Beyin Programlama / Tamir Yardım!

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
hay allah. Neyse hayırlısı olsun. Yinede takılırsanız. Ararsan yardımcı olmaya çalışırım. Urfaya slm çok geldim oraya. Harika bir yer. Tarih dolu her tarafı. İnsanları ayrı bir mükemmel zaten İyi akşamlar kardeşim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tmm ustam aleykümselam, yolun düşerse beklerim her zaman.

Beyin cuma günü elimde olur sanırım, duruma göre ararım sizi, iyi akşamlar :)

LeeBruce

Sessiz
Olabilir. Zaten aküyü söken 18-19 yaşlarında bi elemandı. Araca bişey yapılırken genelde başında dururum ama gözden kaçan durumlar olabilir.

Çıkan herhangi bir kablo soket göremedim ama lifte kaldırıp birde alttan bakılsa iyi olacak.

Şu gelecek beyni bir deniyeyim duruma göre Antep'te usta arayacam
Şahsi düşüncem takacağın beyinlede sorun çözülmeyecek ama umarım ben yanılırım. Sen soketleride kontrol et farklı yerlere takılmışta olabilir takoz değişiminde sökülmüşse tabi.

LeeBruce

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Elektronik işinde hiç şansım olmadığı gibi sonuç yine hüsran :(

Yeni beyin ile hiç çalışmadı.

Beyinlerde immobilizer'a ait bir pin oluyor. İmmoyu iptal etmek için bu pini dışa doğru büküp soketi sonra takıyorlar dolayısıyla soket malum pine temas etmeyince immoyu görmüyor (du). Yeni gelen beyne bunu yaptım ama yine çalışmadı. Mevcut beyinime daha önce immo iptali yaptırmıştım. Bunuda beynin içini açarak malum pini bulmuşlardı. Sanırım bu iş sadece pini dışa bükmekle olmuyor.

Elektrikcimi aradım immo iptali için ilgili pini bulup dışa bükmek yeterli mi diye? Oda beyin işi yapan birine sormuş. Beyini açıp bakmak lazım demiş. Bu Urfalı esnaflar net bişey söylese şaşırırdım zaten. Bana yarın sanayide kahvaltı göründü

LeeBruce

Sessiz
Elektronik işinde hiç şansım olmadığı gibi sonuç yine hüsran :(

Yeni beyin ile hiç çalışmadı.

Beyinlerde immobilizer'a ait bir pin oluyor. İmmoyu iptal etmek için bu pini dışa doğru büküp soketi sonra takıyorlar dolayısıyla soket malum pine temas etmeyince immoyu görmüyor (du). Yeni gelen beyne bunu yaptım ama yine çalışmadı. Mevcut beyinime daha önce immo iptali yaptırmıştım. Bunuda beynin içini açarak malum pini bulmuşlardı. Sanırım bu iş sadece pini dışa bükmekle olmuyor.

Elektrikcimi aradım immo iptali için ilgili pini bulup dışa bükmek yeterli mi diye? Oda beyin işi yapan birine sormuş. Beyini açıp bakmak lazım demiş. Bu Urfalı esnaflar net bişey söylese şaşırırdım zaten. Bana yarın sanayide kahvaltı göründü
Kardeşim işin zor kolay gelsin.

LeeBruce

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan aşağıdaki videoda kod ile iptal ediliyor galiba ??

Abi burdan immo kodu giriliyor. Her beynin ayrı kodu var. Bende ilk kez immo devreye girdiğinde kodu bilmiyordum, mecbur immoyu iptal ettirmek zorunda kaldım. Daha sonra aracı aldığım kişiyi aradım. İptal etmene gerek yoktu silecek kolundan 4 haneli kodu girince immo pasif olur dedi. İmmo pinini eski haline getirip kodu girdiğimde immo pasif hale gelmişti.

Yeni beyinde kodu bilmediğimiz için iptal etmek zorundayız bir şekilde

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Burayada son durumu bildireyimde konu çözümsüz kalmasın.

Çıkma olarak aldığım beyin ile araç çalışmayınca sabah uyanınca ilk işim beyinciye gitmek oldu.
İmmobilizer iptali için beyindeki ilgili pini bükerek ardından beynin soketini takınca immo iptal olmuyor mu dedim!
Yok içini açmamız gerekiyor, kodu içinden iptal ediyoruz pinin soketini takarken yine bükülmesi gerekiyor deyince gereği yapılsın dedim. 10 dk'dan az bir sürede hallettiler beyni taktık araçtaki rölanti sorunu, boğulma, gazı geç yeme sorunu düzeldi çok şükür.

Beyni 225 TL ye immoyu iptal etmek içinde 70 TL ödedim.

Eski beyini kurtarılır mı onada musait zamanda bakacaz artık

LeeBruce

Sessiz
Burayada son durumu bildireyimde konu çözümsüz kalmasın.

Çıkma olarak aldığım beyin ile araç çalışmayınca sabah uyanınca ilk işim beyinciye gitmek oldu.
İmmobilizer iptali için beyindeki ilgili pini bükerek ardından beynin soketini takınca immo iptal olmuyor mu dedim!
Yok içini açmamız gerekiyor, kodu içinden iptal ediyoruz pinin soketini takarken yine bükülmesi gerekiyor deyince gereği yapılsın dedim. 10 dk'dan az bir sürede hallettiler beyni taktık araçtaki rölanti sorunu, boğulma, gazı geç yeme sorunu düzeldi çok şükür.

Beyni 225 TL ye immoyu iptal etmek içinde 70 TL ödedim.

Eski beyini kurtarılır mı onada musait zamanda bakacaz artık
Geçmiş olsun kardeşim

LeeBruce

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Geçmiş olsun,konuyu yeni okudum,Malatyada çok iyi bi beyinci arkadaş var.Sağolsun forsteri yapmıştı,hem de sanayideki beyincinin olmaz dediği işi yaptı.Sonra sanayideki beyinciye nasıl yaptıklarını anlattım,''onların kafa farklı çalışıyor demekki'' gibisinden bişeyler demişti.

Üst Alt