fikrim yok.

Önerebileceğiniz çocuk kitabı var mıdır?

Bu arada 18 yaşındaki kardeşimiz için de bir kitap alabilirim ama dediğim üzere hiç tanımıyorum ve hoşlanıp hoşlanmadığına dair hiç fikrim bile yok. Ama ufaklığımız yaşından dolayı muhtemelen merak edip bakabilir.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hiç tanımadığın birisine kitap almak en güzeli ama ilgi alanı bilinmediği için de aynı zamanda riskli... 19 yaşındaki kızım en son Kürk Mantolu Madonna ile Deli Zamanlar isimli romanları okuyordu, ipucu olabilirse ne mutlu bize... :)

Ufaklık için bir şey diyemem, elimde veri girişi yok. :p :D

3. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Ufaklık için resimli hikaye kitapları alınabilir, ama özellikle yerli yazarların kitaplarından olsun.

Diğer arkadaş için de; Hayatında vereceğin en önemli 6 karar (ergenlik kılavuzu)

Hayatında Vereceğin En Önemli 6 Karar

domestos bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İşin uzmanı burada yahu, ilahi ben... :D :D

5. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri

Yok abi ne uzmanı :) biz basarız satarız :) asıl her an okuyaların tecrübeleri lazım :)

domestos bunu beğendi.
  6. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    @Murat, teşekkür ederim kitabı not ettim fakat tanımadığım biri olunca direkt nasihat edermiş gibi bir kitap hediye etmekle ilgili çekindim açıkçası. Örneğin bilim-kurgu ve gerilim benim fena ilgimi çeker, hatta 17-18 yaşlarındayken de gerilimi çok severdim. Maxime Chattam ve J. C. Grange o zamanlar beni iyi çekmişti kendine. Fakat 18 yaşında bir kız için bunlar ilgi çekici olmayabilir mi acaba? Örneğin Buket Uzuner mi düşünsem?

Ufaklığımız öncelikli tabi, zannediyorum ki okuma-yazmayı öğrenmiş durumdadır. Resimli iyi fikir. Hafif ve gözünü korkutmayacak bir kitap iyi olacaktır.

Veli Abi Kürk Mantolu Madonna son 2-3 yılın özellikle moda ikonu oldu. Bir Starbucks'da kahvenin yanında fotoğraf paylaşılmasa olmaz yani. :D Biraz daha az bilinen ve ilgi çekici bir şey ne olabilir acaba?

Murat ve domestos bunu beğendi.
  7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Daha önce okuduklarına bi göz attım;

Kırmızı Pazartesi,

Mrs Dalloway,

Küçük Prens,

aurora ve Murat bunu beğendi.
  8. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Mrs. Dalloway'i inceledim, ekşiden yorumlara baktım. Muhtemelen bunu alacağım, teşekkürler Veli Abi. :)

domestos bunu beğendi.
  9. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Yalnız 1-2 tane stepne olsun, dr mağazalarında her kitap bulunmaz :)

domestos bunu beğendi.
  10. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Yarın Forum Bornova'ya bakacağım artık. Yanılmıyorsam 1 kitapçı daha vardı kapanmadıysa tabi. Son birkaç kez gittiğimde görmemiştim. Bulamazsam artık bir çaresine bakacağız. :)

11. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Cocuklarin cinsiyeti hakkında bilgi yok :) Ufaklık için bilim çocuk olabilir. İçi çok cıvıl cıvıl. Bir çok cikartma maket vs hediyesi de oluyor. Aynı zamanda çok basit düzeyde bilimsel bilgi veriyor. Tam yaşına göre. Bu ayki sayısını da alabilirsin. Ya da bir yıllık abonelik hediye edebilirsin. (50 tl civarında olmasi lazım.)
    Büyük içinse popüler sience tavsiye edebilirim. Ben her ay takip ederim. Harika bir dergi. Bilim teknik çok kavramsal yaklaşıyor. Populer sience herkesin anlayabilecegi bir dil kullanıyor. Yine aylık veya yıllık tercihi sana kalmış. Yıllık 60 tl civarında olmasi lazım.

domestos bunu beğendi.
  12. mcvc

mcvc Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 - impress
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - HB
    Bizimki de yakın yaşlarda, 8 yaş için D&R da Şirin serisi var, bir de Levent, kesin beğenir garantili....
    Kız çocukları Şirin' i daha çok seviyor

13. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    "Sofi'nin dünyası", felsefeye harika bir giris niteliginde, siddetle tavsiye ederim.

Bir de benim kitap okuma aliskanligi ve sevgisi kazanmama en buyuk katkiyi Thomas Brezina'nin "Dört Kafadarlar Takimi" saglamistir. :D Tamam biraz cocukca ve boş gelebilir ama esas onemli olan okunan kitabin sagladigi faydadan cok, kitap okuma aliskanligi edinmektir bence. Basta faydasiz gibi gorunen kurgular okuyarak edinilen bir aliskanlik sonrasinda zaten her turlu kitabi okumaya baslar insan.

Olasiliksiz ve Empati de saheser bence 18 yasindaki bir genc icin, hem surukleyici hem de baska konulari arastirmaya itici nitelikte.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Eylül 2016
  14. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Güzel tavsiyeler yapılmış, farklı olarak Tübitak yayınları da olabilir küçük olanın hangi konulara meraklı olduğunu bilemiyorsan bir kaç farklı seçenek değerlendirebilirsin.

TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları

15. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Ufaklık için;

Küçük Kara Balık

Genç kardeşimiz için;

Mrs. Dalloway

kitapları aldım sabah. Öneriler için teşekkürler. 8 yaş için kitap seçmek daha zor oldu. :) Bir de belirtmeden geçemeyeceğim, internet fiyatları mağaza fiyatlarının neredeyse yarısı durumda. Eskiden de fark vardı ama bu kadar değildi. Almayı düşünenler internetten sipariş verirse daha çok kitabı daha uygun fiyata alabilir.

domestos, Holydao ve grafff bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş