BMW’den Gövde Gösterisi

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


BMW, Münih’te özel bir organizasyonla tanıtılan super fuel efficent (yüksek yakıt verimi sağlayan) modelinin yalnızca prototip olacağını ve henüz üretiminin düşünülmediğini belirtti.

Otomobilin yalnızca gövde gösterisi için üretildiği ve seri üretime geçmeyeceği bildirildi. En azından günümüz için henüz üretilme aşamasında değil. Aslında bunun bugünkü teknolojiyle şu anki sistemlere uygulanıp uygulanmayacağını göstermek için bir proje olduğunu da belirtelim.

BMW 350 litrelik bagaj hacmine sahip olan, saatte maksimum 180 km hıza çıkabilirken 100 km’de yalnızca 0,4 litre yakıt tüketen ve dört tane yolcunun rahatlıkla seyahat edebileceği bir makine yapmayı kafaya koymuş durumda. Bu prototipin hafif olması için karbon-fiber kullanılmış ve havayla sürtünme direnci de 0.18 olacak şekilde tasarlanmış. Otomobilin Plug-in hibrit (harici şarj edilebilir) bir sisteme sahip olacağının dışında diğer detaylar henüz elimize ulaşmış değil.

BMW tarafından “Bu otomobilin kendine has bileşenleri ve teknik detayları, ileride üretilecek modellerimizin bir parçası olabilir” açıklaması yapıldı ve Bu otomobilin ileride üretilmesinin planlandığı ve şu anda, BMW’nin ilerideki projelerinin ön geliştirmeleinde kullanıldığı bu söylemlerinden açıkça belli oluyor.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Petrol baronları yakında BMW yi tehdit ederler
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#3
Evet, gövdeyi baya iyi göstermişler... :p


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...