BMW 5 Serisi Gt Plug-in Fransa'da Tanıtıldı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan

Alman BMW, 5 serisini de çevreci bir otomobil haline dönüştürüyor.
Gittikçe artan çevre kirliliğine karşı Alman otomobil markası BMW, yeni serilerinde artık elektrik ve hibrid motoru kullanmaya konsantre olmuş durumda.

Türkiye'de geçtiğimiz günlerde satışan çıkan i8 ve i3 elektrikli modellerii gibi 5 serisi GT versiyonu da plug-in hibrid seçeneği ile satışa sunulacak.Elektrikli motoruyla ve 2.0 litrelik benzinli motoruyla 670 beygir gücüne sahip olacak yeni 5 serisi, Chevrolet Corvette Z06'dan daha başarılı bir performans sağlıyor.

Elektrikli motoruyla sadece 100 km yol yapabilen bu versiyon, X5'İN kardeşi olarak yollara çıkacak.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Elektrikli araçlar, dünya genelinde tutuluyor mu acaba, ben bu arabanın tipini sevmedim.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dünya genelini bilmiyorum ama Avrupa'da çok tutulduğu bir kesin. Son 6 ay içerisinde Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Almanya, Avusturya ve Slovakya ülkelerini görmüş biri olarak çok fazla elektrikli araç gördüm yollarda. Mesela Lüksemburgda taksilerin yüzde 90'ı Opel Ampera..Hollanda'da keza öyle park yerlerinin çoğunda araç şarj istasyonları var.
Elektrikli araçlar, dünya genelinde tutuluyor mu acaba, ben bu arabanın tipini sevmedim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sadece 100km mi gidiyormuş benmi yanlış anlaadım :)

Üst Alt