Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Manuel hammalımtan başka birşey değil.

Arabaya ben hükmetmen lazım, otomatik tembel işi, otomatik araç için daha genciz, manuel candır söylemleri artık ne kadar komik geliyor.

Şehir içinde sürekli debriyaja basmak belli bir zamandan sonra sıkıyor, zulüm geliyor. Otomatikte ise senin yerine debriyaja basan biri var.
Uzun yolda tatlı bir yokuşa denk geliyorsun, vites küçültsem mi yoksa 5 ile burayı yermi diye düşünüp kararsız kalıyorsun. Burada yine otomatik vites beyni değisip değişmeyecegine karar verip ona göre hareket ediyor :)
:D
İlk deneyiminde sağlıklı bir şanzımanı olan otomatik vites araca sahip olan bir daha kolay kolay otomatik araçtan vazgeçmez diyorum
Otomatikte bir elinde mokkka kahve diğer elinde direksiyon araba kullanırsın Manuelde stresten vitesi yumruklarsın :D
Ekli dosyayı görüntüle 32137
Bende de durum bu
d46df63a07c4ccaea21e55c40be70295.jpg

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Neyini beğenelim abi bir örnek verirmisin :D

Önceki mesajlarda otomatik Mazda 6 nın çok yaktığı buna rağmen verim alınamadığı bizzat kullanan arkadaşlar belirtmişler. Biri de @Murat Yılmaz. Alıntı yapmadım, hemen birkaç mesaj yukarıda ve başka konularda da belirtmiş.

Ben seri ve hızlı arabayı severim. Eşek gibi arabam hiç olmadı. Zaman zaman makas yapmak icap ediyor, bazen de bazı kişilere haddini bildirmek. :) Kısaca altımda kocaman bir araç nal mı toplayacağım?

İyi ki otomatik almamışım, zaten almamı da istemedi usta. Alsaydım da, çoktan sattıydım. Hantal arabalarla hiç işim olmaz.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Neyini beğenelim abi bir örnek verirmisin :D

Önceki mesajlarda otomatik Mazda 6 nın çok yaktığı buna rağmen verim alınamadığı bizzat kullanan arkadaşlar belirtmişler. Biri de @Murat Yılmaz. Alıntı yapmadım, hemen birkaç mesaj yukarıda ve başka konularda da belirtmiş.

Ben seri ve hızlı arabayı severim. Eşek gibi arabam hiç olmadı. Zaman zaman makas yapmak icap ediyor, bazen de bazı kişilere haddini bildirmek. :) Kısaca altımda kocaman bir araç nal mı toplayacağım?

İyi ki otomatik almamışım, zaten almamı da istemedi usta. Alsaydım da, çoktan sattıydım. Hantal arabalarla hiç işim olmaz.
İyide Mazda 6 lar triptonik, istediğin zaman manuele alıyon.
Geçen sene birine kızdım benim azman'ı manule aldım 3.vites 180 dedi bıraktım 4'e takmadan adam ağzı açık kaldı, 5 e atsam kim bilir nasıl olurdu adamın hâli :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@hakan_emre rampalardaki sıkıntım için @kadir de bana aynı şeyi söylüyordu. Al manuele kendin vitesle oyna derdi. İyi de ben kendim vitesle oynayacaksam otomatik vites ne işe yarayacak :) düz yolda gitmeye mi :D
Bugün bk dizeli kullandım zaten içim gitmiş durumda :(

Euro3 motor sanırım 109 bg kalkış hariç motor sesi yok benzinli gibi mübarek

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Senin araban çok güzel, Mazda 3 ün bana göre en yakışıklı kasası. O arabaya sen daha 5 yıl rahat rahat binersin. Ne bu araç arayışı yahu :D
eyvallah abi teşekkür ederim.5 yıl değil de en fazla 2 sene binerm herhalde abi.
valla niye böyle oldu ben de anlamadım abi.otomatik sevdası çıktı biran da ortaya.
:utan::utan:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
eyvallah abi teşekkür ederim.5 yıl değil de en fazla 2 sene binerm herhalde abi.
valla niye böyle oldu ben de anlamadım abi.otomatik sevdası çıktı biran da ortaya.
Genelde insanoğlu dogasında olan bişey borç yoksa sevda çok , sevda yoksa borç çok :)

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Trafik aşırı yoğun olduğu zamanlarda, adım adım giderken sıkıntı oluyor. Diğer zamanlar manuel daha keyifli. :D Otomatikçiler tembel yahu. :D

Yakında direksiyon tutmak da eziyet haline gelecek. İnsanlar doyumsuzdur. Her rahatlığa çok çabuk adapte oluyoruz.

Diğer konuda gıdım gıdım yakıt hesaplanıyor. Birine karar vermek lazım. Otomatik in fazla yaktığını herkes kabul ediyor.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Arkadaşlar Toyota Celica 2.0 1993 model bi araç buldum bizim memlekette. Ben aracı 15 yıl önce gördüm ve sonrası hep garajda ve çadırli bırakılmış. Aslında ben hep mazda323 zannediyordum.Dün tesadüfen kişiye ulaşma şansım oldu bi hevesle cesaretimi toplayıp yazdım sağolsun baya bi açıklama yazarak geri döndü. Araba gümrük çıkışlı olarak turkiyeye giriş yapmış. Bu araç hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Toyota Celica 2.0 1993 model bi araç buldum bizim memlekette. Ben aracı 15 yıl önce gördüm ve sonrası hep garajda ve çadırli bırakılmış. Aslında ben hep mazda323 zannediyordum.Dün tesadüfen kişiye ulaşma şansım oldu bi hevesle cesaretimi toplayıp yazdım sağolsun baya bi açıklama yazarak geri döndü. Araba gümrük çıkışlı olarak turkiyeye giriş yapmış. Bu araç hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz.
Fazlasıyla çalışmadığımız yerden geldi... :D Ralli parkurlarından biliyorum o kadar, Carlos Sainz ile müthiş bütünleşiyorlardı... :)

Ekran Alıntısı.JPG

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Fazlasıyla çalışmadığımız yerden geldi... :D Ralli parkurlarından biliyorum o kadar, Carlos Sainz ile müthiş bütünleşiyorlardı... :)

Ekli dosyayı görüntüle 32140
Valla veli bey bana da sürpriz oldu ben hep o çadırın altındakini 323 sanırdım 2000 li yıllarda gördüğüm açılan farları aklımda kalmış aracın. Sahibini dün face de buldum eğer mazda olsaydı 20 de dese alcaktım çünkü çok az kullanılmış bizim memleketin köklü zengin aileleri sahipleri.Ama coupe ve aracı pek tanımadığımız için toyota da olsa insan korkuyo sahibi yuruyeni sorunsuz son derece bakımlı ama garajda yattığı için ve yaklasik 10 yıldır kullanılmadığı için lastik ve boya ihtiyacı var dedi klimasına kadar sorunsuz diyor. Ama çok merak ettim c.tesi gidip bakacağım.Adamın paraya ihtiyacı olmadığı için fiyat söylemiyor bi türlü git bak diyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt