Chevrolet Lacetti Hararet Sorunu, Yolda Kaldım!

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Lacetti'yi servisten aldım. Eve geldim, çalıştırırken GIRNN diye sert bir ses çıkıyor kaputun altından, yanı çalışır çalışmaz çok kısa süreyle 1 sn.

Ayrıca soğutma su kapağını açtım kapağın içi çok kirli ve su da kirli gözüküyor. Su seviyesi de minimum seviyesinde.

İşe gitmeye korktum bıraktım.

Ustaya ne suyu kullandın? saf su olması lazım filan dedim. Bana ne desin? Musluk suyunu kullanabilirsin diyor, hep öyle kullanıyoruz bir sorun olmaz, antifiriz ekliyoruz diyor!

Güler misin ağlar mısın? Ne yapacağım şimdi? Tekrar göstereceğim akşam. Haftaya kontrole gel demişti.
Abi saf su kullanmaz kimse özel istemen lazım bunun için ustayı suçlayamazsın. Normal su kullansada bişey olmaz. Ama antifriz koysun mutlaka. Safsuyu kendin alıp git değişsin kontrol ederken.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Suyu boşaltın saf su ile 3 litre antifiriz ekleyin, çalıştırın eksik kalırsa da ilaveyi saf su ile yapın...

selmazda

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi saf su kullanmaz kimse özel istemen lazım bunun için ustayı suçlayamazsın. Normal su kullansada bişey olmaz. Ama antifriz koysun mutlaka. Safsuyu kendin alıp git değişsin kontrol ederken.

Hep saf su kullanılması gerekir diye okuduğumuz için, bilmiyorum o yüzden. Saf suyu ve antifirizi nereden alabilirim? Fiyat nedir?

Usta neden saf su kullanmıyor? çok mu pahalı?

Saf su lt fiyatı 2 TL..
Sanayide genelde kullanılmaz, önemsiz detay olarak görülmekte malesef..
Çok ucuz siteler var ama kargo pahalı gelir, en iyisi petrolden alın..
A.firizlerde aynı şekilde petrolden alınmalı, hepsiburada.com isimli internet sitesinde oto ürünlerinden 75 tl üzerine kargo ücretsiz olur ama sizin alacağınız malzeme o rakamı tutmayacağı için 8-10 kargo çıkması muhtemeldir.
Önerim petrol istasyonları, her iki üründe mutlaka vardır..

selmazda

Katılımcı
Saf su lt fiyatı 2 TL..
Sanayide genelde kullanılmaz, önemsiz detay olarak görülmekte malesef..
Çok ucuz siteler var ama kargo pahalı gelir, en iyisi petrolden alın..
A.firizlerde aynı şekilde petrolden alınmalı, hepsiburada.com isimli internet sitesinde oto ürünlerinden 75 tl üzerine kargo ücretsiz olur ama sizin alacağınız malzeme o rakamı tutmayacağı için 8-10 kargo çıkması muhtemeldir.
Önerim petrol istasyonları, her iki üründe mutlaka vardır..

Teşekkürler Ali bey. Yani şimdi Ustalar 10 TL'ye kıyıp ta bir saf su alamıyor mu? 5 lt yetiyor sanırım..

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Hep saf su kullanılması gerekir diye okuduğumuz için, bilmiyorum o yüzden. Saf suyu ve antifirizi nereden alabilirim? Fiyat nedir?

Usta neden saf su kullanmıyor? çok mu pahalı?
Diğer ses olayını falan ustanıza anlatın onları halledin saf su olayına takılmayın. Usta normal su ve antfriz koysun 1 ay ole binin iyice motor içi pisliği çözsün sonra 3-4 lt safsu ve antifriz alın başka ustaya değiştirirsiniz. Hem temiz motora safsu koymus olursunuz ii olur

selmazda

Katılımcı
Diğer ses olayını falan ustanıza anlatın onları halledin saf su olayına takılmayın. Usta normal su ve antfriz koysun 1 ay ole binin iyice motor içi pisliği çözsün sonra 3-4 lt safsu ve antifriz alın başka ustaya değiştirirsiniz.

Tamam teşekkürler, Ben de böyle düşünüyordum.

Abi muratın dediği gibi bir süre normal şekilde binin, yaz girişi güzelce en iyi şekilde yaparsınız..
Lacetti soğutma sıvı miktarı toplamda (1.6 lt motor 2005 model için) 7.2 lt kapasitededir.

Siz buna 3.5-3.7 şeklinde kombinasyon yapabilirsiniz..

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    61.8 KB · Görüntüleme: 38

Üst Alt