Carpex Çizik Giderici İnceleme

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba,

Öncelikle bu konu nerede çıktı ona değinmek istiyorum.

Dün Tosun Usta'nın yanındayken Tosun Usta'nın oğlu Mert tamponu sürtülmüş bir 323'e pasta işlemi yapıyordu. Ben de fırsat bu fırsat benim guzuyu aldığımdan beri gözüme batan kötü boya işçiliğinden arta kalan boya izlerini çıkarmak için Mert'e konuyu danıştım. Sağ olsun ilgilendi ve küçük bir alanda deneme yaptı. İşe yaradığını görünce ben de bu konuyu, müsait bir zamanda eğilmek üzere aklımın bir köşesine koydum. Pazar günü öğlen yapacak bir şey bulamayınca arabaya atlayıp 2. ve 3. sanayiye gittim. Açık dükkan bulamayınca Koçtaş'a geçtim. Yapacağım işlem profesyonel olmayacağı ve dışarıdan direkt görülen bir bölge olmadığından dolayı en ucuz şu ürünü aldım.

http://www.koctas.com.tr/carpex-cizik-giderici-pasta/24479-34513/?ref=search

Daha sonra uygulamaya başladım. Uygulama için herhangi bir özel sünger vs kullanmadım. Geleneksel olarak giymediğim tişörtlerden birini kesip ortaya ''pasta uygulayıcı'' çıkardım. :D İlk denemeyi sağ arka kapı içlerinde yaptım ve sonuç gayet iyiydi. Sonra sağ arka dış kısımda yer alan ve sanki yumurta kırılmış gibi görünen bir bölgede denedim ve hiçbir iz kalmadığını farkettim. Bu aşamada fotoğraf almak aklıma gelmedi. Ufak tefek yerlerde işlemi devam ettirip sol kapı içlerine geçtim. Bu aşamadan sonrası için sizleri fotoğraflarla baş başa bırakmam yeterli olur diye düşünüyorum.

Henüz bitmedi, oldukça yoruyor bu işlemler. Bir de ben az az kullanıyorum sanırım o yüzden. Haftaya devam edip tüm kapı içlerini pasta yapacağım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu tarz işlemler için çok para vermeye gerek yok, ortalama bi pasta iş görür. Ben BİM'e geldiğinde almıştım adı sanı duyulmamış bir şey, ufak tefek çiziklerde, kapı içlerinde, tırnakla çizilen kapı kollarında fazlasıyla işe yarıyor. Beyaz renk olunca daha da uygulamayı belli etmiş, maşallah...

Bilgilendirme için teşekkürler. :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Tam aradığım konuydu elinize sağlık. Ben önce kil uygulamasını denemek istiyorum. Pasta cila öncesi çok işe yaradığını söylüyorlar

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Pasta cila ve cila uygulama öncesi kaporta üzerinde çevresel koşullar nedeni ile oluşan ve normal yıkamalarda çıkmayan reçine veya diğer kirlerin temizlenmesi.Aşağıdaki video yardımcı olacaktır, nette çok değişik markalar var ama bilindik olanı almak daha iyidir diye düşünüyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=cjva0mJAc6U

Şöyle boş bir vakit bulursam aklimdaydi kil uygulaması (kil olduğunu bilmiyordum

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Bizim toyotacı öğretmen arkadaşlar araçlarına uyguladı. Polisaj makinesi alıp Alman marka uygulama ürünleri vs. bir hayli profesyonel işler yaptılar araçlarına. Benim arabaya o kadar masraf değmez düşüncesiyle amatörce çalışmaya karar verdim. Kil konusunda markaya bakma ucuz olanı al aynı işi görür diyenler de var. Ben de kararsız kaldım.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şahsen kendi aracım için kil vs uygulamaları şimdilik yapmayacağım. Hatta ufak tefek çizik vs haricinde pasta planım da yok. Zaten pasta yapmamdaki asıl amacım fotoğraflarda görünen ve beni oldukça rahatsız eden boya kalıntılarıydı. İleride yavaş yavaş kaportadaki düzeltmeleri vs yaptıktan sonra gereken bir kaç yere de lokal boya yaptıktan sonra aslında iyice rahatlamış olacağım. :)

Belki çok canım sıkılırsa bulaşabilirim. :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bizim toyotacı öğretmen arkadaşlar araçlarına uyguladı. Polisaj makinesi alıp Alman marka uygulama ürünleri vs. bir hayli profesyonel işler yaptılar araçlarına. Benim arabaya o kadar masraf değmez düşüncesiyle amatörce çalışmaya karar verdim. Kil konusunda markaya bakma ucuz olanı al aynı işi görür diyenler de var. Ben de kararsız kaldım.

Ucuz olanı alma. Bugün kil ile ilgili bir video seyrettim. Usta 5 lira fazla ver iyisini al diyor. Ucuz etin yahnisi...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Gayet de güzel olmuş, ellerine sağlık.

Üst Alt