Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carpex Çizik Giderici İnceleme

Konu, 'Otomotiv Genel Bilgiler' kısmında aurora tarafından paylaşıldı.

1. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Merhaba,

Öncelikle bu konu nerede çıktı ona değinmek istiyorum.

Dün Tosun Usta'nın yanındayken Tosun Usta'nın oğlu Mert tamponu sürtülmüş bir 323'e pasta işlemi yapıyordu. Ben de fırsat bu fırsat benim guzuyu aldığımdan beri gözüme batan kötü boya işçiliğinden arta kalan boya izlerini çıkarmak için Mert'e konuyu danıştım. Sağ olsun ilgilendi ve küçük bir alanda deneme yaptı. İşe yaradığını görünce ben de bu konuyu, müsait bir zamanda eğilmek üzere aklımın bir köşesine koydum. Pazar günü öğlen yapacak bir şey bulamayınca arabaya atlayıp 2. ve 3. sanayiye gittim. Açık dükkan bulamayınca Koçtaş'a geçtim. Yapacağım işlem profesyonel olmayacağı ve dışarıdan direkt görülen bir bölge olmadığından dolayı en ucuz şu ürünü aldım.

http://www.koctas.com.tr/carpex-cizik-giderici-pasta/24479-34513/?ref=search

Daha sonra uygulamaya başladım. Uygulama için herhangi bir özel sünger vs kullanmadım. Geleneksel olarak giymediğim tişörtlerden birini kesip ortaya ''pasta uygulayıcı'' çıkardım. :D İlk denemeyi sağ arka kapı içlerinde yaptım ve sonuç gayet iyiydi. Sonra sağ arka dış kısımda yer alan ve sanki yumurta kırılmış gibi görünen bir bölgede denedim ve hiçbir iz kalmadığını farkettim. Bu aşamada fotoğraf almak aklıma gelmedi. Ufak tefek yerlerde işlemi devam ettirip sol kapı içlerine geçtim. Bu aşamadan sonrası için sizleri fotoğraflarla baş başa bırakmam yeterli olur diye düşünüyorum.

Henüz bitmedi, oldukça yoruyor bu işlemler. Bir de ben az az kullanıyorum sanırım o yüzden. Haftaya devam edip tüm kapı içlerini pasta yapacağım.

Oğuzhan, civler, m.ali ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu tarz işlemler için çok para vermeye gerek yok, ortalama bi pasta iş görür. Ben BİM'e geldiğinde almıştım adı sanı duyulmamış bir şey, ufak tefek çiziklerde, kapı içlerinde, tırnakla çizilen kapı kollarında fazlasıyla işe yarıyor. Beyaz renk olunca daha da uygulamayı belli etmiş, maşallah...

Bilgilendirme için teşekkürler. :)

3. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Tam aradığım konuydu elinize sağlık. Ben önce kil uygulamasını denemek istiyorum. Pasta cila öncesi çok işe yaradığını söylüyorlar

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Kil uygulaması ne oluyor

Tapatalk

5. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Pasta cila ve cila uygulama öncesi kaporta üzerinde çevresel koşullar nedeni ile oluşan ve normal yıkamalarda çıkmayan reçine veya diğer kirlerin temizlenmesi.Aşağıdaki video yardımcı olacaktır, nette çok değişik markalar var ama bilindik olanı almak daha iyidir diye düşünüyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=cjva0mJAc6U

m.ali, grafff, suleyman ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Şöyle boş bir vakit bulursam aklimdaydi kil uygulaması (kil olduğunu bilmiyordum

7. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Bizim toyotacı öğretmen arkadaşlar araçlarına uyguladı. Polisaj makinesi alıp Alman marka uygulama ürünleri vs. bir hayli profesyonel işler yaptılar araçlarına. Benim arabaya o kadar masraf değmez düşüncesiyle amatörce çalışmaya karar verdim. Kil konusunda markaya bakma ucuz olanı al aynı işi görür diyenler de var. Ben de kararsız kaldım.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Şahsen kendi aracım için kil vs uygulamaları şimdilik yapmayacağım. Hatta ufak tefek çizik vs haricinde pasta planım da yok. Zaten pasta yapmamdaki asıl amacım fotoğraflarda görünen ve beni oldukça rahatsız eden boya kalıntılarıydı. İleride yavaş yavaş kaportadaki düzeltmeleri vs yaptıktan sonra gereken bir kaç yere de lokal boya yaptıktan sonra aslında iyice rahatlamış olacağım. :)

Belki çok canım sıkılırsa bulaşabilirim. :)

9. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Ucuz olanı alma. Bugün kil ile ilgili bir video seyrettim. Usta 5 lira fazla ver iyisini al diyor. Ucuz etin yahnisi...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Gayet de güzel olmuş, ellerine sağlık.

Sayfayı Paylaş