Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beyaz Guzu - TGN 58

Konu, 'Mazda 626' kısmında aurora tarafından paylaşıldı.

1. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Merhaba,

Her ne kadar Beşiktaşlı olsam da siyah ve beyaz almayı istemiyordum ama kısmet işte denk geldi aldık. İlk temizliğini kendime sakladığım için yıkamaya vermedim. Ama oto kuaförde detaylı iç döşeme koltuk temizliği yaptıracağım. Yağmur yağarken yıkadım ve temizledim. Neler geldi başıma neler. :D

(O kadar yazdım, resim eklerken yanlışlıkla silindi. :( Ah be çok üzüldüm. )

- 92 model klimalı 626 GE.

- 248 bin km'de.

- Ufak tefek kozmetik kusurları var. Sağ ön cam yavaş kalkıp iniyor, bakımı yapılacak. Otomatik anten tamir edilecek. Bagaj kapağındaki lastik komple yok. Kapatınca alta çarpıyor. Oraya lastik taktıracağım. Direksiyon bantlanmış ve kılıf takılmış. Önümüzdeki aylarda direksiyon komple sökülerek orta kısım hariç komple deri direksiyon kaplaması yapılacak. İzmir'de Ercü Oto Deri Döşeme varmış. Lüks markalara deri döşeme yapıyor. Bizim guzuya da el atar sanırım. :)

- Bagaj döşemesini kaldırdım, sağ alt tarafta su birikintisi vardı. Su birikintisini süngerle iyice aldım, bir tane hortum vardı. Ucu kaportaya giriyor ve diğer ucu boşta. Tahminim anten bölümünden gelen suyu tahliye ediyor. El yordamıyla bir tane delik buldum, hortumu yukarı çevirdim ve tam o deliğe göreydi ama girmiyordu. Bahçe hortumundan küçük bir parça kestim ve hortumu bu şekilde yerine taktım.

- Hava yağmurlu ve ben yorulduğum için ayrıntılı fotoğraf çekemedim. İlerleyen zamanlarda oto kuaförden de geçtikten sonra detaylı fotoğraf ekleyeceğim.

IMG_1727.jpg IMG_1729.jpg

grafff, incirinaltı, Güven ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Jantlarıda sonradan değiştimi çok can yakabilir :)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aurora bunu beğendi.
  3. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    ne güzel tam bizim buraların rengi güneşten yanık ta olmaz hayırlı olsun güle güle kullan

aurora bunu beğendi.
  4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Allah kaza bela vermesin, yaşına göre harika temizlikte görünüyor... Kozmetik sorunlar bir şekilde halledilir, İzmir de olman büyük avantaj...

aurora bunu beğendi.
  5. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Güncelleme: Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. :)

Noterden çıktık, tanıdığımız bildiğimiz hatta yıllar önce yolda kaldığımızda karbüratörün içindeki ufacık bir parçayı tahmin ederek 50 km mesafeye gelip değiştiren ve bizi kurtaran bir ustamız var, ona gittik. İlk bindi, rulmanlara bakmamız lazım dedi. 3 gün sonra akşam saatlerinde aracı dükkanına bıraktım. Ertesi gün A'dan Z'ye komple incelemiş. Rulmanlar sökülmüş, sağlam çıkmış. Lastikler kontrol edilmiş. Sağlam çıkmış. Meğer ses 14 inc olduğu için varmış. Ön yürürleri komple elden geçirip salıncak ve burçlarda gerekli olanları değiştirmiş. O gün işte az daha yeni jant ve lastik alınıyordu. 15'lik veya belki 16'lık jantı Nokian İ3 model yazlık lastik ile almayı düşündüm. Az daha alıyordum da. Lastikler temiz çıkınca ve araç rot-balansa girince vazgeçtim. İlerleyen zamanda aklımda olan bir şey ama. :D

6. böcek

böcek Katılımcı

Bunlarda sağ ön cam kronik sanırım benim guzuda öyle bu arada forumda faruk dumlu var ona bir sor derim elinde bizim guzulara ait çok parça var yardımcı olabilir hayırlı uğurlu olsun allah güle güle güzel günlerde binmeyi nasip edsin..

LG G3 GOLD

aurora ve domestos bunu beğendi.
  7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    aurora bunu beğendi.
  8. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Teşekkür ederim. Müsait bir zamanda sanayiye gönderip bagaj lastiği (adı aklıma gelmedi), sağ kapı camı, sol arka cam düğmesi (kapatıyor ama açmıyor) ve anteni yaptırtacağım. Aklımda bir de bagaj kapağını elimdeki kumandalı anahtar ile açılacak şekilde ayarlatmak var. Kumandada tuş boş boş duruyor. Bir işe yarasın bari. :D Deri direksiyondan sonra en son iç döşeme koltuk temizliğine bırakacağım guzumu. Sonra da tam istediğim gibi olacak. :D

Bu arada motoru yıkatmanın zararı var mı? Hani komple tertemiz yapıyorlar ya. Kuaföre gönderdiğimde yaptırmayı planlıyorum.

domestos bunu beğendi.
  9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Temizleyebildiğin yerleri kendin temizle ama kesinlikle motoru yıkatma derim... Kaş yaparken göz çıkartabiliyorlar...

aurora ve emekli bunu beğendi.
  10. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    O halde motor temizliği iptal. Muhtemelen ben de pek ellemem. Korkarım kıyamam. :D

bayraktar ve domestos bunu beğendi.
  11. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bir çok yeni nesil araçtan daha şık duruşu var aracın. Rengide çok güzel. Güle güle kullanın.

aurora ve domestos bunu beğendi.
  12. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Teşekkür ederim. Aslında fotoğraflarda daha güzel çıkmış. :D

Motor oldukça sessiz ya da yalıtım iyi. Bugün yağmurda kontağı bastığımda çalıştığını anlamadım, direksiyona doğru eğildim resmen. :) Araca ilk bakmaya gittiğimizde de hafif bir yağmur vardı, kaput kapalıyken ve babam 2 metre mesafedeyken motor çalışmıyor zannedip ''aracı bi çalıştıralım mı'' diye sordu. :D

domestos ve böcek bunu beğendi.
  13. böcek

böcek Katılımcı

Evet bunların motorları sessiz gerçektende bu çok güzel bir şey :)

LG G3 GOLD

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aracın içindeyken kesinlikle rölantide çalıştığını duymuyorsun, ben hemen devir saatine bakıyordum... :) Mazda bu motor ile bence o dönemde devrim yapmıştır... Zaten bu kasa 626 dünyada altın direksiyon ödülünü aldı.

grafff, suleyman ve böcek bunu beğendi.
  15. böcek

böcek Katılımcı

Evet veli abi yılına göre gerçekten uzay kasa bir model sanki dünyada değil de başka bir galakside üretilmiş gibi his veriyor insana :)

LG G3 GOLD

16. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız binin inş

17. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Benimde Sağ Ön Cam Kendi Düğmesinden de Şöför Tarafından da Yavaş İnip Kalkıyordu..Döşemeyi Söküp Kızağını,Telini, Kilitleri ,Hareketli Noktaları Yağlayıcı Spreyle Yağladım, Düğmesini Söküp İçindeki Telleri,Dokunduğu Noktaları Çok Hafif İnce Zımparayla Temizledim.. Şöför Tarafından Bişey Değişmese de Kendi Düğmesinden Gayet Hızlı İnip Kalkıyor..Elinden Geliyorsa Kendin Yapabilirsin Zor Değil Ama Düğmenin Tırnakları Elinde Kalabilir..Tekrar Hayırlı Olsun..Benim Plakada da 58 var Ama Seninki Daha Güzel Duruyor..:eek:

18. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Aslında sağ kapı döşemesini söküp komple temizleme niyetim var ama elimde kalma riskinden dolayı cesaret edemiyorum. Pazar günü hava güzel olursa söküp bakma niyetim var. Yağlayıcı sprey bulamazsam zeytinyağı ile yağlasak olur mu? Hakiki zeytinyağı bu. :) Döşemedeki düğmeyi döşemeyi sökmeden sökemez miyiz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

domestos bunu beğendi.
  19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Zeytinyağı da olur ama toz toprak kapınca durumu ne olur bilmiyorum. Oraları ben hiç söküp takmadım, tecrübem yok maalesef. İşlem yapacak olursan fotoğraflama yaparsan güzel olur.

20. faroz_52

faroz_52 Aktif

beyaz ah beyaz ah bizi bulmaz ki bence o kupanın favori renkleri arasında kıymetini bilmek gerek :)

Sayfayı Paylaş