Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Böyle İnsanlık Olmaz!!

Konu, 'Diğer' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Biraz önce hayatımda hiç unutmayacağım bir olay yaşadım. Önce [member=56]ezmocesteri[/member] Bülent ile buluştuk yine araçlar üstüne sohbet ve birkaç aksesuar çalışması yaptık..vedalaştık ayrıldık..Batıkent taraflarını bilen arkadaşlar için Atlantis Avmyi geçip arka taraftan Yeni bati mahallesine giderken ara yolda önce arkamdan sellektör yaparak bir araç hızla geçti..yalnız bu yolda bu kadar hız birşey olacağı belliydi..beni geçti zor kaçıp yol verdim zaten..ilerde ışıklara gelirken sari..kırmızı yandı..duramayacagini bildiği için bastı geçti..geçmez olaydı..havada karanlık olduğu için büyük ihtimal o hızla dikkat etmedi..bir yaya karşıya geçiyordu gözümün önünde vurdu ve durmadan devam etti..o anki ruh halimle yanlış mı yaptım bilmiyorum..yayayi bırakıp bastım peşinden gittim..otobana girdi kardelen mahallesini geçip..inadına o sinirle birakmadim otobanda yakaladim plakasini aldim ve polisi aradim ve takibe devam ettim..yozgat bulvari forum outlet tarafindan çıktı..ışıklara geldiginde bu sefer durdu ve son duruşu oldu sağolsun polis arkadaşlar tarif ve yer bildirmem sonucunda etlik rampasini çıkmadan opeti geçince durdurdular..olanları anlattım zaten inkar edemedi..klasik laflar..korktum ne yapacağımı bilemedim..en azından ben insanlik görevimi vicdanen yerine getirdim..ayni yere geri döndüm kimse yoktu..çarptığı kişi ne durumda bilmiyorum..umarım kurtulmustur..büyük ihtimal görgü tanığı olarakda çağırılıcam..hiç problem değil..ama canım hala sıkkın..

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Seni; bir vatandaş, trafikteki sürücü, çarpılan yayanın yakını, insanımsı sürücüyü yakalayan polis adına sonsuz tebrik ediyorum...

Durup yaralıya yardım edecek birileri mutlaka bulunurdu ama bu insanımsı yaratığın peşinden giderek yakalatacak veya plakasını alabilecek hemen hemen bir tek sen vardın, yani en doğrusunu yaptın...

Allah; insanların karşısına, başına gelen her zorlukta senin gibi duyarlı insanları çıkartsın... Tekrar tekrar teşekkürler...

3. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Tebrikler...

4. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Doğru olanı yapmışsınız bencede ,durup yayaylada ilgilenebilirdiniz fakat yapan yaptığıyla kalırdı belki yaya can vermiş olurdu bu sefer keşke plakasını alsaydım diye içinizi kemirirdi bu duygu Allah yayanın şifasını versin inşallah durumu iyidir

Tapatalk

5. sokrates

sokrates Katılımcı

helal olsun.tebrik ederim.Allah razi olsun.bravo.
    cok can sikici bir durum ama o sok halinde pesine takilmaniz,insanlari duyarsizlikta umarsizca ilerledigi bugunde bu tavriniz takdire sayan.

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Esasında konu başlığı; insanlık böyle olur şeklinde düzeltilebilir...

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kerim neler olmuş öyle benden sonra, vay be. Birlikte aynı güzergahtan devam etseydik ben de şahit olacaktım yani. Yayaya inşallah bir şey olmamıştır, malum hızla gidiyordu diyosun, Allah korusun. Seni de canı gönülden tebrik ederim, helal olsun. Aynı durumda ben büyük ihtimal durup yayaya bir şey oldu mu diye bakardım heralde meraktan, bu durumda atı alan Üsküdarı geçerdi. Yakalanan kişi alkollü müydü, yaşça küçük müydü, neydi derdi?

8. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Dostum sen geleydin zaten birimiz yayayla ilgilenirdik..yok adam alkollü degil sadece keyfe keder hızlı..yoksa zaten polise evet çarptım ama korkudan ne yapacağımı bilemedim diyemezdi..bizim yaşlarda biri..yayaya ne oldu bilmiyorum ama bugün belli olur..hayattaysa bile bence kesin şikayetçi olur..doğal olarak zaten beni ararlar bu vesileyle yayaninda durumunu öğrenmiş olurum..aslında belki adam yavaş olsaydi ve hakikaten yaya suçlu olsaydı belkide durur direk yayaya yardım ederdim..ama adamın beni sıkıştırması,uçarak gitmesi sonrada yayaya çarpıp kaçması zaten beni çok sinirlendirdi..yani polis olmasa ben durdurup hesap soraydım o sinirle kafa göz patlatirdim..insana çarpıp kaçmak nedir ya..cana çarpıyorsun..insan değil hayvan bile olsa yazık günah..Yinede inşallah yayaya birşey olmazda ne yayanın ailesi ne çarpanın ailesi üzülür..

9. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Tebrik ederim abi yakalatmışsın caniyi. Umarım yayanın durumu iyidir.

10. batu41

batu41 Sessiz

Helal olsun sana be hemserim bi kocaeli liyede yakisan budur en dogrusunu yapmisin...

11. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Tebrikler Kerim abi.

İnşallah aracın çarptığı kişininde sağlığı yerindedir.

12. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    [member=97]ktaskan[/member] Kerim abi vallahi sen Polis olacakmışsın en sivilinden de farkedilmemişsin bence... İnsani olarak ve mesleki olarak baktığımda tam aranan karaktersin abi bu meslekte... Yalnız çok iyi olunca da operasyon yeme ihtimalin de yok değil güzelim memleketimde. Aman diyeyim O0
    Tebrik ederim abi. Takdirlik bir örnek davranış ve cesurca ayrıca. :clap:

13. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Duyarlılık ötesi bir davranış olmuş. Tebrik ederim.

14. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Son güncel haber..Emniyetten arandım biraz önce.Yaya yakınları benim irtibat numaramı istemişler emniyet bilgilendirmek için aramış..hemen ardından yayanın eşi aradı..teşekkür etti..arkadaşımızın durumu iyi olmakla birlikte vücudunda kırıkları mevcutmuş.Sikayetci olucaz bize tanık olurmusunuz dedi seve seve dedim. Biraz duygulandi bayan konuşurken benide duygulandirdi aslında çünkü kimse sizin gibi peşine takilirmiydi bilmiyorum dedi..Allah korusun eşim vefat etseydi biz nasıl bulucaktik bu arkadaşı dedi (Aslında daha kötü bir ifade kullandı ama ben arkadaş yazsam daha iyi) Bakalım bundan sonraki süreç ne olacak

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Daha kötü ifadeyi hak etmiş biraz ama, acılı insan hak vermek lazım. Neyse ki canını kurtarmış, umarım kırıkları da tez vakit düzelir, sağlığına kavuşup ailesiyle mutlu yaşamaya devam ederler.

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bundan sonraki süreç;

İnsanoğlu'nun hayati tehlikesinin olup olmadığı, vücudunda kalıcı hasar kalıp kalmadığı durumuna göre mahkeme karar verecek, sağlık giderlerini ve iş gücü engelini hayvanoğlu'nun sigortasında talep edebilir, mahkemenin neticesine göre de, tazminat davası açabilir...

Bu davada senin tanıklığın çok önemli...

17. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bi kez daha tebrikler Kerim abi, kazazedenin hayati tehlikesi olmadığı sevindirici. Allah sevdiklerine bağışlasın.
    Malum şerefi eksik şahıslar gerektiği cezayı bulurum umarım.

Gerçi alacağı ceza az çok belli, bu hayvanatlarda vicdan olmadıktan sonra yine yapacağını yapar...

18. ali_semet

ali_semet Katılımcı

Tebrikler abi senin yaptığını yapacak insan bulma zor bu devirde Allah razı olsun

19. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Paylaştığım bu olaydan sonra yaşanan gelişmeleri özetlemek istedim. Kazazede aile doğal olarak şikayetçi oldu.Çarpan arkadaşın ailesi beni arayıp yaşı daha küçük karşı tarafı ikna etsenizde şikayetçi olmasa, siz bir konuşsanız dedi..Dedim ki aynı olay sizin başınıza gelse siz napardınız, ben olsam sonuna kadar hakkımı arardım dedim.Ayriyetten küçük dediğiniz kişi nerdeyse 30 yaşında, bu kadar cahillik yapması kabul edilebilir değil.Ben aileye hiçbir şey söylemem.Olayıda gördüm doğrusu neyse onu yapıcam dedim ve kapadım.Cuma günü mahkeme bildirgesi gelmiş tanik olarak cağırmışlar.2 hafta sonra..bakalım neler olacak

20. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Vallahi helal olsun güzel bir ornek oldu bizlere de. Sanirim o gün hepimiz iner kazazedeye yardimci olurduk...
    Doğruyu en basta yapmak gerek demek ki...
    Her konuda tebrige layik bir davranis abi... Herkes senin gibi olsa ne güzel.
    İçinde vijdan dolu insansin. :dua:
    Ayrıca cesaretin ve adaletin için de Allah gönlüne gore versin.

Sayfayı Paylaş