Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cep Telefonu Operatörü Tavsiyesi

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında kemal1963 tarafından paylaşıldı.

1. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    arkadaşlar merhaba,

yaklaşık 3 yıdır kullandığım vodafone hattımın tahahütü bu ay sonu bitiyor. vodafon'da 50 tl'ye kullandığım aynı tarifeyi avea 25 tl'ye veriyor. turkcell 'de 45 tl. merak ettiğim avea beni üzer mi genelde internet hızı yavaş, ulaşılabilirlik çok yaygın değil diyorlar. en iyi cevabı avea kullanan arkadaşlardan alabilirim sanırım.:)

hagakure ve domestos bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tam da yerine dükkan açtın... :)

1998 yılında Telsim ile başladım, sebebi de; Turkcell'in pahalı olması idi... Yaklaşık olarak 5 yıl bu şekilde devam ettim, hiç bir sorun sıkıntı yaşamadım, her ne kadar Telsim'in sahiplerini beğenmesem de, her ne kadar Turkcell'e sempatim olsa da nasip olmadı, 2003 yılında Avea Emniyet Genel Müdürlüğü ile genel bir anlaşma yaptı.

Belirli bir sabit ücret karşılığında, Avea içi sınırsız (gibi) diğerleri ile konuştuğunu öde şeklindeki faturaları yıllarca ödedim, tek sebebi de; aile içinde 4-5 hatta sahip olarak ücretsiz konuşma olanağı idi, Avea'ya verdiğim her kuruşun karşılığını konuşma olarak aile fertleri aldı sağolsun... :)

Akıllı telefonlar çıkıp da, cebe internet girince ben Avea'nın 4 gb internet, 1000 dk konuşma ve 1000 Sms paketine taahhüt ile 29 liraya bir yıl boyunca sahip olarak kullandım... Memnun kaldım mı? Hayır...

Sebebine gelince; şehir merkezlerinde beni hiç üzmedi, işimi gördü fakat dağ bayır gezmelere gidince, özellikle memlekete gittiğimde özelliklenin de özelliklesi :) son bayram da beni tamamen rezil etti, ertesi günü arayan telefonun bayramda kapalıydı vs. dedi durdu, oysa hiç kapatmadım ama kullanamadım da... Yıllar sonra "hat düştü" uyarısı gördüm ekranda iyi mi?

Tam da taahhüt süresi sonuna denk geldi bu aksaklık ve ben operatör değiştirmeye karar verdim... Vodafon'a geçeceğime yerimde otururum daha iyi mantığı ile Turkcell'de tarife araştırdım... Benim Avea'da kullandığı tarife Turkcell'de 75 lira idi ve ben ümitsizce gittiğimde, operatör değişikliği yapanlara 2 gb internet, 500 dakika ve 1000 sms paketini 35 liraya verdiklerini duyunca hiç düşünmeden geçtim...

Memnun muyum? Kesinlikle...

Avea da 3g ile kullandığım interneti şarj nedeniyle Turkcell'de genelde 2g ile kullanıyorum emin olun daha hızlı, şarj da bana cabası... Ses daha net ve anlaşılır, yarıya düşen kotalarımı sorguladığımda fatura kesime 10 gün kaldığı halde yarısına gelmediğimi de görünce içim fazlasıyla rahatladı...

Uygun tarife bulursanız kesinlikle Turkcell derim... Fakat dolu tarife az para derseniz de; Avea'dan şaşmayın...

:)

3. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Çok şükür bende kurtuldum aveadan kimseye önermiyorum. 4GB internet heryone 1000 dk ve 1000 sms ayni tarifedekilerle 5200 dk 30 liraydı. Ancak 4GB internet 20 gün yetmiyordu samsunun göbeğinde telefon cekmiyor internet hızı düşüktü. Veli abinin dediği gibi dağ bayır gidince şebeke hic gelmiyor.
    Şimdi Vodafone a geçtim kamu tarifesi 4GB+6 ay boyunca 3 GB hediyeyle 7GB internet heryone 750 dk 1000 SMS Vodafonlularla sınırsız konuşma 41 lira :) çekmediği yer yok interneti de çok iyi bi daha avea filan asla kullanmamıştır ek paketlerle 50 60 liradan aşağı fatura ödemedim Vodafone u öneririm

domestos bunu beğendi.
  4. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    veli abi avea hakkında söylediklerin genel şikayetler ile uyuşuyor,hafta sonları genelde yazlığa giderim orasıda bayağı bi dağ,deniz. mazda orada yolda bırakmaz ama avea bırakabilir :) senin turkcell tarifen aklıma yattı.sanırım şimdi bu fiyat yoktur ama gidip bi turkcell bayisinde bu tarifeyi konuşayım.

talman52 vodafon'dan bende memnun olmama rağmen daha ucuza daha iyi hizmeti'de kaçırmak istemem:) tövbe mi bozup yıllar sonra tekrar turkcell'e dönücez gibi gözüküyor

domestos bunu beğendi.
  5. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İnterneti sebil gibi kullanmadığım için 4 gb bana fazla geliyordu, şimdi 2 gb var ve devir gününe 13 gün kalmasına rağmen yarısından fazlası duruyor... Yani sorun sıkıntı oluşturmayacağı aşikar...

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Turkcell

7. karardvn

karardvn Aktif

Yaklaşık 6-7yıldır vodafone kullanıyorum ilk zamanlar sıkıntı yoktu internetle de fazla isim olmadığı için ucuz olması hasebiyle işimi görüyordu veliabinin de dediği gibi akıllı telefonlar çıkıp internet cebe inince sorun yaşamaya başladım birde üstüne vodafone wi-fi internet aldım eve 1yıl boyunca neredeyse boşa para verdim baktım olacak gibi değil taahhüt biter bitmez soluğu turkcell'de aldım evi de cebi de taşıdım çok memnunum 25liraya 500dk 1000sms 2gb internet cepte ev interneti de 10gb 41.5tl gayet memnunum tavsiye ederim

8. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar. haftaya turkcell e geçiyorum inşallah

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hadi hayırlısı... :)

10. dr_azoom

dr_azoom Katılımcı

14 yıllık Turkcell kullanırken Aklımı Avea ile çekdiler max 1 hafta dayanabildim net çok yavaş hiçbiyerde çekmiyor geri Turkcell'e döndüm int fena hızlı heryerde cekim var , kısaca turkcell

domestos bunu beğendi.
  11. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ben turkcell vodafone avea kullandım arkadaşlar şuan avea kullanıyorum tek kelimeyle mükemmel. Hiç sorun yaşamadım. İnternet harika videolar anında yükleniyor. Dağlık alanlarda sesin kalitesi mükemmel geliyor..... Şaka ya şaka gerçekten berbat bir operatör ama ucuz :p

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bende ne yazmış Oğuzhan diyorum okurken... :)

Kesin gizli reklam aldın sen... :p

13. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Avea dağ başında çekmez, çok kalabalık bir meydanda iş görmez... Bence şu an için en iyisi vodafone ama pek sevmiyorum...

domestos bunu beğendi.
  14. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Pazartesi Türkcell e gittim 750 dk. 1000sms 2 gigibayt internet 35 tl. Dediler bende aldım gitti:) Bayram'ın ikinci günü hat geçişi olacakmış hayırlısı bakalım.

Murat ve domestos bunu beğendi.
  15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayırlısı olsun, senin adına sevindim... Aynı tarifenin 500 dakika olanını 2 aydır kullanıyorum, hayli hayli yetiyor da artıyor bile... Fatura kesimine 2 gün var ve benim kota bilgilerim aşağıdaki gibi;

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ekim 2015
    Murat bunu beğendi.
  16. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    aslında bende 500 dk. Diye gitmiştim kapıdaki broşürde de öyle yazıyordu, eleman abi yeni kampanya başladı 750 dk. Oldu dedi. Fazla dakika göz çıkarmaz hanım ciğerini söker zaten:)

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    1000 dk + 4 gb + 1000 sms 69 tl turkcel, internet yetmiyor sadece

18. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Bence o kadar internet kullanıyorsan pil yetmiyordur sana:)

19. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Son güncellemeyle biraz nefes alsam da 24 saati doldurmak hala zor.

20. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    @kemal1963 Benim tarifede biraz farklı, 500 dk, 3 gb, 1000 sms = 36 TL

Iphone kullanınca internet zar zor yetiyor, android kullanınca 1 gb yetiyor. Ben de internet paylaşımını açıp araçta bir yere giderken wifi hizmeti veriyorum :D

domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş