Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çınar ağaçları

Konu, 'Sağlık Yaşam' kısmında hagakure tarafından paylaşıldı.

1. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Babam 76 yaşında idi ,

Daha önce de rahatsızlıkları oldu ama bu kez biraz daha ciddi gibiydi.
    Geçen yıl takılan stent sonrası gerekli özen gösterilmeyince kalp damarları yeniden tıkanmış ve geçirilen kalp krizi sonrası hastaneye yatmıştı.
    Hastanede kalınan yoğun bakım sonrası damarlar tam olarak açılmasa da bir şans daha verilerek eve çıkmıştı..
    Ramazan başlangıcında doktorlar oruç tutmasının sakıncalarından bahsetse de 10 yaşından beri oruç tutan birine nasıl kabul ettirebilirsiniz oruç tutmamayı.
    18 Temmuz sabahında sahura kalkmış ,yemeğini yemiş ,sabah namazını kıldıktan sonra her zamanki gibi Kuran ‘ ını okuyup yatmaya giderken antre de yere yığılıp kalmış……

Aşağıdaki yazıyı hafta başında yazıp belki biraz daha değiştirip paylaşmayı düşünüyordum.
    Bugün yokluğunun ilk günü,
    Dün orada mıydın, arayıp sesini de duymamıştım ama biliyorum oralardaydın ve ben öylesine işime, evdeki temizliğime dalmıştım ki “ne olacak canım iyidir işte” diyordum.

Oysa planlamıştım halbuki, haftanın bilmem hangi günü sana öylesine ayaküstü de olsa uğrayıp görüp halini hatırını soracaktım, hafta sonu ise arkadaşlarım, eşim dostum ile buluşacaktım ama seni de arardım çok kısa da olsa.
    Sana gelmeyi elbette ki isterdim ama görüyorsun ya çok yorgunum, inanılmaz yoğun ve meşgulüm. Allah seni inandırsın kendime ayıracak zamanım olmuyor.
    Bir Cumartesi Pazar’ım var, o da bana kalsın, hem sen benim hep aklımdasın..
    Unuttum mu “yo hayır unutmadım canım!” nasıl unuturum ( neydi ki ) ben minicik bir bebekken bütün gün bıkmadan usanmadan, sabırla peşimden koşturup o en sevdiğin kitabının bir sayfasını bile rahat rahat okumana izin vermediğimi...
    Hem demezler miydi “Anneler çocukların gözlerindeki tanrıdır” o zaman sana da bir şey olmaz. Olamazdı değil mi?

Bugün yokluğunun ilk sabahı…
    Acele ile ettiğim kahvaltıya kimbilir ne kadar süredir donuk ve ağlamaktan şişmiş gözlerle bakıyorum. İşe geç kalacağım diye koşarak evden çıkar, servisteki koltuğuma oturduğumda gün boyu sürecek toplantıları düşünür ya da yıllık iznimi nerede geçireceğime dair tatil sitelerine bakarken şu anda siyah zeytinin buruşmuş tanelerine boş boş bakıyorum.
    Keşke toplantının ortasında yalandan da olsa öksürük krizine tutulup 5 dakika izin isteseydim ve arayıp “sadece sesini duymak istemiştim” deseydim.

Öyle aman aman çok değil az biraz içiniz sızladıysa şu an arayın Anne, Baba ve değer verdiğiniz sevdiğiniz kim varsa… Siz onların, onlar sizin sesinizi duysun. Unutmayın her sabah sevdiğinize son kez görüyormuş gibi sarılın.
    “Bugün yokluğunun ilk sabahı” derken ve içiniz kor gibi yanarken üzerine bir damla su olabilecek, “hayatımın en güzel yıllarını onunla geçirdim doyasıya” diyebilmek için arayın…

Tam 1 sene oldu kaybedeli, hani hep derler ya kaybedince anlarsınız asıl yokluğunu işte öyle bir şey bu...yaslandığınız ,güvendiğiniz danıştığınız o güvenilir dost arkadaş Baba....kaybedilince bir anda büyür yapayalnız kalırsınız...

Ekli Dosyalar:

domestos bunu beğendi.
  2. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    :( teşekkürler hocam...:(

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Allah rahmet eylesin, başımızdan babalarımızı eksik etmesin, ölüm hepimize haktiır ama başımızdaki çınara gecinden versin.

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Allah rahmet eylesin... Biz ana baba veya büyük sevgisi, şevkati, ilgisi, terbiyesi görmedik...

Babam ha var yoktu. Hala da öyle... Onlar için de ben yokum maalesef... Olmayan birisinin çırpınışları da yokluktur maalesef...

Biz bu dünyada aile olamadık ama görmediğim almadığım ne varsa çocuklarıma sakladım ve zamanı geldikçe veriyorum... Hoyratça, sınırsızca, arsızca...

5. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Tekrar başın sağolsun.

domestos bunu beğendi.
  6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Allah rahmet eylesin. Sevdiklerimizin kıymetini bilelim hayat çok kısa :(

domestos bunu beğendi.
  7. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Öncelikle geç kaldığım için özür dilerim, Naim. Bu başlığı hafta sonu fark ettim ama yazacak durumda değildim.

Başınız sağolsun, Allah Rahmet eylesin inşallah. Baba kaybetmek kolay değil, sana ve ailenin tüm fertlerine sabır diliyorum. İnşallah kalanların uzun ve güzel bir ömrü olsun...

domestos, ezmocesteri ve hagakure bunu beğendi.
  8. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Allah Mekanını Cennet Eylesin..

domestos bunu beğendi.
  9. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    Allah sizlere hayırlı ömürler versin abi, ötede Efendimize (sav) komşu eylesin inşallah

Sayfayı Paylaş