Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çekiş Sistemleri Üzerine AWD, 4WD,...

Konu, 'Otomotiv Genel Bilgiler' kısmında Mt53 tarafından paylaşıldı.

1. Mt53

Mt53 Katılımcı

Karda buzda neden en iyi Subaru..Kuzey ülkelerinde neden en çok tercih edilenlerden biri Subaru bu videolar anlatıyor sanırım ;)

YouTube'da "Subaru Symmetrical All-Wheel Drive Test" adlı videoyu izleyin - Subaru Symmetrical All-Wheel Drive Test: http://youtu.be/FOmZIu_y1js

YouTube'da "2014 Subaru Forester Vs Honda CRV, Ford Escape, M…" adlı videoyu izleyin - 2014 Subaru Forester Vs Honda CRV, Ford Escape, M…: http://youtu.be/wLkvqsQEV2Q

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Daha önce izlemiştim ama sanki biraz reklam kokan hareketler gibi geldi...

3. Mt53

Mt53 Katılımcı

Ben de çok önceden izlemiştim abi paylaşmak istedim.. reklam kokuyor ama gerçekte bu abi..subarudaki çekiş sistemi kar,buz,kaygan zeminler için en ideali..ama iş dağ bayır off road tarzına gelince orda böyle ilerde değil.. :)

4. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Alacağımızı almışız ,Eşim "sana 3 sene yeni araba yok" dedi o yüzden ortalığı karıştırmayalım :D

5. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tamamen katılıyorum, karpuz kabuğuna gerek yok, deniz mevsimi geçti... :p

6. Mt53

Mt53 Katılımcı

Vayy bee evli barklı abilerim bizlere ne kadar güzel örnek oluyorlar :p :) :D

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Karda buzda Subaruysa, güneşte tozda da Mazda

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bayıldım... Mehmet, bu günkü aklım olaydı evlenmezdim... Al sana bir örnek davranış daha... :p

9. Mt53

Mt53 Katılımcı

Ya burda mazdaya laf yok zaten..yeri ayrı bizde..ama subaru da kardeş marka ;)

10. Mt53

Mt53 Katılımcı

Nişanlı birini kötü şeyler yapmaya teşvik ediyorsunuz abi :p şaka bi yana evlilik insan elini kolunu bağlıyor ama harbi :) evlilik yolunda olmasam ev almazdım onun yerine yeni mazda 6 alırdım yada ticaret yapardım bülocumla :p

11. hus3yn

hus3yn Katılımcı

bu videoları tek tek izlemiştim bir sürü forum sitelerinde yorumlar da okudum %75 lik kesim Subaru simetrik çekiş sistemini övüyorlar, bence de övgüyü hakeden bir çekiş sistemi var. Bi ara impreza 1.5 awd almayı bile düşündüm fakat ihtiyacımın fazlası var bu araçda ve yakıtından dolayı vaz geçtim :) kış şartları yoğun bir bölgede yaşasam kesinlikle Subaru çekiş sistemi olur tercihim ;)

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
  13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
  14. Mt53

Mt53 Katılımcı

15. apojitsu

apojitsu Katılımcı

xc70'den vazgeçmemin tek sebebidir EDL (elektronik difransiyel kilidi). işe yaramaz bir sistem. videodakiler gibi değişik bilimum isimleri var. subaru mekanik olarak sürekli 4 çeker ama bu EDL cart curt viskozite sistemler yağ basıncıyla çalışan sistemler. subaru gibi tutunan tekere daha çok güç aktaracağına, tutunan tekerin gücünü kesip tutunamayan tekere gücü aktarıyor. bunun sonucunda da videoda ki görüntüler ortaya çıkıyor. tek tekeri tutunan bir araba kaygan zeminden kurtulabilir mekanik difransiyelle. EDL'de ise en az 2 tekerin tutunması lazım...

yani video reklam değil, gerçek 8)

Sayfayı Paylaş