Beyin Programlama / Tamir Yardım!

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şirin Baba konusunu takip edenler belki bilir. Arabada beyinden tahmin ettiğim bir sorun var. Beyin işi ile uğraşan sağlam ve vicdanlı bir usta lazım :)

Akü söküp takma sonucu araç çalışmadı. Elektrikçi beyni söküp odasında 5 dk uğraşıp geldi. Beyni taktık araç çalıştı. Ne yaptın sorun ne diye sorduğumda; "beyin çökmüş, programlama yaptım" dedi. Başımıza böyle bişey gelmeyince bizde inandık. Twingo da ehil bir usta program işi o kadar kısa sürmez deyince keklendiğimi düşündüm.

Neyse araç çalışmıştı ama gaz yemesi düzgün değil. Gaz verince ilk başta boğuluyor bir kaç saniye sonra kendini topluyor ve rölantide dalgalanma var.

PC bağlantısında bir hata görünmüyor. Mekanikçi bir kaç ustaya da gösterdim bunda elektriksel sıkıntı var dediler.

Bir forumda ustanın biri benim soruna benzer bir sorunla karşılaşmış, onlarda beyin değişerek sorunu çözmüş.

Çıkma beyin almak istedim ama 400 TL gibi bir fiyatı var. Acaba diyorum mevcut beyine program yazılım vs neyse işlem yapsak eski haline getirebilirmiyiz?

Bu işle uğraşan usta tavsiyeniz varmı?

Aracımın beyni

28fcc2011dda52ccf1b4e8dacad20221.jpg
2b077a41241759e290996f61137919fc.jpg

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir an önce çözülür inşallah.
Sağolasın Fatih hocam. 1 aydan fazladır bu sorunla uğraşıyorum. Aracı fazla kurcalatmamak ve en az maliyetle sorunu halledeyim diye acele etmiyorum.
Bir kaç yerden iade garantili beyin haberi bekliyorum ama ne zaman geleceği belli değil. Süre belli olmayınca beyin ile uğraşan ustalara da bir danışalım istedim bulabilirsek tâbi.

Fatih

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Sağolasın Fatih hocam. 1 aydan fazladır bu sorunla uğraşıyorum. Aracı fazla kurcalatmamak ve en az maliyetle sorunu halledeyim diye acele etmiyorum.
Bir kaç yerden iade garantili beyin haberi bekliyorum ama ne zaman geleceği belli değil. Süre belli olmayınca beyin ile uğraşan ustalara da bir danışalım istedim bulabilirsek tâbi.
Evet acele etmemekte fayda var.Allah yardımcınız olsun.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Beyinci Murat
+90 (212) 482-17-27
Benim eski aracım Beynini (hyundai accent admire) bu adama göndermiştim yakıtla alakalı bi problem vardı halletti
Fikir yada bilgi amaçlı kendisine ulaşabilirsiniz
Gün içinde bir arıyayım. Teşekkürler.
Hakan konuya uzağım ama bu programlama işini obd ile sen yapamaz mısın?
Onlar bizi aşar Naim abi. Obd soketi var ama ben telefon ile bile bağlantı kuramadım. Laptop bağlanacak soket falan bulunur belki ama uğraştırır sonuç alınırmı oda bilinmez.
Çıkma beyin 400 TL iyiymiş bence en mantıklı çözüm bu görünüyor. Tamir ettirsen buna yakın bir rakam isterler.
Arasan bulunmaz daha önce 250 TL ye satan bile vardı o zaman ihtiyaç yoktu. 150 TL ye de buldum ama oda klimasız modelin çıktı. Programlama yaparak 100 liraya falan işin içinden çıkarız belki diye düşündüm

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
İnşallah en kısa zamanda hallolur.
Lineamda anahtar aracı çalıştırmıyordu serviste 4bine yakın masraf çıktı. Allahtan garantisi vardı. Araç 3 hafta serviste yattı. Parçaları söktüler fabrikaya gitti vs. Araç yine düzelmedi. Servisteki elemanlar bunalıma girdi.
En son usta ben elektrik tesisatını komple değiştireceğim bu riski alıyorum dedi. Dediğini yaptı araba düzeldi.
Demem o ki bazen arıza çok farklı yerlerden çıkabiliyor.
Bursa'da yapabileceğim birşey olursa elimden geleni yaparım.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet Alperen hocam elektronik arızalar hemen bulunmuyor çok sinir bozucu oluyor.

Çözülmeyecek arıza yok ama önemli olan aracı çok dağıtmadan kurcalamadan sorunu çözmek. Ben sorunu beyinden diyorum ama inşallah farklı bişey çıkmaz

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Şirin baba sana küstü ise:D:Dinşallah düzelir biran önce abi.

Son düzenleme:

LeeBruce

Sessiz
Çok bir bilgim yok ama aklıma gelenler araçta lpg falan varsa ayarlarının değişmiş olabileceği. Beyin sağlamdır düşüncesindeyim, beyine uzun süre enerji gitmeyince güncel bilgilerin silinip fabrika verilerine dönme ihtimali olabilir. Bilmemizde fayda var aküyü sökme nedenin neydi sökmeden önce çalışması normalmiydi.

LeeBruce

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Çok bir bilgim yok ama aklıma gelenler araçta lpg falan varsa ayarlarının değişmiş olabileceği. Beyin sağlamdır düşüncesindeyim, beyine uzun süre enerji gitmeyince güncel bilgilerin silinip fabrika verilerine dönme ihtimali olabilir. Bilmemizde fayda var aküyü sökme nedenin neydi sökmeden önce çalışması normalmiydi.

LeeBruce

Aküyü sökme nedeni motor takozu değişmek içindi.
Beyin uzun süre enerjisiz kalmadı. Takoz işini halledip aküyü taktık yani.

Benzin de aynı durum oluyor. LPG boğulma daha çok ama.

Bugün uygun fiyata, sorun düzelmezse iade edecek şekilde bir beyin buldum. 2 güne elimde olur.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Aküyü sökme nedeni motor takozu değişmek içindi.
Beyin uzun süre enerjisiz kalmadı. Takoz işini halledip aküyü taktık yani.

Benzin de aynı durum oluyor. LPG boğulma daha çok ama.

Bugün uygun fiyata, sorun düzelmezse iade edecek şekilde bir beyin buldum. 2 güne elimde olur.
Hadi inşallah..azman ya canavari da bakıp bakıp bunlar ne yapıyor ki la diyor dur:D:D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Acaba aküyü söken kişi kutupları birbirine değdirmiş olabilirmi. Yada takozu değişirken sensör kablolarına veya sensöre zarar vermişde olabilir.

LeeBruce
Olabilir. Zaten aküyü söken 18-19 yaşlarında bi elemandı. Araca bişey yapılırken genelde başında dururum ama gözden kaçan durumlar olabilir.

Çıkan herhangi bir kablo soket göremedim ama lifte kaldırıp birde alttan bakılsa iyi olacak.

Şu gelecek beyni bir deniyeyim duruma göre Antep'te usta arayacam

RX8 EKREM USTA

Katılımcı
Araç Markası
Rx8 Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı R3
Hakan kardeşim. Bir çok araçta beyin sökülüp takıldığı zaman. Konfigrasyon gerekebiliyor. Buda ancak ilgili markanın orjinal ecu programıyla mümkün. Sorununun tam olarak be olduğunu anlayamadım ama olaki benim tarafa yolun düşerse yardımcı olmaya çalışırım. Tanıdık beyincide var yardım alabiliriz. İyi akşamlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan kardeşim. Bir çok araçta beyin sökülüp takıldığı zaman. Konfigrasyon gerekebiliyor. Buda ancak ilgili markanın orjinal ecu programıyla mümkün. Sorununun tam olarak be olduğunu anlayamadım ama olaki benim tarafa yolun düşerse yardımcı olmaya çalışırım. Tanıdık beyincide var yardım alabiliriz. İyi akşamlar

Ustam immoyu iptal etmek için daha öncede beyini sökmüştük ama sorun olmamıştı.

Çıkma bir beyin sipariş ettim bakalım onla durum ne olacak. 1-2 saatlik yol olsa ne zaman olsa gelirdim ama Urfa'da olunca sıkıntı

RX8 EKREM USTA

Katılımcı
Araç Markası
Rx8 Mazda
Araç Renk ve Tip
Kırmızı R3
hay allah. Neyse hayırlısı olsun. Yinede takılırsanız. Ararsan yardımcı olmaya çalışırım. Urfaya slm çok geldim oraya. Harika bir yer. Tarih dolu her tarafı. İnsanları ayrı bir mükemmel zaten İyi akşamlar kardeşim

Üst Alt