C-Coupe Abisinden Farklı Olmak İstiyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Şu ana kadar ki en az kamuflajlı Yeni Mercedes C Sınıfı Coupe objektiflere yakalandı.

AMG paketli, ve Hyacinthrot Metallic rengiyle yakalanan yeni Mercedes C Sınıfı Coupe, eğimli arka camı ve bagaj kapısıyla sedan versiyonun göre pürüzsüz bir görünüş kazanarak Mercedes-Benz tasarımcısı Gorden Wagener’ın deyimiyle şu ana kadar üretilen en havalı W205 kasa ünvanını almış.

Eski C Sınıfı Coupe’ye nazaran, yeni C Sınıfı Coupe yere 4 cm daha yakın. Aynı zamanda ağırlık merkezi daha alçakta konumlandırılmış. Önceden de söylenildiği gibi,Sedan kardeşine nazaran sportifliğe daha fazla odaklanıldığı için konfordan ve pratiklikten ödünler verilmiş. Her ne kadar arka tasarımın S Sınıfı Coupe’nin bir minyatürü olacağı söylenilse de, C Sınıfı Coupe farklı bagaj tasarımı, çıkıntılı spoilerı ve de arka lambalarıyla abisinden farklı bir arka tasarıma sahip olduğu söylenilebilir. Ek olarak AMG paketi ile objektiflere yakalan bu versiyondaki gövde renkli difüzörde bir diğer farklılık.

Önümüzdeki sonbaharla birlikte satışı sunulacağı tahmin edilen C Sınıfı Coupe’nin, top model versiyonu Mercedes-AMG C63 Coupe’nin de aynı vakitte satışına başlanılacak. 469 ve 503 Bhp’lik iki farklı güç seçeneğine sahip, sedan versiyonundan tanıdık çift turbolu V8 4,0 litrelik motorla donatılacak. 0-100’ü 3.9 saniye civarlarında olacağı ve son hızı da elektronik olarak sınırlandırılarak 290 km/s olacağı tahmin ediliyor. Son olarak Yeni C Sınıfı Coupe, üstündeki örtüyü 19 Ağustosta kaldırmasıyla daha fazla detay gün yüzüne çıkacak.


 
Konum
Bakırköy
Araç Markası
2016 Infiniti Q30
#2
Ben biraz fazla tutucu olabilirim bu konularda ama benim de 1 sene sahip olduğum C204 kasa (şu an güncel olan) C Coupe bence daha dengeli ve güzel bir dizayndı. Evet eskidi ama eskimek başka bir şey, denge, güzellik başka bir şey...
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Konum
Bakırköy
Araç Markası
2016 Infiniti Q30
#4
Otomotiv Dünyasında herhalde Saab ile başlamış bulunan, önden arkaya doğru radikal alçalan ve bagaj çıkıntısının tavan ve cam ile aynı açı ile devam ettiği dizaynlar beni hiç cezbetmemiştir. Ben bu konuda klasikçiyim. Bildiğin sedan formunu severim. Bu sebeple Mercedes E sedanı her zaman ondan türetilmiş daha trendy CLS'ye tercih etmişimdir. Sorun şu ki, trendy mi, klasik mi? Sanırım benim tarzım uçuk kaçık, füturistik, zorlanmış trendy dizaynlar yerine, çağın gerekleriyle modernize edilmiş klasik dizaynlar... Yani hem klasik görüntüyü, hem de hangi yıla ait olduğunu hissettirecek dizaynlar.

Aynı şekilde BMW X3'ü de, X4'e 10 kere tercih ederim. Özellikle kubbe tavan tasarımları ve sürücünün kafası üzerinden alçalmaya başlayan tavan + aynı açı ile bayrağı devralan arka cam ve bagaj kapağı tasarımı hiç hoşuma gitmiyor. Ama ne yazık ki, bazı üreticiler bu modayı dibine kadar pazara enjekte etmekte kararlılar.Mustafa abi kesinlikle seninkinin tasarımı daha güzel. Bunun arkasını sevemedim.
 
Konum
Bakırköy
Araç Markası
2016 Infiniti Q30
#6
Her sınıfta bir başkası başlattı denilebilir. Coupe sedan sınıfında CLS ile Mercedes, Coupe SUV sınıfında X6 ile BMW vs...

Ama bugün herhalde en çok bu ekole üretim yapan Mercedes, VW/Audi ve BMW.

Sedan sedandır, SUV ise SUV! Ben şu terimlere anlam veremiyorum, Coupe SUV, Coupe sedan vs... Ama tüketici kitlesi o kadar çok değişti ki, ne versen gider mantığı hakim oldu. Artık güzellik/çirkinlikten ziyade, farklılık satıyor.

O furya X6 ile başladı galiba abi
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#7
Pazarlama stratejileri işte abi, Coca Cola da tenekelerin rengini değişmiş, herkes içindeki de mavi, pembe, vs mi oldu diye soruyor
 
Üst Alt