Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Murat arac guzelmis tanidigin bildigin arac mi?

Makyajli mazda 6 ile Accord 2.4 arasindayim suan hangisini tavsiye edersin. Gerci iki aracida bulmam zor farkindayim ama deniycez artik bakalim
Olumsuz bir tarafı gözükmüyor. Büyük masrafı yoksa pazarlık yapmaya değer bence.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Murat arac guzelmis tanidigin bildigin arac mi?

Makyajli mazda 6 ile Accord 2.4 arasindayim suan hangisini tavsiye edersin. Gerci iki aracida bulmam zor farkindayim ama deniycez artik bakalim

İlave donanım olsun, performans olmasın dersen M6 ;)
Fazla donanıma gerek yok, ama basınca gitsin dersen Accord ;)

Basit bir yakıt örneği de ileteyim;
M6 İstanbul - Çanakkale - İstanbul > 5 kişi valiz yok, gidiş geliş ortalama 10.4 litre (lpg kullanımında, yol bilgisayarındaki benzin verisi)
Accord İstanbul - Antalya > 3 kişi ve 3 kişinin 10 günlük tatil için valizleri ortalama 8.3 litre (benzin kullanımı ve pompa hesabı)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kıstasların doğrultusunda alırsan ikisi de üzmez seni ;)

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
İlave donanım olsun, performans olmasın dersen M6 ;)
Fazla donanıma gerek yok, ama basınca gitsin dersen Accord ;)

Basit bir yakıt örneği de ileteyim;
M6 İstanbul - Çanakkale - İstanbul > 5 kişi valiz yok, gidiş geliş ortalama 10.4 litre (lpg kullanımında, yol bilgisayarındaki benzin verisi)
Accord İstanbul - Antalya > 3 kişi ve 3 kişinin 10 günlük tatil için valizleri ortalama 8.3 litre (benzin kullanımı ve pompa hesabı)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kıstasların doğrultusunda alırsan ikisi de üzmez seni ;)
Bu kıstasları degerlendirip senin accord m6 yazini tekrar okumakta fayda var. Artik hangisinin temizini bulursak ona gore hareket ederim. Tavsiye edebilecegin accord ilanlarini bekliyorum her zaman

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu kıstasları degerlendirip senin accord m6 yazini tekrar okumakta fayda var. Artik hangisinin temizini bulursak ona gore hareket ederim. Tavsiye edebilecegin accord ilanlarini bekliyorum her zaman

Ağırlık şehir içi kullanım olacaksa 2.4 Accord tavsiye etmem.
Ben şimdiye kadar en düşük 14.5 lt lpg yaktım şehir içinde, 17 lt'leri gördüğümde oldu.
Uzun yolda 100'ü geçmezsen inanılmaz az yakıyor ama 120 ile gidersen 2.0 motorlar ile aynı yakıyor.
2.4 şehir içinde de keyifli geliyor bana, sıkışık trafikte, makas atmak değilde bazen aralardan sıyrılıp hızlıca geçiyorum.
Uzun yoldada ne klima performansa etki ediyor nede tatlı yokuşlar etki edip vites küçültüyor.

Donanım olarakta makyajlı kasa M6'ların hafıza koltuğu hariç donanımı farkı yok diye biliyorum.

Hakkında hayırlısı olsun hocam, zor bir süreç seni bekliyor umarım kısa sürede güzel bir araç nasip olur

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Ağırlık şehir içi kullanım olacaksa 2.4 Accord tavsiye etmem.
Ben şimdiye kadar en düşük 14.5 lt lpg yaktım şehir içinde, 17 lt'leri gördüğümde oldu.
Uzun yolda 100'ü geçmezsen inanılmaz az yakıyor ama 120 ile gidersen 2.0 motorlar ile aynı yakıyor.
2.4 şehir içinde de keyifli geliyor bana, sıkışık trafikte, makas atmak değilde bazen aralardan sıyrılıp hızlıca geçiyorum.
Uzun yoldada ne klima performansa etki ediyor nede tatlı yokuşlar etki edip vites küçültüyor.

Donanım olarakta makyajlı kasa M6'ların hafıza koltuğu hariç donanımı farkı yok diye biliyorum.

Hakkında hayırlısı olsun hocam, zor bir süreç seni bekliyor umarım kısa sürede güzel bir araç nasip olur
Arac alma suresi biraz sikinti ama acele etmiycem. Babamin arabasini gecici olarak aldim mi sikinti yok :) Bu sekilde rahat ve strezsiz olarak arac bakabilirim. Hakkimizda hayirlisi olsun. Daha once accord 2.0 kullandigim icin araca yabanci degililm. Bu yuzden artik karsima hangisinin temizi cikarsa ona gore degerlendirecegim

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
hoppala biz izmirden bakarken ankarada tertemizi çıktı @Bayraktar açıklamalar yeterli seviyede bence maddi bir iki engelim var ya o yüzden patır patır düşer bütün 2.3 ler :D arkadaşlar birimiz alalım ama yılbaşı ben ondan alıcam oluyormu öyle :D
Mazda / 6 / 2.3 Sport / ACİL!!! 5 yıldır tek el. Sahibinden Mazda 6 2004 Full Bakımlı sahibinden.comda - 465727166

Aracın fotoğraflarını niçün kapalı alanda çekmeyi tercih etti acaba Hasan Bey? :) Ayrıca; ilanın açıklama formatı da Mazda Ozan'dan kopya... :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
hoppala biz izmirden bakarken ankarada tertemizi çıktı @Bayraktar açıklamalar yeterli seviyede bence maddi bir iki engelim var ya o yüzden patır patır düşer bütün 2.3 ler :D arkadaşlar birimiz alalım ama yılbaşı ben ondan alıcam oluyormu öyle :D
Mazda / 6 / 2.3 Sport / ACİL!!! 5 yıldır tek el. Sahibinden Mazda 6 2004 Full Bakımlı sahibinden.comda - 465727166
Plakası kapalı araç ilanlarını okumadan atlıyorum. Şuan da öyle yaptım. ;)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Adaylardan biri bedelli var ama seçimden sonra diyo ikincisi yok öyle bir şey diyor, bakınız araştırınız diyeceğim ama M6 bu fiyata fazlası ile şüphe uyandırıyor..

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Plakası kapalı araç ilanlarını okumadan atlıyorum. Şuan da öyle yaptım. ;)
diğer araç için kıyas istedim :) yoksa ilan kriterleri belli yoksa ama okumayacağım diyor isen kendimde bakabilir ve yorumlayabilirim şu an öyle yaptım ;)
@Domestos abi olay farklı sadece ilan değil hamdi ile izmirdeki diğer 2.3 e birlikte bakmaya gitmiştik bazı detaylar eksikti o yüzden onunda bir bakış açısını istedim ;)
açıklamaya gelince bilgisayardan az anlayan biri bunu yapabilir ve bana garip gelmedi ama sizin bu araç hakkındaki düşünceniz tabi :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
diğer araç için kıyas istedim :) yoksa ilan kriterleri belli yoksa ama okumayacağım diyor isen kendimde bakabilir ve yorumlayabilirim şu an öyle yaptım ;)
@Domestos abi olay farklı sadece ilan değil hamdi ile izmirdeki diğer 2.3 e birlikte bakmaya gitmiştik bazı detaylar eksikti o yüzden onunda bir bakış açısını istedim ;)
açıklamaya gelince bilgisayardan az anlayan biri bunu yapabilir ve bana garip gelmedi ama sizin bu araç hakkındaki düşünceniz tabi :)
Özür dilerim ben yanlış anladım. :) Ama dediğim gibi plaka kapalı ise insanın aklına “neden?” sorusu geliyor. Her şey müsait olsa bile “acaba” başlıyor bu sefer de...
Normal şartlarda güvenlik sebebi gibi zırvalıklar için dense de saklanacak bir şeyi olmayan adam plakayı gizlemez. Demek mi var bir şeyler? Değerlendirmeye bile girmez. ;)

İlave: Bu ilanı ben zamanında favorilerime almışım. Fotoğraflar değişik olsa da ilan aynı. OTDÜ kelimesi geçince hatırladım. Bundan yaklaşık 2-3 ay önce 27 liraya kadar düşmüştü fiyatı. Daha kötü bir görüntüsü vardı açıkçası. Biraz toparlanmış, boya sorunları giderilmiş. Plakası da açıktı da kaydetmemişim. Bu haliyle 28 liradan kapı açılıp pazarlık yapılabilir. ;)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt