BMW 1.6 Milyon Aracı Geri Çağırdı

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
BMW'den yapılan açıklamada, Takata Corp. tarafından imal edilen benzer hava yastıklarını kullanan diğer otomobil üreticileri sorun yaşadığı için tedbir olarak 574 bini ABD olmak üzere 1.6 milyon aracın servislere çağrıldığı belirtildi. Söz konusu hava yastıklarının düzgün çalışmayabileceği veya açıldıklarında yaralanmalara yol açabileceği ifade edildi. BMW'nin araçlarında bu tür şikayetlerin olmadığı ancak servislerde yolcu tarafındaki ön konsol hava yastıklarının değiştirileceği duyuruldu. 2013'ün Mayıs ayında benzer sorun nedeniyle 42 bin araç geri çağrılmıştı.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Premium marka şov yapmış :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu tip olaylar olabiliyor, çok fazla yadırgamıyorum ama premium diye adlandırdığımız bir sınıftaysa bu marka, sert eleştirilere de göğüs germek zorunda kalır o ayrı.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bu tip olaylar olabiliyor, çok fazla yadırgamıyorum ama premium diye adlandırdığımız bir sınıftaysa bu marka, sert eleştirilere de göğüs germek zorunda kalır o ayrı.
Ben bu konuda senden daha acımasız düşünüyorum...Bir marka araçlarını geri çağırıyorsa vede o marka öyle basit bir marka değilse...Aynen halk arasında dolaşan yaygara şu oluyor...
Len gördünmü BMW yi nasılda geri çağırmış kaç bin tane arabayı...
Ne büyük marka şu BMW sattığı malın arkasında başka marka olsa kullanıcı hatası der...
Söylemler ağırlıklı bu yönde...
Bu tip geri çağırmaların gövde gösterisi yapmak için kasıtlı yapıldığına inanıyorum...
Tamamen marka siyaseti diyebilirim...
Katılmayabilirsiniz....Buda benim fikrim....

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Öyle olacağını hiç zannetmiyorum çünkü tam aksini belirten bir topluluk da mavcuttur dünya genelinde. 'Bak sen gördün mü yere göğe sığdıramadığın BMW yi araçları arızalı çıkmış geri çağırıyorlar.' gibi. Bu yüzde elli kumar olur, marka kendini neden kumar masasında pazarlık yaptırsın ki?

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Öyle olacağını hiç zannetmiyorum çünkü tam aksini belirten bir topluluk da mavcuttur dünya genelinde. 'Bak sen gördün mü yere göğe sığdıramadığın BMW yi araçları arızalı çıkmış geri çağırıyorlar.' gibi. Bu yüzde elli kumar olur, marka kendini neden kumar masasında pazarlık yaptırsın ki?
Mustafa abinin konusunun hatırlarsan Premium markaların dayanılmaz hafifliği...
Oradaki yorumlarda da geçtiği gibi
Premium marka ne yapsa iyi dir bir bildiği vardır şeklinde algılama tarzı var insanların...
Niye Mercedes diye soruyorum otobüs şoförüne...
Volvo var man neoplan var...
mitsu safir var ...
vs...vss
Yıldız diyor adam yıldız diyor başkada bi kelime yok
Öyle bir inanmışki ona labaratuvarda deneyle başka bir markanın üstünlüğünü kanıtlasan dahi
Deney de hile var yanlış diyecek o derece bir sempatizanlık bu...

aytacesen

Katılımcı
Yıllardır millet olarak zihniyetimizde bir türlü kalite olgusu oluşturamadık.Amcam beyaz esya alacaktır tavsiye ister y markası dersin neden olduğunu sorar sormaz başlarsın şu parçası çok kaliteli surasında iyi işçilik var var da var... 2 saat anlatırsın o yine X markasını alır nedeni sorunca ee her yerde servisi var hem çok satılıyor diye saçma sapan bir cevap alırsın.Ben ürün alıyorsam o mal sorunsuzluğu ve kalitesi bakımından beni sırtında tasıyacak sürekli servise giden sırtımda taşıdığım malı neden alayım.Arabada da aynı bir Megan çok harika Mazda alınmaz.:)Biraderde mazda 3 vardı gidip Ww aldı şimdi servisten çıkmaz oldu.İşin özü BMW araçları çağırmış ya şimdi başlar helal olsun bak adamlara müşterilerine nasıl da değer veriyorlar param olsa BMW alırım nağraları :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kendini yenilemekte çok zorlanan bir toplum olduğumuz ortaya çıkıyor buradan. At gözlükleriyle bakmak de, ya da marka bağımlılığı de, ya da alışmışlık de buna. Evet Bmw ya da Mercedes e kötü yada alınmaz, ya da beş para etmez diyemeyiz elbette, ama Toyota veya Mazda araçlarını geri çağırdığında nasıl acımasızca vurun kahpeye diyorsak, premiumlar bunu yapınca kamçı sayısını ikilemeliyiz :D

aytacesen

Katılımcı
Kendini yenilemekte çok zorlanan bir toplum olduğumuz ortaya çıkıyor buradan. At gözlükleriyle bakmak de, ya da marka bağımlılığı de, ya da alışmışlık de buna. Evet Bmw ya da Mercedes e kötü yada alınmaz, ya da beş para etmez diyemeyiz elbette, ama Toyota veya Mazda araçlarını geri çağırdığında nasıl acımasızca vurun kahpeye diyorsak, premiumlar bunu yapınca kamçı sayısını ikilemeliyiz :D
Olaya fiyat/performans ilişkisi yönünden bakıp at gözlüklerimizi çıkardığımız zaman her sey daha iyiye gidecektir:p

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O dediğini kim yapacak, komşum Memet dayi mi, yoksa muhtar Huseyin emice mi ? :D :D :D
Bu bakımdan Hyundai ve Renö ya devam ;)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Yıllardır millet olarak zihniyetimizde bir türlü kalite olgusu oluşturamadık.Amcam beyaz esya alacaktır tavsiye ister y markası dersin neden olduğunu sorar sormaz başlarsın şu parçası çok kaliteli surasında iyi işçilik var var da var... 2 saat anlatırsın o yine X markasını alır nedeni sorunca ee her yerde servisi var hem çok satılıyor diye saçma sapan bir cevap alırsın.Ben ürün alıyorsam o mal sorunsuzluğu ve kalitesi bakımından beni sırtında tasıyacak sürekli servise giden sırtımda taşıdığım malı neden alayım.Arabada da aynı bir Megan çok harika Mazda alınmaz.:)Biraderde mazda 3 vardı gidip Ww aldı şimdi servisten çıkmaz oldu.İşin özü BMW araçları çağırmış ya şimdi başlar helal olsun bak adamlara müşterilerine nasıl da değer veriyorlar param olsa BMW alırım nağraları :)
Nokta atışı tamda bahsettiğim buydu zaten :2funny:

Üst Alt