Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Temiz, bakımlı ve sorunsuz Sedan bk mazda 3 için 40 bin verilir abi.

Mazda 6 ların fiyatlarını ezbere biliyorum.

2005 model Mazda3 e 40 bin verilir diyorsan, aynı model Mazda6 ya ne verilir ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar @Tical yani hüsnü kardeşim yıllarca beraber aynı iş yerinde çalıştığım kardeşimdir. uzun süredir araba bakıyor tavsiyemle mazda almaya karar verdi hep beraber yardımcı olalımda onuda mazdacı yapalım. :)

;) Tecrübelerime dayanarak belirtiyorum.

Fazla didiklemek de o kadar iyi değil. Yeri geldi bazı konularda değindim. Bütçesine uygun otomobili beğendiğinde, sahibi ile görüşüp bir karar vermek gerekir. Yokse on kafadan on ayrı ses çıkar.

Hiçbir kimse ederinin çok altında otomobilini satmaz. Satarsa da bu sıradışı olur.

Tical

Katılımcı
Temiz, bakımlı ve sorunsuz Sedan bk mazda 3 için 40 bin verilir abi.
QUOTE="kemal1963, post: 226337, member: 131"]arkadaşlar @Tical yani hüsnü kardeşim yıllarca beraber aynı iş yerinde çalıştığım kardeşimdir. uzun süredir araba bakıyor tavsiyemle mazda almaya karar verdi hep beraber yardımcı olalımda onuda mazdacı yapalım. :)[/QUOTE] Kemal abi cansin,eyvallah.
bi araba bula bilsem onun araba hazır da.ben bulamadm:uyku::uyku:

bir tane'daha sarı mazda 6 gelmiş:koptum::koptum:
Güvenlik Kontrolü
Kismet abi ikimiz icinde hayirlisi neyse o olsun.

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
@ReaL makyajlı ise 45 değilse 40 veririm... :) ayrıca 3 ile 6 yı bu ülkede kıyas yapmak bizi yanıltır...

Yanıltmamalı. Bizler bu otomobillerin içini dışını iyi biliyoruz. artıları, eksileri nelerdir biliyoruz.

Mazda 3 ile Mazda 6 kıyas bile yapılmaz. Çoğu arkadaş Mazda 6 nın çok fazla yakıt harcadığını, vergilerinin aşırı yüksek olduğunu sanıyor. Ama sadece sanıyor. 6 ların en boşu 3 lerin en dolusuna eşit nerdeyse :)

Hiçbir şey bilinmiyorsa bile, sıfırları ile kıyaslansın derim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aradaki donanım ve segment farkı piyasa rakamlarına yansımıyor maalesef... Kendiliğinden oluşan doğal bir piyasa gibi bir şey. Mazda 3 atıyorum 40 bin yapıyorsa bana göre Mazda 6 donanım bakımından yarı yarıya desek 50 bin yapıyor olmalı... Ama bu mümkün mü?

Değil :)

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aradaki donanım ve segment farkı piyasa rakamlarına yansımıyor maalesef... Kendiliğinden oluşan doğal bir piyasa gibi bir şey. Mazda 3 atıyorum 40 bin yapıyorsa bana göre Mazda 6 donanım bakımından yarı yarıya desek 50 bin yapıyor olmalı... Ama bu mümkün mü?

Değil :)

Şöyle bir sonuç da çıkıyor ortaya. Mazda 3 ler sanıldığı gibi ucuza gitmiyor. :)

Öyle ya, sıfırları:
Mazda 6: 250 bin TL
Mazda 3: 180 bin TL.

İkinci ellerde fiyatları nerdeyse aynı. (Rakamlar bir aşağı bir yukarı temsilidir.)

+++

Bu forumda bile Mazda 6 ların ne kadar yaktığını, ne kadar vergisi olduğunu, bilmeyen arkadaşların var olduğuna inanıyorum. Aralarında parça fiyat farkı bile yok. Bir araştırsınlar derim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mazda 6 vergi dezavantajını, yakıt farkıyla rahatça karşılar. Buna emin olabilirsiniz.
Üç katı vergi farkı yakıt avantajı ile çift haneli yıllar geçerse belki amorti edilir ama o da mümkün değil. Yıllık 1200 ₺ fark amorti edilmez.

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
3 kuruşu hesaplayan otomobil almasın. İnce hesap yapın bakalım kullansanız da kullanmasanızda aylık ne kadar gideri var.

Bu giderleri aylığa vurun abiler.
- Sigorta (Her yıl) - Ortalama Yıllık 500 TL
- Vergi (6 ayda bir)- Ortalama Yıllık 600 TL
- Muayene (2 yılda bir)- Yıllık 200 TL
- Lastik değiştirme (5 yılda bir) Yıllık 500 TL
Toplam; 1.800 TL : 12 = 150 TL.

Otomobilimizi kullansak da kullanmasak da bu parayı her ay ödüyoruz. Diğer bakım, yağ şu bu giderler hesapta yok.

"2011 model Mazda 3 üme Cruise taktıracağım, taktıran var mı?" diyenleri de biliyoruz. Mazda6 nın en boşunda bu zaten var. Bunları da gözönünde bulundurmak gerek.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
3 kuruşu hesaplayan otomobil almasın. İnce hesap yapın bakalım kullansanız da kullanmasanızda aylık ne kadar gideri var.

Bu giderleri aylığa vurun abiler.
- Sigorta (Her yıl) - Ortalama Yıllık 500 TL
- Vergi (6 ayda bir)- Ortalama Yıllık 600 TL
- Muayene (2 yılda bir)- Yıllık 200 TL
- Lastik değiştirme (5 yılda bir) Yıllık 500 TL
Toplam; 1.800 TL : 12 = 150 TL.

Otomobilimizi kullansak da kullanmasak da bu parayı her ay ödüyoruz. Diğer bakım, yağ şu bu giderler hesapta yok.

"2011 model Mazda 3 üme Cruise taktıracağım, taktıran var mı?" diyenleri de biliyoruz. Mazda6 nın en boşunda bu zaten var. Bunları da gözönünde bulundurmak gerek.
Abi hayırdır, kim sinirlendirdi seni bu kadar :) :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt