Çekiş Sistemleri Üzerine AWD, 4WD,...

Mt53

Katılımcı
Karda buzda neden en iyi Subaru..Kuzey ülkelerinde neden en çok tercih edilenlerden biri Subaru bu videolar anlatıyor sanırım ;)

YouTube'da "Subaru Symmetrical All-Wheel Drive Test" adlı videoyu izleyin - Subaru Symmetrical All-Wheel Drive Test: http://youtu.be/FOmZIu_y1js

YouTube'da "2014 Subaru Forester Vs Honda CRV, Ford Escape, M…" adlı videoyu izleyin - 2014 Subaru Forester Vs Honda CRV, Ford Escape, M…: http://youtu.be/wLkvqsQEV2Q

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önce izlemiştim ama sanki biraz reklam kokan hareketler gibi geldi...

Mt53

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben de çok önceden izlemiştim abi paylaşmak istedim.. reklam kokuyor ama gerçekte bu abi..subarudaki çekiş sistemi kar,buz,kaygan zeminler için en ideali..ama iş dağ bayır off road tarzına gelince orda böyle ilerde değil.. :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Alacağımızı almışız ,Eşim "sana 3 sene yeni araba yok" dedi o yüzden ortalığı karıştırmayalım :D

Mt53

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bayıldım... Mehmet, bu günkü aklım olaydı evlenmezdim... Al sana bir örnek davranış daha... :p
Nişanlı birini kötü şeyler yapmaya teşvik ediyorsunuz abi :p şaka bi yana evlilik insan elini kolunu bağlıyor ama harbi :) evlilik yolunda olmasam ev almazdım onun yerine yeni mazda 6 alırdım yada ticaret yapardım bülocumla :p

hus3yn

Katılımcı
bu videoları tek tek izlemiştim bir sürü forum sitelerinde yorumlar da okudum %75 lik kesim Subaru simetrik çekiş sistemini övüyorlar, bence de övgüyü hakeden bir çekiş sistemi var. Bi ara impreza 1.5 awd almayı bile düşündüm fakat ihtiyacımın fazlası var bu araçda ve yakıtından dolayı vaz geçtim :) kış şartları yoğun bir bölgede yaşasam kesinlikle Subaru çekiş sistemi olur tercihim ;)

apojitsu

Katılımcı
xc70'den vazgeçmemin tek sebebidir EDL (elektronik difransiyel kilidi). işe yaramaz bir sistem. videodakiler gibi değişik bilimum isimleri var. subaru mekanik olarak sürekli 4 çeker ama bu EDL cart curt viskozite sistemler yağ basıncıyla çalışan sistemler. subaru gibi tutunan tekere daha çok güç aktaracağına, tutunan tekerin gücünü kesip tutunamayan tekere gücü aktarıyor. bunun sonucunda da videoda ki görüntüler ortaya çıkıyor. tek tekeri tutunan bir araba kaygan zeminden kurtulabilir mekanik difransiyelle. EDL'de ise en az 2 tekerin tutunması lazım...

yani video reklam değil, gerçek 8)

Üst Alt