Citroen Aircross Konsepti Tanıtıldı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Citroen Aircross Konsepti resmi olarak tanıtıldı.

Citroen'nin merakla beklenen konsepti Aircross'un özellikleri açıklandı.C4 Cactus'e göre daha büyük olan bu konsept,4580 mm uzunluğunda 2100 mm genişliğinde ve 1800 mm yüksekliğinde bir konsept.

22 inçlik alaşım jantlara sahip olan bu konsept,Land Rover Discovery Sport, Hyundai Santa Fe modelleri gibi büyüklüğe sahip ve C4 Cactus modeline benzer olmuş fakat daha dinamik ve cesur bir tasarım dili ile üretilmiş.

Hem elektrikli hem de benzinli motora sahip olan bu konsept,elektrikli motoru ile 95 beygir,1.6 litrelik benzinli motoru ile 218 beygir güç üretebilecek.Elektrikli motorunu evdeki prizden 3 buçuk saatte şarj edilebiliyor ve 0-100 km/s hıza 4.5 saniyede ulaşabiliyor. 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
İçi çok kötü ama dış tasarım fena değil.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#6
Citroen, Aircross konseptinin örtüsünü 20 Nisan’daki Şangay Otomobil Fuarı’nda kaldıracak.

Aircross’un çizimleri 2014’ün başlarında ortaya çıkmıştı. Haziran 2014’te tam ölçekli modelin üstünde çalışmalara başlandı. Geçtiğimiz Eylül ayında şasi üzerine çalışmalar başlandı ve yine geçtiğimiz Aralık ayında araç tam haliyle birleştirilmeye başlandı.

Citroen’in Aircross için atanan yöneticisi Frédéric Duvernier “Bu projedeki her şey birbiriyle o kadar uyumluydu ki, çizimlerin çıkmasından aracın montajına kadar geçen süre çok kısa sürdü. Tasarım konusunda o kadar çok detaya inildi ki, ek bagaj ve çeki demirine kadar her türlü detay ince ince düşünüldü.”

Araçta 1.6 litrelik benzinli motora elektrikli bir motor eşlik edecek ve birlikte toplam 313 beygir güç üretecekler. Aracın 0-100 km/sa hızlanması ise 4.5 saniye olacak. 50 km’ye kadar mesafeleri de sadece elektrikli motoru ile gidebilecek.
 
Üst Alt