Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BOSCH dan Almış Olduğum Üründe Boya Hatası (çizik)

Konu, 'Hukuk' kısmında Ebubekir tarafından paylaşıldı.

1. Ebubekir

Ebubekir Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda Mirai
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    "Bosch, çizik olarak teslim ettiği buzdolabının kapağını para ile değiştiriyor.

Bosch'dan beyaz eşya alanların çok dikkat etmesi gereken bir husus var. 7 gün içinde gelen ürünün kusurlarını fark ederseniz değişim talep edebiliyorsunuz, eğer fark etmezseniz, geçmiş olsun... Uzun süreler sizden kaynaklı olmayan bir kusur ile beraber yaşayacaksınız."(şikayetvar'dan alıntı)

Böyle bir şikayeti başıma geldikten sonra gördüm. Keşke daha önce görmüş olsaydım asla almazdım.
    Buzdolabını teslim aldıktan sonra boya hatasını gördüm dedim ki bir ara arar söylerim nede olsa üretim hatası. Ürün tesliminden 7 gün sonra aramışım ve ne cevap verirler " 6 gün içerisinde arasaydınız ücretsiz değişim yapardık. Geç aradığınız için 300 lira 100 lira da iskonto yaparız 15 gün içerisinde değiştirirseniz 200 Lira karşılığında değişim yaparız dediler. Fabrikasyon hatasını müşteriye yıkmak ne kadar etik ne kadar ahlaki olabilir ki?

Örnek Şikayetler
    Bosch Çizilmiş Ocak Teslim Etti. Başlıklı ŞikayetBosch Bir Kez Olsun Markadan Aldığım Üründen Sıkıntı Yaşa Mıyım Hep Mi Sorunsun! Başlıklı Şikayet
    Bosch Kapağı Çizik Çıkan Dolabın Kapağı Değiştirilmedi. Başlıklı Şikayet
    Daha bir çok şikayetler!!!

universitely76 bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    6.Gün aramış olsaydınız acaba hangi dolambaçlı yollara yelken açacaklardı ben bunu merak ettim... :) Tabi beyefendi hemen değişim için gerekli işlemi başlatıyorum mu diyeceklerdi acaba?

mcvc ve Ebubekir bunu beğendi.
  3. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bende 2 ay önce Bosch buzdolabı aldım boşa mı para verdik bilmiyorum
    Son zamanlarda kapağı kapatınca su şırıltısı gibi ses geliyor belli bir süre. Bu durum için servisi çağıracam bakalım ne dicekler...

4. Ebubekir

Ebubekir Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda Mirai
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    En basit cevap Kullanıcı hatası. Ben şunu anladım Beyaz eşyanın VW su da Bosch !!

m.ali, süleyman46, domestos ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Yaklaşık 10 yıldır Bosch buzdolabı kullanıyorum, Maşallah hiç bir sorun yaşamadım."İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim " diyen Robert Bosch felsefesi sanırım ülkemizdeki satıcılar içn geçerli değil.

domestos, mcvc, Ebubekir ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. bayraktar

bayraktar 626

Araç Markası:
    1994 626 GE
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Genel anlamda maalesef artık böyle. Hedeflenen "tüketen toplum" felsefesi mevcut. Toplum psikolojik olarak bir yandan böyle empoze edilirken bir yandan da şirketler ya da üreticiler mallarını buna göre üretiyor. Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz, kullandığımız her ne aklınıza geliyorsa çoğu hızlı yok olmaya programlanmış. Bu bir genelleme olamaz belki ama domatesten, televizyona; ekmekten, otomobillere kadar örnek sayılabilir. Babaevinde yıllarca çalışan beyazeşyalar varken biz artık her 5 senede ya yenisi çıktığından değiştiriyoruz ya da ömrü bu kadar olduğundan değiştirmek zorunda kalıyoruz. Ve bunu üreticiler öyle güzel yapıyorlar ki garanti süresinin bitiminden 3-5 ay sonra bozulan bir çok elektronik aletlere hepimiz şahit olmuşuzdur.
    Özetle (genelleme yapmadan) ne varsa eskilerde var diyorum. Şuan piyasada olan bazı tenekelerin şuan çoğumuzun kullandığı 20 küsür senelik araçlarla kıyaslanamayacağı gibi, aynı marka olsa bile eski eşyaların da şuan üretilen eşyalarla kıyaslanmaması gerektiğini; bunu alıyorsak da zaten sanal bir anlaşmaya imza attığımızı düşünüyorum.

7. Ebubekir

Ebubekir Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda Mirai
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    Ben tüm markaları inceledim en iyisi olarak Bosch u gördüm ama gördüğüm hizmet berbat sadece satana kadar dost güleryüzler sonra istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz diyorlar. yazık bu olaylar sadece bu ülkede yaşanıyordur başka ülkede imkansız

universitely76 bunu beğendi.
  8. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Eski kaltesi yok maalesef. Yurtdışından gelen serileri varsa onlar alınabilir.

9. Teknisyen

Teknisyen Katılımcı

Araç Markası:
    Yok
    Araç Renk ve Tip:
    Yok
    Volskwagene o aldatma yazılımını yazıp verende BOSCH zaten.

universitely76, bayraktar ve domestos bunu beğendi.
  10. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Servis ile uğraşmayın direk bölge müdürlüğünü arayın ve sikayetinizi belirtin üzerine düşersiniz değiştirirler mecburen gerekirse tüketici haklarına gideceginizi belirtin.
    10 sene yaptım bu mesleği eğer üzerine duserseniz herşeyi yaparlar ama öncelikleri tabikide para ☺

11. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    :D :D

Sağlam güldüm gece gece... Teşekkürler.

12. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Halâ kaliteli ürünler var ama işte onlar da bi araba parası maalesef nerdeyse
    Örnek:Miele,Gaggenau,White westinghouse.

domestos bunu beğendi.
  13. bayraktar

bayraktar 626

Araç Markası:
    1994 626 GE
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    İşte belki de biz burada yanlışa düşüyoruz. Kanımca iki problemle karşı karşıyayız tüketici olarak: Birincisi markanın imajına güveniyoruz ama her markanın bütçeye göre çeşitlendirdiği mallarda kaliteyi düşürebileceğini es geçiyoruz. Örneğin B sınıfı bir araca aynı markanın E sınıfı kalitesi varmış gibi davranıyoruz. Sonra hayal kırıklığı oluyor doğal olarak.
    İkincisi de güzel ülkemizde her şey olması gerektiği gibi olmuyor. Servis, garanti, yedek parça vs. konularında çok karmaşık bir düzen var.
    Ben şahsen sırf bu yüzden özellikle elektronik konuda "alım sonrası hizmet"e güvenerek marka seçimi yapmıştım, yapıyorum da.

Son düzenleme: 4 Ekim 2016
  14. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Bosch yerine siemens tercihi daha mantikli olur ama biraz daha üst versiyonları. Çünkü alt versiyonlara biz el attık artık türkiyede üretiliyor ☺:D:D

bayraktar bunu beğendi.
  15. bayraktar

bayraktar 626

Araç Markası:
    1994 626 GE
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    İşte bu "üzerine düşme" mevzusunun da çeşitleri var. Bazen arayıp söylemekle de iş bitmiyor, çözmüyorlar. Yakın bir esnaf abim satın aldığı ayıplı ürünü iade edemediğinden dolayı en son satın aldığı mağazanın önüne kamyonetiyle yanaştırıp yakmaya kalkıştı, anca o zaman "tamam" demişlerdi. :)

mustafa071987 bunu beğendi.
  16. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Demek istediğim de tam bu ben Franke yetkili servisinde çalıştım canları isteyince bölge müdürlüğü garantisi biten ürünleri bile değiştiriyor :D Önemli olan toplum olarak daha bilinçli olduğumuzu bu tarz firmalara artık göstermek. :cool:

17. bayraktar

bayraktar 626

Araç Markası:
    1994 626 GE
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Bu firmalara da zaten çok kat para veriliyor. 3 liralık bu markalardan alınan bir eşya 15 sene kullanılabilir olsa da 1 liralık bir buzdolabını seçip 5 sene kullanıp sonra iki sefer daha yenisini almayı tercih ederim. :)

domestos bunu beğendi.
  18. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    O da bi mantık tabikide ☺ şahsen bende farkı düşünmüyorum desem yalan olur ama o markaların hastası çok (yikama cihazları dedin mi alman soğutma dedin mi amerikan beyaz eşyada ).

bayraktar bunu beğendi.
  19. bayraktar

bayraktar 626

Araç Markası:
    1994 626 GE
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Ama bu hastalığa biz ortadirek vatandaş yakalanmıyor, yakalanamıyor da. Otomobil konusunda bu dediğiniz doğru olsa da elektronikte böyle değil.
    Bizim olay daha tekdüze. Ama emin olun er ya da geç tüketici bir şekilde cezasını veriyor bu firmalara. İsim vermeyeceğim ama zaten herkes bilir, bundan 5-6 yıl öncesine kadar başat marka olan cep telefonu üreticisinin şuan esamesi okunmuyor. Bir gün gelecek şuan şikayet ettiğimiz, tüketiciyi koyun yerine koyan markalar da böyle cezalandırılacak.
    Amin. :)

mustafa071987 bunu beğendi.
  20. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Aynen öyle zaten başımıza çıkaran biziz firmaları ki ayak altına da sadece biz alabiliriz.

Sayfayı Paylaş