Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kalem çektik anlaşıldı :)

Geçen yıl 2 ay boyunca yaşadığım tecrübe neticesinde;

*Haciz var, kaldırcam
*Muayene borcu var halledilecek
*Gümrükten çıkardım, muayene plaka ruhsat işleri yapılacak
*Vergi borcu var sorun değil halletcem
*Araç kaynımın üzerine, kendisi şehir dışında gelecek
*Araç ötv muafiyeti ile alınmış o işler halledilecek

*Cumaya gittim gelecem :p :p

Gibi mazeretler şahsen bana çok uzak artık. Anahtar ve ruhsat, noterde satış görecek şekilde duruyorsa amenna, yoksa evlerden ırak... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Tical

Katılımcı
Abi onlar da Cvt sanzıman 7 speed mod. Ama onların tipi hoş değıl ya. 2012 sıne 65 vermek de mantıksızlık sonucta
İleriye dönük mini mini, şehir içi rahatlıkla takılabileceğimiz, B sınıfı bir araç bakarken epeydir üzerinde durduğum model olan Sirion hakkında bilginiz/tecrübeniz var mıdır diyerekten bir yoklamak istedim? Teknik bilgiler epeyce mevcut olsa da deneyimsel olarak objektif görüşlere ihtiyacım var. Olumlu ışık alırsam daha fazla araştırmak da istiyorum ki araç arayacağımız zaman yabancılık çekmeyelim. ;)

Konumuz Sirion'un birinci nesil kasası yani 2006'ya kadar olan modeli. İkinci neslin çizimleri bunlar kadar sevimli değil ve fiyatı da yüksek. 22-24 bandında alınabilecek birinci nesiller çok daha alımlı bence. Özellikle bolca barındırdığı nikelajlı parçaları çok şık durmuş. (Yaa tamam, hatun bunu daha çok beğendi işte, uzatmayın.) :D Çizgilerindeki Mini Cooper benzerlikleri daha dinamik bir görüntü sergiliyor. Hatta ona benzetmeye çalışanlar da yok değil. :D Mesela:
Daihatsu / Sirion / 1.3 / Touring / ÖZ VATANDAN YERLİ MİNİ sahibinden.comda - 565818617

Şimdi alacak olsam örneğin şu ilandaki araç seçeneklerimden biri olabilirdi:
Daihatsu / Sirion / 1.3 / Touring / Sirion 1.3 MT Touring sahibinden.comda - 560174201
Satıcı Daihatsu forumunda bir üye ve araç uzun zamandır onda. Belki bu tarz bir araç düşünenlere ışık tutar da biz de tecrübelerden nasipleniriz diye paylaşmak istedim. "Başını yakacak adam mı arıyorsun?" dediğinizi duyar gibiyim ama çok korkulacak araçlar olmadığı kanısındayım, şimdilik tabi... :D

Tabi daha ucuza seçeneklerimiz de mevcut:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-sunguroglu-auto-2005-model-dhatsu-sirion-531140435/detay

Şimdilik buraya yazmak istedim. Konu tecrübelerle genişlerse ayrı bir sayfa yaparız. ;)
Nissan Micralarda tam sehirici araclar bence.
HASAR KAYITSIZ 2003 MİCRA TECNA 131 BİNDE BAYRAM ŞEKERİ
Nissan / Micra / 1.2 / Tekna / HASAR KAYITSIZ 2003 MİCRA TECNA 131 BİNDE BAYRAM ŞEKERİ sahibinden.comda - 563426527

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
66bin olan çok hoşuma gitti. Yazın kısmetse m3(2004üstü)almaya niyetleniyorum. Piyasaya baktığım zaman düşük km göremedim olanlar da bir üst kasanın fiyatını yazıyor. Boya takıntım Yok ama Km takıntım var :( Şuan kullandığım aracı km yüzünden yerinden oynatmak istemiyorum otobüs minibüs kullanıyorum. M3lerde Km sorunu oluyor mu? M6da bakmıyor değilim..
2008 Mazda 3 hb 1.6 sıralı lpg dyinamicİlan No: 501393135 Mazda / 3 / 1.6 / Base / 2008 Mazda 3 hb 1.6 sıralı lpg dyinamic sahibinden.comda - 501393135
Base paketler Hb modellere özel mi?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
66bin olan çok hoşuma gitti. Yazın kısmetse m3(2004üstü)almaya niyetleniyorum. Piyasaya baktığım zaman düşük km göremedim olanlar da bir üst kasanın fiyatını yazıyor. Boya takıntım Yok ama Km takıntım var :( Şuan kullandığım aracı km yüzünden yerinden oynatmak istemiyorum otobüs minibüs kullanıyorum. M3lerde Km sorunu oluyor mu? M6da bakmıyor değilim..
2008 Mazda 3 hb 1.6 sıralı lpg dyinamicİlan No: 501393135 Mazda / 3 / 1.6 / Base / 2008 Mazda 3 hb 1.6 sıralı lpg dyinamic sahibinden.comda - 501393135
Mazda 3 lerde böyle bir paket yok. Sahibinden elemenet uydurmuş galiba!

İlandaki araç Comfort model. Hb'lere özel bir paket de değil.

Bende km yerine boya takıntılıyım. Mantığım boya varsa darbede vardır :)
Mavcut aracınızın km'si nedir ki, otobüs kullanıyorsunuz :)

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör

238bin 239bin olmak üzere. Ben de o paketi ilk defa gördüm o yüzden şaşırdım.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Comfort makyajsızlarda var. Makyajlılarda Base diye geçiyor. Bu aracın makyajlı yıllara ait model yılı var ama donanımı makyajlı gibi de durmuyor. Değişik bir durum olmuş.

http://www.mazdagaraj.com/kutuphane/mazda-3-2004-2009-teknik-ve-donanim-ozellikleri.13/

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu fiyatlara boşline 3 almak yerine 6 almak en mantıklısı... Boşu dolusu problem değil denirse comfort 3 için o fiyat fazla.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bu fiyatlara boşline 3 almak yerine 6 almak en mantıklısı... Boşu dolusu problem değil denirse comfort 3 için o fiyat fazla.
full'den kasıt ne abi? BK'nın dolusu ile boşu arasın da bir fark yok diye gördüm çoğu şey standart gördüm(sunrof ve manuel klima dışında). M6'nın subap sorunu var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt