Cam Filmi Hakkında

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhabalar,

Cam filmi hakkında merak ettiğim bazı sorular var.
Muhtemelen benim gibi başkalarıda vardır.
Moderatör arkadaşlarda uygun görürse burdan o konuları konuşalım.

Benim sorularım :)

1- Arka camdan sökmenin biraz sıkıntılı olduğunu okumuştum rezistans dolayısıyla. Bu nedenle cam dışına yapma gibi bir alternatif var mı?

2- İstanbulda önerebileceğiniz temiz iş yapan yer var mı?

3- Yan camlarda film camın açılıp kapanmasını haliyle motrunu veya fitillerini olumsuz etkiler mi?

4- Ortalama kalitede bir cam filminin ortaslama maliyeti nedir?

Teşekkürler

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Sorularınızın çoğuna tatmin edici cevap veremem ama emin olduğum bir şey varsa cam filminin bizim guzulara çok yakıştığıdır maşallah :nazar: Filmsiz guzu nazara karşı iyi bir perde olsa da yakışıklılığına gölge düşürüyor O0

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
1. Cam dışına sağlıklı olacağını düşünmüyorum, içten çekilen filmlerin bile zamanla uçlarından kalktığını gördüm. Bence dış etkenler filmin daha çabuk ölmesine neden olur?

2. İstanbul büyük şehir siz semt sorun bence :)

3. Yan camlarda motora bir etkisi oluyormu bilmiyorum ama, benim filmlerde ilk zamanlarda kılcal çizikler oluştu, ben bunun camların inip, kalkmasından olduğunu değerlendirdim.

4. Ben Bolu'da 2. numara filmi; tavsiye edilen bir yerde 150 liraya yaptırdım. İstanbul Aksaray'da 20 liraya yapan yer bile varmış :) kıyaslamayı siz yapın. Kolay gelsin

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yarin muayeneden sonra bende film cektirecem zibart sonax markanin oldugu yerlere bakmaya calisicam kafamiza yatan yer bulursak birbirimizi haberdar edelim

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhabalar,

Cam filmi hakkında merak ettiğim bazı sorular var.
Muhtemelen benim gibi başkalarıda vardır.
Moderatör arkadaşlarda uygun görürse burdan o konuları konuşalım.

Benim sorularım :)

1- Arka camdan sökmenin biraz sıkıntılı olduğunu okumuştum rezistans dolayısıyla. Bu nedenle cam dışına yapma gibi bir alternatif var mı?

2- İstanbulda önerebileceğiniz temiz iş yapan yer var mı?

3- Yan camlarda film camın açılıp kapanmasını haliyle motrunu veya fitillerini olumsuz etkiler mi?

4- Ortalama kalitede bir cam filminin ortaslama maliyeti nedir?

Teşekkürler
-Dıştan yapmanın olumsuz nedenleri olabilir, yazı var kışı var sıkıntı yapabilir.
-Ben bir yılı aşkın kullanıyorum yan camlarda bahsettiğin olaydan kaynaklı en ufak bir sıkıntı yaşamadım, bu tamamen filmin kalitesi ve işçiliğin kalitesiyle alakalı bir durumdur.
-100 liradan 400-500 liraya kadar film için para alan yerler var, ortalamasını siz hesaplayın, ne kadar ekmek o kadar köfte.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Ucuz diye aracı ilk aldığımda 80tlye çektirdim ama 1 sene geçince film falan kalmadı soldu gitti sonra 250 tlye llumar yaptırdım kafam rahat 10 yıl garantili

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ucuz etin yahnisi olmaz, morarma olduğu gibi kılcal bir çok çizgi ce çatlak oluşması kaçınılmaz. Ayrıca cam kenarlarından filmin kalkmaya başlaması da olasılık.

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Bende llumar ve 3m cam filmi için 200 tl fiyat aldım.İstanbuldaki arkadaşlarla beraber olursak birkaç kişi, belki 150 tlden yaptırabiliriz..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sikinti yasamak icin saglam kaliteli bi yer bulmamiz gerek

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sikinti yasamak icin saglam kaliteli bi yer bulmamiz gerek
Şimdi öğrencilerimin bana yaptığını Kadire yapacam.Sıkıntı yaşamamak için yazacaktın galiba...Öğrenciler de soruda hatayı bul desen bulamaz ama üstünde durmamaları gereken bir harf hatasını bile hayatta kaçırmazlar.
Arkadaşlar konunun özüne dönecek olursak sunroof değiştikten sonra pasta cila ve cam filmi yaptıracam.İzlemem gereken yol nasıl olmalı.Önce pasta cila mı yoksa filmmi...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Önce pasta cila yaptır, kıyıda köşede kalmış pasta lekeleri film yapılırken temizlenmiş olur... Bence.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bende llumar ve 3m cam filmi için 200 tl fiyat aldım.İstanbuldaki arkadaşlarla beraber olursak birkaç kişi, belki 150 tlden yaptırabiliriz..

Bende dün bir yer ile konuştum, uzay marka kullanıyorlarmış. Ne kadar doğrudur bilmem ama dediğine göre VW bayileride onu kullanıyormuş.
Kampnaya vardı cam filmi, detaylı temizlik, pasta cila filan filan 300 TL.

Onla konuştum biraz, 3M, ziebart diye direk atlamamk lazım diyor. Çünkü onlarda kalite kaliteymiş. Sonra baktım internettten web sitelerine gerçekten öyle, onlarında çizileni, çizilmeyeni, güneşi geçireni geçirmeyeni bir sürü modeli var. Kafa iyice karıştı :)

Sonuçta düşünmeden bir yere yaptıracağız herhalde.

Üst Alt