Bir Rekor da Koenigsegg’den

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


SuperSport klasmanının ağabeylerinden olan Koenigsegg One:1, 0-300-0 akselerasyonu ve frenlemesinde yeni bir dünya rekoru kırmak için uğraşıyor.

Koenigsegg fabrikasının tescilli pilotlarından olan Robert Serwanski tarafından pilotajı gerçekleştirilen araç rekor denemesi için Angelholm, İsveç’teki Koenigsegg test pistinde denenmiş. GPS ile çalışan ve kesin sonuçlar veren hız kaydedici cihaz, yapılan denemenin sonucunda 0-300 akselerasyonunun 11.922 saniyede ve 300-0 frenlemesinin 6.03 saniyede tamamlandığını kaydetmiş. Yani Koenigsegg One:1’ı 0 km den 300 km/s hıza çıkıp tekrar durdurmak için harcanan süre böylelikle 17.95 sn olarak belirtilmiş.

Böyle bir rekorun şaşırtıcı olmadığını düşünenler için bir ekleme yapmalıyız. Bu sürenin yanı sıra bu rekoru ilginç yapan rekor denemesi sırasında pilot Serwanski’ nin ellerini direksiyonda tutmaması.

Rekor denemesi yapılan araç için ekstra bir açıklamada bulunan Koenigsegg, bu aracın standart bir Koenigsegg One:1′ dan 50 kg daha ağır olduğunu belirtiyor. 2011’de bu rekoru Agera R modeliyle kıran Koenigsegg rekoru tekrar kırmış ancak rekor halen gayri resmi halde bulunuyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Üretim belgeselini izledikten sonra bu markaya hayran olmuştum... Bu değerleri elde etmesi çok sürpriz değil de; direksiyonu tutmadan olması müthiş.


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Konigseg van hayvani bir araç, Alsphat 8 de canıma okuyor
 
Üst Alt