Buji Kablosu Önerileri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ateşleme sisteminin en önemli sistemi olan buji kablosu için marka tavsiyesi.

1-Seiwa (japon malı denilse de pek tavsiye edilmeyen marka. Ayrıca fasonları da piyasada bolca mevcut)

2-NGK (tavsiye edenler ne hikmetse bulunmadığını da belirtmiş, bulunmayan markayı nasıl alalım ayrı bir ironi.)

3-Eurocell (ucuz ve kısa vadeli bir çözüm)

4-Doduco (memnun olanlar var, fiyatı da cep yakmıyor)

Ateşlemesi sorunsuz günler diliyorum. :)

Geçenlerde buji kablosu almaya gittim, aracı tamir ettiği zaman Adem usta sagolsun kendinden ngk çıkmalardan idareten takmıştı, bütçe yeterli olmadığından mecburen Seiwa aldım 75 TL'ye.. Orada parçacı arkadaşım 97-02 model için uyumlu olan NGK serisini gösterdi, arkadaşlar ele alır almaz kalite ben buradayım diyor. 200 TL satıyorlar.. Ben 75 aldım. neredeyse 3 kat fark var.. Değer mi, değer..

Ekli dosyalar

• IMG_20150121_105851.jpg
    IMG_20150121_105851.jpg
    82.3 KB · Görüntüleme: 604
  • IMG_20150121_105905.jpg
    IMG_20150121_105905.jpg
    57.7 KB · Görüntüleme: 647
  • IMG_20150121_110219.jpg
    IMG_20150121_110219.jpg
    84.9 KB · Görüntüleme: 662

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ngk oem kalitesindedir. Fiyat 75 TL çok ucuza almışsın abi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sağlam güldüm gece gece... Bende kendime güldürmeden yatayım en iyisi... Uyku gözümden akıyor... :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ebaya göz atayım dedim benim araç için olan 136 TL ye alınabiliyor. Türkiye'de en ucuz 190 TL ye var.
Bir ara 90 TL ye alabiliyordum dolar çok yükseldi şuan

Ebay linki
Hadi Allah rahatlık versin :D

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Benim aldığım eleman buji ve buji kablolarını ngk ile yeni değiştirmiş daha sıfır gibiler herhalde uzun süre beni idare eder inşallah yoksa 200lira az değil bende sattığım arabaya sewia almıştım 75demişti tanıdık olduğu için 60liraya almıştım yaklaşık bir yıl kullandım sorun çıkartmamisti

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Servisteki usta bana "bujiler yeni değiştmiş ngk marka, bunlar da japon malı, bizim taktığımız orjinal mazdaya da yakın" gibi birşeyler söyledi.

serviste orjinal hangilerinden takıyolar ki?

Servisteki usta bana "bujiler yeni değiştmiş ngk marka, bunlar da japon malı, bizim taktığımız orjinal mazdaya da yakın" gibi birşeyler söyledi.

Ngk yeterli aracınız için birde Ngk lpg bujileri çıkmış, kullanmadım birşey diyemeyeceğim onlar için..

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Kendim yıllardan beri Doduco marka kullanmaktayım hiçbir aracımda sıkıntı görmedim. Ngk marka kadar kesinlikle kaliteli değil ama eğer Ngk alamıyorsanız Doduco dan başka almayın derim. Seiwa ve Eurocell den daha uygun ve daha kaliteli. Made İn Japon :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

Servisin taktığı da aynı fabrikada üretiliyor birebir aynı buji sadece üstünde Mazda yazıyor O0

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan

serviste taktıkları bujiler üzerinde mazda yazan kutu içinde "denso" marka bujilerdi
taktıkları orijinal buji kablosunun üzerinde de "yazaki" yazıyordu

aracın üzerinde de doduco marka buji kablosu çıktı, bujiler de bosch
netten parça satan bir yer lpg den kaynaklı sıkıntılarda doduco veriyoruz falan demişti, ama ben orijinali olsun istedim
doduco avrupa üretimi değil mi?

Üst Alt