Mazda 3 BK (2003-09) Cd Çalar Nasıl Sökülür (Fotoğraflı)

Ilgaz-p

Katılımcı
1.JPG

2.JPG

Öncelikle tuş takımını tutan 4 adet vida var onları söküyoruz

3.JPG

Daha sonra yol bilgisayar ekranının takılı olduğu 6 adet kırmızı vidayı söküyoruz ve çerçeve çıkıyor

4.JPG

Cd çaların üst kapağını tek bir küçük vida tutuyor onu söktükten sonra üst kapağı kaldırıyoruz

5.JPG

Cd mekanızmasını sağ da ve solda 2 şer adet vida tutuyor onları söktükten sonra cd çalar mekanızmasını yukarı doğru çekiyoruz cd çalar mekanızmasi film şeridi ile bağlı onu da dikkatlı bir şekilde çıkarıyoruz cd mekanızması müzik çalardan ayrılıyor

6.JPG

Cd çalar mekanizmasının çıkmış hali

7.JPG

Biraz el becerisi ile cd leri kastırarak cd mekanizmasından çıkarıyoruz sıkışan cd ler bu şekilde çıkıyor

8.JPG

Sökme işleminin tam tersini yaparak topluyoruz

9.JPG

Bu şekilde sökmeden önce eğer mekanızma takılı kaldıysa cd çaları kablolarını sökmeden yerinden çıkarıp tornavidanın tutma sapıyla kibarca kırmadan vurursak da takılı kalan cd ler çıkabiliyor ben 1-2 tanesini bu şekilde çıkardım.

Yine de söküp takarken dikkatli olmak lazım zira cd çalar komple çalışmaz hale gelebilir.
ben zaten aux ile müzik dinliyorum ama arada cd de dinlediğim oluyor bunlara rağmen yine de çalışmıyorsa aux kablo alarak dinlemenizi tavsiye ederim iyi forumlar.

Redmi 3S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ilgaz-p

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eski aracımda (2007 Mazda 3) cd'leri çıkartırken sorun yaşıyordum. Cd çaları dağıttığımda cd'lerin tam çıkış noktasında öndeki plastik kasaya takıldığını gördüm o kısma biraz ayar verdim bütün cd ler sorunsuz bir şekilde çıkıyordu. Plastik aksam zamanla esneme yapabiliyor haliyle. Elinize sağlık bu arada.

Ilgaz-p

Katılımcı
Eski aracımda (2007 Mazda 3) cd'leri çıkartırken sorun yaşıyordum. Cd çaları dağıttığımda cd'lerin tam çıkış noktasında öndeki plastik kasaya takıldığını gördüm o kısma biraz ayar verdim bütün cd ler sorunsuz bir şekilde çıkıyordu. Plastik aksam zamanla esneme yapabiliyor haliyle. Elinize sağlık bu arada.
teşekkürler biraz yağlanması gerekiyor bazı kısımların ama sonuçta plastik dişliler zamanla illaki aşınıyor ve takılır hale geliyor

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Klima panelin de ki düğmelerin ışıklarını değiştirmek için konsolu söktük cd çalarıda çıkardık.ama tekrar taktığımız da CHECK CD sorunu verdi ve cd yi çıkaramadık.daha sonra burdaki işlemin aynısıni yaparak cd çıkardık.içini temizledik.Ama sorun hala devam ediyor.içine cd almıyo.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bi kaç kere arada geldi gitti ama sorunu çözemedik.

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Ben de teybimi komple söktüm. İçinde cd yok ama maalesef içine cd takılamıyor. Enteresan bir mekanizma cd yolunu bir parça kapatıyor ne yaptıysam hareket ettiremedim. Aynı şekil geri topladım. Radyo işimi görüyor. Çok ihtiyaç olursa usb çevirici takacağım.

Ilgaz-p

Katılımcı
Ben de teybimi komple söktüm. İçinde cd yok ama maalesef içine cd takılamıyor. Enteresan bir mekanizma cd yolunu bir parça kapatıyor ne yaptıysam hareket ettiremedim. Aynı şekil geri topladım. Radyo işimi görüyor. Çok ihtiyaç olursa usb çevirici takacağım.
Cd Mekanizmasının içindeki dişlileri WD40 tarzı bir ürünle yağlamayı deneyin dişliler zamanla tozlandığı için çalışmakta zorlanıyor belki bi faydası olabilir

Üst Alt