Cam Filmi Standartlar Dahilinde Serbest Olamıyor!!

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Olay şöyle gelişti sanırım:
Şimdi bir ara belge melge vereceklerdi ya bu film için, sonra kimse ilgilenmedi ve sistemi oturtamadılar herhalde ki uğraşmaya değer görmediler.
Hayal ettikleri, serbest bırakma kararının yürürlüğe girene kadar tedarikçilerin talep göstermesiydi ki, olmadı. Yer mi bizim esnaflar? Zaten adam merdiven altında 10 metrekarelik yerde iş yapmaya çalışıyor. İki tane film takacak diye osu busu parası falan ödemek akıl kârı değil bence de...

Konu başlığını da güncelleyelim o zaman. :) :)
Maytap geçiyorlar diye de ekleyelim mi Abi başlığa? :D

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Orjinal olarak arka cam karartılmışlar var, onlar ne olacak, benim gibi yaptıranlar ne olacak, serbest de, insanlar yaptırsın, sonra vazgeçtim, oh ne rahat! Ben çok rahat ediyordum filmle, hem güneş hemde güvenlik için, çantanız kalsa arkada görünmüyordu mesela, of of....

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Cam filmi taktırmıştım şimdi vizede ağır kusur mu geçer????

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Aynı sorular var kafamda ama cevap yok, muayene ise bir ay var!

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Görüşü engelleyecek kadar zifiri siyah değilse muayenede sorun çıkmaz, çok var o şekilde geçen.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ben şöyle bir yol izleyeceğim:
Cemşid'in üstünde sanırım 3 numara koyulukta film var. Nisan ayında da vizeye girecek. O güne kadar güneşte bırakıyorum, filmin koyuluğu azalsın diye.
Görevli memur ile karşılaşırsam da diyeceğim tek şey "önce trafikteki kadın sürücüleri sıkıştıran, anası kötü yola düşmüş iki ayaklı hayvanlara önlem alın sonra ben zaten filmleri çıkarırım". Buna rağmen ceza yazarsa da yapacak bir şey yok. :hihi:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Cemşid'in üstünde sanırım 3 numara koyulukta film var. Nisan ayında da vizeye girecek. O güne kadar güneşte bırakıyorum, filmin koyuluğu azalsın diye.
Görevli memur ile karşılaşırsam da diyeceğim tek şey "önce trafikteki kadın sürücüleri sıkıştıran, anası kötü yola düşmüş iki ayaklı hayvanlara önlem alın sonra ben zaten filmleri çıkarırım". Buna rağmen ceza yazarsa da yapacak bir şey yok. :hihi:
O kısma bizim yapacak bir şeyimiz yok, biz de yazılan prosodürü uygulamak zorundayız diyecek, dediğim gibi çok fazla siyah değilse hafif kusurla geçer sorun olmaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

İkinci paragraftaki yaklaşımda olanlara şunu söylüyorum, "haklısın" demekten başka bir şey diyemiyorlar;

"sen denize olta attığında, denizdeki bütün balıkları tutabiliyor musun?"

:) :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Bu sadece hükümetin oltasıydı. Serbest haberi çıkınca herkes film çektirdi, şimdi görev sırası hükümette. Önce yasak, ardından kesilsin cezalar gelsin paralar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu sadece hükümetin oltasıydı. Serbest haberi çıkınca herkes film çektirdi, şimdi görev sırası hükümette. Önce yasak, ardından kesilsin cezalar gelsin paralar.

Bu kadar düşünebilecek kapasiteleri yok ki... Günlük yaşamanın getirisi bunlar, dün öyleydi bu gün böyle misali... :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
İkinci paragraftaki yaklaşımda olanlara şunu söylüyorum, "haklısın" demekten başka bir şey diyemiyorlar;

"sen denize olta attığında, denizdeki bütün balıkları tutabiliyor musun?"

:) :)

Amaç tüm balıkları tutmak değil, bir kaç tanesini tutup diğerlerini bu vasıtayla kaçırabilmek. ;)

Diğer türlü senin verdiğin örneklemeden gidersek olaya şu şekilde mi bakmamız lazım: Bütün hırsızları yakalayabiliyor muyuz? Hayır, o zaman diğerlerini de yakalamaya gerek duymayalım? :rolleyes:

İlave:
Şimdi hırsızlığa önlem olsun diye ben evime alarm taktırdım diyelim: Alarm herhangi bir nedenden dolayı aktif oldu ve çalmaya başladı. Komşularım da doğal olarak bundan rahatsız oldu ki yasal olarak da herkesin belirli bir desibele kadar ses özgürlüğü var, alarm sesi de haliyle bu limiti aşıyor. Beni şikayet ettiler ve görevli memurlar geldi. Şimdi bana "senin alarmın çok ses çıkarmış ve yasal limiti aşmışsın demeleri" ile "sen cam filmi taktırmışsın ve yasaları çiğnemişsin" demeleri arasında fark yoktur benim düşünceme göre. Burada hırsızlara veya trafikteki eşkıyalara önlem alacak olan kişi aslında ben değil "ben olduğum için var olması gereken devlet sistemi"dir. Var oluş nedenini/görevini yerine getirmeyip halkın güvenliğini sağlayamıyorsa üstüne bir de bunu ceza kesilecek bir unsur olarak görüyorsa da ben de böyle durumda "yaz cezayı" der geçerim. İkisi de kendim veya ailem için alınmış bir önlemdir, para için de vazgeçmem. ;)

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amaç tüm balıkları tutmak değil, bir kaç tanesini tutup diğerlerini bu vasıtayla kaçırabilmek. ;)

Diğer türlü senin verdiğin örneklemeden gidersek olaya şu şekilde mi bakmamız lazım: Bütün hırsızları yakalayabiliyor muyuz? Hayır, o zaman diğerlerini de yakalamaya gerek duymayalım? :rolleyes:
Oltayı denize atmaya devam edelim yeterli. ;)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Arka kapılardaki koyu renklere bir ceza uygulanmıyor. Sıkıntı ön yan ve en arka cam çok koyu olmasın. Onda da 1 numara kullanılırsa dikkat çekeceğini zannetmem açıkçası.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
19 Ekim Perşembe günü bulunduğumuz semte gelen gezici istasyonda muayeneye girdim, sıramı beklerken teknisyen "tekrar için mi geldiniz, camdan dolayı mı?" diye bir soru sordu. Hayır dedim ancak niçin böyle bir soru sorduğunu anlamadım çünkü benim araçta film yoktu(!)

Muayene bittikten sonra muayene kağıdından gördüm ki zamanında filmletmiş kendini benim Roman, dikkatlice cam kenarlarına bakınca siyah noktaları ve şeridi farkedebildim. Teknisyeni pek insan canlısı bulmadım (hakkına girmeyeyim, belkide mesainin son muayenesi olduğum içindi) ancak bu filmler muayenede hafif kusur olarak belirtilmiş. Normalde farkedemediğime göre 1 numara film olmalı camlarda ve bu şekilde muayeneden geçtim.

Önce onay verilip ardından yok öyle bir şey denmesi akla muz cumhuriyetini getiriyor ve böyle bir yönetim tarzımızdan dolayı gereklilik sebebiyle koyu cam filmi çektirenler hem yollarda hem de muayenede sorunlar yaşanacaktır maalesef..

Üst Alt