Castrol Dur-Kalka Özel Yağ Geliştirdi

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Castrol,trafik sıkışıklığına özel yağ geliştirdi.

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Castrol, kendini yenileyebilen akıllı moleküllere sahip ve sıkışık trafiğe maruz kalan otomobiller için özel geliştirdiği Magnatec Stop-Start adını verdiği yeni yağını satışa sundu. Markanın Gemlik’te yer alan fabrikasında üretilen Castrol Magnatec Stop-Start, özellikle dur-kalk’ların çok yaşandığı şehirlerdeki trafik şartlarında otomobillerin motorlarını yüzde 20’ye varan oranda daha üstün koruma sağlayabilmesiyle ön plana çıkıyor.

Üst üste 2 yıl yaptığı global araştırmalarla standart bir sürücünün ortalama trafik koşullarında yılda 18 bin defa dur-kalk yaptığını ortaya koyan Castrol, aşırı yoğun trafik koşullarında araçların motorlarına ekstra koruma sağlayan yeni ürünü Castrol Magnatec Stop-Start’ı Türkiye’de de satışa sundu. Castrol’ün Gemlik’te yer alan fabrikasında üretilen Castrol Magnatec Stop-Start, trafik koşulları nedeniyle sıkça dur-kalk yapan otomobillerin motorlarının metal aksamlarına zarar veren mikroskobik aşınmalara karşı sağladığı ekstra koruma özelliğiyle dikkat çekiyor. Akıllı moleküler yapısı sayesinde kendini yenileyebilen ve koruyucu bir katman oluşturabilme özelliğine sahip olan Castrol Magnatec Stop-Start, dur-kalk aşınmalarına karşı yüzde 20’ye varan daha etkin koruma özelliğiyle günümüzde yoğun trafikte araç kullanan kişiler için en ideal motor yağı olarak ön plana çıkıyor.

Normal Bir Sürücü Yılda 18 Bin, İstanbul’da ise 32 bin 520 Defa Dur-Kalk Yapıyor!

Yoğun dur-kalk yapılan sürüşlerde araçların motorundaki kritik parçalarda mikroskobik aşınmaların artabildiğine dikkat çeken Castrol’ün Magnatec Dur-Kalk Endeksi araştırmalarına göre normal bir sürücünün yılda 18 bin adete kadar dur-kalk yapabileceği, İstanbul’daki dur-kalk adetinin de 32.520 adetlere çıktığı belirtiliyor.

Araştırmanın yapıldığı 78 şehrin 33’ünün 18 bin adet ortalamasının üzerinde olması ise ayrıca ön plana çıkan verilerin başında geliyor. Bu sonuçlar, dur-kalk kaynaklı motor aşınmasının seviyesini işaret etmekte ve doğru motor yağı seçimi yaparak önlem almanın gerekliliğini göstermektedir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Piyasada tez zamanda kullanılmaya başlar umarım.

2 gündür aklıma takılan bi yağ konusu var, değişim aslında km bazında değil motorun çalışma saati bazında olması lazım.

2 gün önce 700 km yol yaptım 10 saat sürdü, telefonun navigasyonu kısa diye beni dar ve kötü yola yöneltti. Farklı yolda 150 km fazla gitseydim yine 10 saatte varış noktasına ulaşacaktım. Bu durumda ben az yol yaptım deyip yağı daha geç mi değiştirmeliyim??

Hesaplanması zor ama motor çalışma saatine göre yağ değişimi yapılması gerek aslında...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ama varsay ki Hakan aracın 2 yıl yatacak, toplasan 10 bin km de yapmayacak, iki yıl boyunca degişmemesi normal olur mu?

Hem servis e gütmeyen birisi yağ değiştirme işini kendisi yapar ve çok da ucuza maleder.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Harika düşünülmüş bir konu... Hakan, tamamen düşüncelerine katılmakla birlikte saat hesabının yapılmasının Bülent'in dediği gibi zor...

Adem ustamın tavsiyesi ise en güzeli, en iyi bakım erken yağ değişimidir... O0

Bence bu kadar kafaya takmaya gerek yok, eski lpg li araçlarda 6-7 km 10-40 yağ değişimi gayet yeterli. Km yapılmayacaksa yılda 1 değişim. Orjinal filtre ile beraber tabiki..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
İyi gidiyordu şu satırları okuyunca satış oyunu dedim kendi kendime :)

" Akıllı moleküler yapısı sayesinde kendini yenileyebilen ve koruyucu bir katman oluşturabilme özelliğine sahip olan Castrol Magnatec Stop-Start, dur-kalk aşınmalarına karşı yüzde 20’ye varan daha etkin koruma özelliğiyle günümüzde yoğun trafikte araç kullanan kişiler için en ideal motor yağı olarak ön plana çıkıyor. "

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Hakan bunun için arabalara saat göstergesi koymaları gerekir. Maliyet mi başka bir sebep mi bilmiyorum ama otomobil üreticileri bu saati koymuyor. İş makinaları ve traktörlerde var bildiğin üzere.
Bu konuda değişik meralarda yazdım. Aracın km saatine bakmak yerine motor yağını kontrol edip öyle değiştirin dedim. O değişim aralıkları ortalama bir veridir herkesin kullanım alışkanlığı ve motor teknolojisi aynı değil

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi gidiyordu şu satırları okuyunca satış oyunu dedim kendi kendime :)

" Akıllı moleküler yapısı sayesinde kendini yenileyebilen ve koruyucu bir katman oluşturabilme özelliğine sahip olan Castrol Magnatec Stop-Start, dur-kalk aşınmalarına karşı yüzde 20’ye varan daha etkin koruma özelliğiyle günümüzde yoğun trafikte araç kullanan kişiler için en ideal motor yağı olarak ön plana çıkıyor. "

İlk aklıma gelen buydu benimde ama şeytanın avukatı olmak istemedim... :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
O akıllı moleküler yapı neyse artık hep onunla oyun ediyorlar :D

Üst Alt