Bose Süspansiyon Sistemi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Paylaşılmıştı diye hatırlıyorum sanki (!)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Çok eski bir video ve paylaşılmıştı evet.
Adaptif süspansiyon sistemleri kullanılıyor zaten günümüzde.

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araba atladı ya la :eek:
Uçan halı efekti dediğim buydu. Sesli izleyemedim şuan ama buna benim dediğim olayı da ekledilerse zaten olmuş bile. :uzgnm:
Senin olay işte nesi eksik?:kötü:
Ama olmuş sayılmaz çünkü çok pahalı ve ağır, bu yüzden 2006'dan beri üretime girmemiş. Maliyeti çözsen bile elektromanyetik kullandığın sürece ağırlığı çözemezsin. Takılmasının sebebi bu sanıyorum.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Senin olay işte nesi eksik?:kötü:
Ama olmuş sayılmaz çünkü çok pahalı ve ağır, bu yüzden 2006'dan beri üretime girmemiş. Maliyeti çözsen bile elektromanyetik kullandığın sürece ağırlığı çözemezsin. Takılmasının sebebi bu sanıyorum.
Sesli dinleyemedim, g vectoring kısmını şeyedecektim ben ona. Şuan hazırda kullanılan elektromanyetik süspansiyonlu araçlar var piyasada. En son şkoda kodiaq full paketinde koydular diye hatırlıyorum ama emin değilim

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Piyasadaki aktif süspansiyonlu sistemlerde tamamen manyetik alanla ve onun itkisi ile araç taşınmıyor. manyetik alan altında viskozitesi değişen magnetoreolojik akışkan (Manyetik alan altında non-Newtonian akışkanlar) kullanarak aracın süspansiyon karakteristiği değiştirilir. Mesela manyetik alan yokken çok akışkan ve haliyle çok konforlu, araç yaylanıyor. Sporta alınca elektromıknatıslar manyetik alan uygularak reolojik maddenin akışkanlığının çok azalmasını sağlıyorlar. Haliyle yoldaki etkiyi araç içindekiler anında hissediyor. Bu sistem bir ağırlık da katmıyor bu nedenle.

Yeni Civic Type-R da standart. Opel'de Flexride, Mercedes'de Magic Body Control, Audi Drive Select, Bmw'de Adaptif M süspansiyon, VW'de Dynamic Chassis Control (DCC) adıyla geçiyor.

Anlatan bir video.

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Piyasadaki aktif süspansiyonlu sistemlerde tamamen manyetik alanla ve onun itkisi ile araç taşınmıyor. manyetik alan altında viskozitesi değişen magnetoreolojik akışkan (Manyetik alan altında non-Newtonian akışkanlar) kullanarak aracın süspansiyon karakteristiği değiştirilir. Mesela manyetik alan yokken çok akışkan ve haliyle çok konforlu, araç yaylanıyor. Sporta alınca elektromıknatıslar manyetik alan uygularak reolojik maddenin akışkanlığının çok azalmasını sağlıyorlar. Haliyle yoldaki etkiyi araç içindekiler anında hissediyor. Bu sistem bir ağırlık da katmıyor bu nedenle.

Yeni Civic Type-R da standart. Opel'de Flexride, Mercedes'de Magic Body Control, Audi Drive Select, Bmw'de Adaptif M süspansiyon, VW'de Dynamic Chassis Control (DCC) adıyla geçiyor.

Anlatan bir video.

Engel atlatamasa bile vay emenike diyorum.

Üst Alt