Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Brexit Sonrası AB'de Kritik Toplantı ve Alınacak Önlemler

Konu, 'Mizah' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  İngiltere'nin "Brexit" sonucunda ortaya çıkan geyik muhabbeti, sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum... :)

  Avrupa Birliği; "kim ayrılıyo şimdi, İngiltere mi? Birleşik Krallık mı? Büyük Britanya mı? Hay sizin inch'iniz, Sterlin'niz batsın anlamıyoruz ki zaten" diyerek acil toplantı kararı aldı.

  Ada da düzenlenen Brexit referandumu sonucunda, AB den ayrılma kararı çıkması üye ülkelerde geniş yankı buldu. Derhal Brüksel'deki AB Genel merkezinde toplanan 26 üye, "beyler şimdi hangisi ayrılıyor bunların? Anlayan var mı tam olarak? sorusunu masaya yatırdılar.

  Toplantının açılışı bayan Merkel tarafından yapıldı... Merkel, "Ters olan trafik düzeni ayrı, Sterlin'i ayrı, inch'i ayrı batsın. Çok özür dilerim ama bi b.k anlamadığımız bir ülke şimdi kalkmış bir de ayrılık kararı vermiş, kim ayrılıyor? İrlanda duruyor? Delirtmeyin olm insanı" sözleriyle tepkisini ortaya koydu... :)

  Üye ülke temsilcilerinin "evet Angela haklı bak o konuda da soru işaretleri var" sözleriyle desteklediği Merkel'in ardından ise Fransa Cumhurbaşkanı Hollande söz aldı; "Yani laf etmiyoruz diye artık iyice gemi azıya aldınız. Kendinizce kurmuşsunuz bir düzen, işin içinden çıkabilene aşk olsun. Futbol milli takımlarınız ayrı, basket milli takımınız tek. Ryan Giggs'in Gareth Bale'in günahı ne şerefsizler? İskoçlar ayrılmaya kalkar, "hayır" dersiniz, kendinize gelince de; "hadi bize eyvallah" Yok öyle üç kuruşa beş köfte bana öyle geliyor ki, bir şey olduğunda "biz İngiltere'yiz oluyor, g.tünüz sıkıya gelince yok o iş Britanya'nın işi diyorsunuz" Bizim Peugeot fabrikasında sırf bunlara 2 araba satıcaz diye direksiyonları sağa alan Etienne ustanın dediği gibi, "Allah belanızı versin" :)

  Hollande'nin ardından İspanya'nın; "ya bu böyle olmayacak hepimiz çok doluyuz. Şu an mesela Britanya'ya söverken bile bundan İskoçlar etkileniyor mu belli değil. Bir heyet kuralım gidip iyice öğrensinler bu işi" fikri tartışmaya açıldı. Oy birliği ile oluşturulan heyetin 7 kişilik temsilcilerinin görev dağılımı şöyle oldu;

  -6 kişi Ada'nın en yaşlı isimlerinden olan Kraliçe ile bizzat görüşecek. Britanya'sı Krallığı, İngiltere'si tek tek kağıt üstünde anlattırılacak.

  -Heyet ardından İskoçya'ya geçerek ilgili mercilere "hocam biz şimdi William Wallace'a kadar olan kısmını biliyoruz, oradan sonrasını öğrenmeye geldik" talebinde bulunacak.

  -AB'den çıkınca iyice içe gömülüp inch'i daha da sahiplenmesi olası olan İngiltere'ye son bir kez "santime dönün" çağrısı yapılacak. İşe yaramazsa da "en azından 1 feet'i 42 numara Reebok Pump boyu olarak sabitleyelim" önerisi sunulacak.

  -Randevu alınabilirse, Galler Prensi ile özel olarak görüşülecek. Prens'e "abi deli misin, mis gibi ülken var. Sen gel bizle takıl. Slovenya'nın üye olduğu yerde sen kral olursun olm ya" denilerek baskı yapılıp, ikna edilmeye çalışılacak.

  -Heyet son olarak iki farklı İrlanda'ya "tamam seneler önce ne olduysa belli ki bir husumet olmuş, küsmüşsünüz. Artık barışın hadi. Böyle gerçekten çok karışık oluyor" teklifi sunulacak. Teklifin kabul edilmesi halinde Birleşik İrlanda direkt AB üyeliğine alınacak...

  :D :D

  By Zaytung
   
  immmir, grafff, Oğuzhan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. ezmocesteri

  ezmocesteri Kıdemli Üye Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  Adamlar haklı valla, Britanya mısın İngiltere misin nesin yaw
   
  domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş