Bu Konuda Araçlarımızı Eleştiriyoruz

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İlk önce ben başlayayım :)

Yalıtım pek iyi değil gibi, motor sesi olduğu gibi içeride. Gerçi dizel motora yalıtım filan sökmez :)
Geri vitese alınca arka silecek otomatik olarak 1 kere çalışıp beni korkutuyor :mad:
Döşemeler açık renk olduğu için kiri çok belli ediyor.

Şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe eklerim...

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Benim mazda 2 için 3 şikayetim var.
Birinci hız sabitleyici olmaması ve sonradan takılamaması,
ikinci ESP ve antipatinaj olmaması,
üçüncü de bagajın içerden açılmaması :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
@Güven ile hemen hemen aynı eleştirilere sahibim... :(

Hız sabitleyici yok ve sonradan montajı randıman vermiyor, içeriden bagaj kapağı açılmıyor, sileceklerin zaman ayarı yok ki bu özellik 1993 model guzumda bile vardı... Otomatik vites en azından 5 ileri olabilirdi.

Göstergede parkların/farların açık olduğu işaret yok, ayrıca; kontağı kapatıp anahtarı çıkartınca farların/parkların da kapanması güzel olurdu... Şimdi sadece bik bik ötmeyi biliyor... :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
İçerden bagaj açamama olayı demek ki her nesil Mazda'da var. Skyactiv M3'te de içerden bagaj açılmıyor. Bence sorun değil ama eski araçlarından el alışkanlığı olanlar için zor gelebiliyor.
Yeni multimedia sisteminde radyoyu veya herne çalıyorsa CD/Aux. kapatamıyorsun (off tuşu yok, gerçi sistemde hiç tuş yok), sadece sesini kısarak sessize getirebiliyosun ama geri planda radyo çalışıyor bi şekilde.
Kapı içlerindeki eşya gözleri küçük sadece küçük su şişesi koyabiliyosunuz.
Ha bi de Sunroof mevzu var ki hepimizi üzen bir durum, sportif duruşu perçinleyebilirdi olsaydı.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
@Güven ile hemen hemen aynı eleştirilere sahibim... :(

Hız sabitleyici yok ve sonradan montajı randıman vermiyor, içeriden bagaj kapağı açılmıyor, sileceklerin zaman ayarı yok ki bu özellik 1993 model guzumda bile vardı... Otomatik vites en azından 5 ileri olabilirdi.

Göstergede parkların/farların açık olduğu işaret yok, ayrıca; kontağı kapatıp anahtarı çıkartınca farların/parkların da kapanması güzel olurdu... Şimdi sadece bik bik ötmeyi biliyor... :)
Far açık uyarısı yokmu? Garip geldi olması lazım değilmi ben var diye hatırlıyorum

zenfone 2

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Hız sabitleyici yok,
direksiyon çok sert,
yol sesi biraz fazla alıyor,
yolda da karakter olarak biraz sert,
kapılardan biri azcık açık kalsa kapılar kitlenmiyor, en azından kalanları kitlese :)
hızlanınca kapılar kendi kendine kitlenmiyor
birde koltuk pozisyonuna ben pek alışamadım, koltuk ve direksiyonu kendime göre ayarlayınca pedallar yakın oluyor, pedala göre ayarlayınca da direksiyon uzak oluyor, direksiyonu çeksem direksiyon yukarı kalkmış oluyor, sanırım japon abile kendilerini baz almışlar :)

bu arada evet far açık uyarısı yok gösterge de, mavi mor ışığın görüntüsünü bozmamak için.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Eleştirdiğim noktalar basit şeyler, kapı kollarındaki düğmelerde ışıklandırma olmaması, anahtardan camların açılıp kapanmaması, bagaj kapağındaki amortisörlerin kapağı kendiliğinden yukarıya kaldırmaması.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Eleştirdiğim noktalar basit şeyler, kapı kollarındaki düğmelerde ışıklandırma olmaması, anahtardan camların açılıp kapanmaması, bagaj kapağındaki amortisörlerin kapağı kendiliğinden yukarıya kaldırmaması.
İlk 2 madde benim araçta mevcut ne alaka makyajlı kasalarda yok saçmalık biraz bagaj kapağının otomatik yukarı kalkması güzel olurdu sonradan uygulamaya çalıştıysamda başarılı olamadım malesef

zenfone 2

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
İlk 2 madde benim araçta mevcut ne alaka makyajlı kasalarda yok saçmalık biraz bagaj kapağının otomatik yukarı kalkması güzel olurdu sonradan uygulamaya çalıştıysamda başarılı olamadım malesef

zenfone 2
Amortisörler bagaj genişliği için bagajın dışında bırakılmış bu bakımdan kaldırmıyor diye tahmin ediyorum. 90. yılda Mazda doldurmuş sonra geri almış maalesef

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mazda 3 ü bilmiyorum ama Mazda 2 de sadece uzun far için göstergede işaret var.
Kısa ve parkı yakınca gösterge aydınlatması yanıyor ama araç kısada mı park tamı onu gösteren bişey yok.
Park yanınca tabla ışıkları komple yanıyordur, gündüz farketmiyor olabilirsin gece dene

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Far açık ışığı vardır tablada abi ampul kesmiş olmasın
Mazda'larda yok maalesef !!

Far açık uyarısı yokmu? Garip geldi olması lazım değilmi ben var diye hatırlıyorum

zenfone 2
Far açık uyarısı var Serkan, bik bik ötüyor o daha fazla sinir yapıyor... Olması gereken; stop edip anahtarı çıkardığında bütün ışıkların sönmesidir bence...

Park yanınca tabla ışıkları komple yanıyordur, gündüz farketmiyor olabilirsin gece dene
Tabla ışıkları yanıyor ama göstergede bir yerde farların/parkların yandığını gösteren ışık yok, yeşil olanından hani... ;)

Son düzenleme:
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bunlara ek olarak bagajın içeriden açılmaması ( önceki guzuda çok alışmıştım) ,mp3 çalmaması ki bu yüzden durduk yere 300 TL gibi bir şey harcanacak.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Mazda'larda yok maalesef !!

Far açık uyarısı var Serkan, bik bik ötüyor o daha fazla sinir yapıyor... Olması gereken; stop edip anahtarı çıkardığında bütün ışıkların sönmesidir bence...

Tabla ışıkları yanıyor ama göstergede bir yerde farların/parkların yandığını gösteren ışık yok, yeşil olanından hani... ;)
Far açıkken bende (park ve far açıkken) iki tarafa doğru yanan yeşil uyarı ışığı yanıyor malesef senin kasada far sensörü yok o yüzden bunlar oluyor bizdekinde auto konumuna aldınmı sorun kalmıyor anahtarı çıkar git , bir üst kasaya transfer edelim abi seni

zenfone 2

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
-Parkları hiç kullanmam, aydınlatmayı açacaksam direk kısa farları açarım, o nedenle park mı açık kısalar mı açık benim için sorun değil.
-Dün kontrol ettim, 2. nesilde butona giden 2 kablo var, butona basınca o 2 kablo kısa devre oluyor ve bagaj açılıyor. O 2 kablodan paralel kablolar çekerek kabin içine DSC butonunun yanına çekeceğim en kısa zamanda, böylece içeriden de bagaj kapağını açabileceğim. Bunu da dert etmiyorum. :)
-En sevmediğim özellik arka koltuk diz mesafesinin az olması ve orta şaft tünelinin olması, halbuki bizim araçlar arkadan itişli değil, o şaft tüneline ne gerek? Bunlar arkanın çok küçük gözükmesini ve rahat edilememesini sağlıyor.
-2. en sevmediğim özellik fazla yakan motoru. :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bagaj açma işini fotoğraflarsan memnun olurum hocam, elinden iş gelen üyelerimiz için ışık tutmuş oluruz... :)