Bir Skandal da Mitsubishi'den

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Volkswagen emisyon skandalının üzerinden henüz kısa bir süre zaman geçmiş olmasına rağmen Japon Mitsubishi markası da emisyon testlerinde maniplasyon yaptıklarını kabul etti.Toplamda 625 bin araçta yapıldığı tespit edilen emisyon hilesi skandalının ardından markanın Japon Borsasında yer alan hisseleri %15 oranında değer kaybetti.

Mitsubishi'den yapılan açıklamada; "Yakıt tüketiminin aslından daha düşük olduğunu gösteren doğru olmayan testler uygulandı. Ayrıca yakıt tasarrufunu ölçmek için kullanılan yöntemler de Japon normlarına uygun değildi. Tüm hissedarlarımıza ve müşterilerimize en içten özürlerimizi sunuyoruz." denildi.

Skandala karışan motorların bir kısmının Nissan tarafından kullanıyor olması ve Renault ile Nissan arasında motor teknolojisi ortaklığı bulunması ise skandalın genişleyebileceği yorumlarına sebep oldu.
 
Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#2
Vay vay vay yakışmadı çekik gözlü gardaşlarımıza bu sahtekarlık. Ama bizim ülkemiz için birşey olmaz, seneye Türkiye'de yılın otomobili seçilirler :D
 

civler

Katılımcı
Konum
Samsun
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
#7
Fransızdır, Fransız. :) Bir de bu çekik göz kardeşlerimizin Fransız motorlarıyla ne işi olabilir ki? kendi motorları daha iyi değil mi?
 

civler

Katılımcı
Konum
Samsun
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
#9
Mercedes bile Reno motoru kullanıyorsa daha diycek bişi yok. Çok haklısın aslında.
 
Üst Alt