BMW X1 Yenilendi

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Bir önceki kasasında oldukça büyük tartışmalar döndüren tasarımı yüzünden satışlarda da pek başarı yakalayamayan X1, geçirdiği evrim ile herkesi şaşırtacağa benziyor. BMW’nin yayımladığı fotoğraflarda çok daha düzgün hatları kazandığını gördüğümüz X1 artık daha çekici hale bürünmüş.

Önceki sürümündeki uzun kuyruğunun artık daha derli toplu hale getirildiği ilk bakışta fark edilen X1’de böylecek SUV kavramına biraz daha yakınlaşırken bulunduğu SAV platformunun gerektirdiği nitelikleri de tam anlamıyla yapıyor. Ön ızgaraların, aydınlatma grubunun ve tamponların daha sert hatlara büründüğü otomobilin yakaladığı sportiflik olası ‘hantal’ yorumlarını da engellemiş oldu.

Sport Line, xLine ve M Sport donanım paketleriyle satılacak X1’de en çok dikkati M sport çekiyor. 18 inçlik jantların, Alcantra döşeme koltukların ve aerodinamik gövde kitlerinin bulunduğu donanımda sürücüyü daha sert bir sürüş beklediği kesin. Yenilenen iDrive’ın da sürücünün yanında görevini üstlendiği otomobilde, ekranın boyutu standart olarak 6.5 inç olarak belirlenmiş. Yine ön konsolda çeşitli malzemelerle kalite hissini artıracak seçenekler bulunuyor. Ahşap kaplamadan, aliminyum kaplamaya kadar farklı trimlerle herkese hitap edebilecek.

Yenilikler sadece bununla da sınırlı kalmamış. Sürücüye yardımcı sistemlerin de bulunduğu yeni X1’de Sürücü Asistanı paketinde Start-stoplu Aktif Cruise Kontrol, Şerit Takip Asistanı, Trafik Yoğunluğu Sistemi, Çarpışma Önleyici ve yayalara karşı Aktif Şehir içi Frenleme sistemi barındırıyor.

X1’in çıkışıyla gelecek motorlar ise şöyle:

2.0 litrelik dört silindirli dizel motor 150 beygir gücünde ve 330 Nm tork üretebiliyor.
2.0 litrelik dört silindirli dizel motor 190 beygir gücünde ve 400 Nm tork üretebiliyor.
2.0 litrelik dört silindirli dizel motor 231 beygir gücünde ve 450 Nm tork üretebiliyor.
2.0 litrelik dört silindirli benzinli motor 192 beygir gücünde ve 280 Nm tork üretebiliyor.
2.0 litrelik dört silindirli benzinli motor 231 beygir gücünde ve 350 Nm tork üretebiliyor.

Ancak tabii ki yeni 1.5 litrelik üç silindirli motorların da bu aileye katılacağı yayımlanan bilgiler arasında. X1 sDrive16d adı altında satılacak ilk dizel motor 116 beygir üretirken, X1 sDrive18i benzinli modeli ise 136 beygir üretecek.

Motor seçimine bağlı olarak 6 ileri manuel şanzıman veya 8 ileri steptronic ile müşterilerle buluşacak X1’de önden çekiş standart olacak ancak dört çekerden çekiş de opsiyonlar arasında alınabilecek.

Ekim’de Almanya ve yine benzer aylarda ABD pazarında olması beklenen yeni X1’in Türkiye için henüz bir gelişmesi yok.

http://youtu.be/0RWNNfHROiw

 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Çok beğendim, hele 2.0 231 hp 450 tork adamın başını döndürüyor. X1 ı hangi SUV larla kıyaslayacağız, boyutları ne durumda?
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#4
Bmw 2 daha hoş geldi bana... Mazda nın bu segmentte rakibi bence o olabilir...


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 
Üst Alt