Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beyaz Güvercin İçin Aydın-İstanbul-İzmir-Aydın Turu

Konu, 'Gezi' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    45 gün arabasızlıktan sonra, @Adem Usta mın benim için uygun gördüğü ve kapsamlı bakımdan sonra gel al dediği aşağıdaki linkte fotoğrafları olan güvercini bulduktan sonra 14 Ekim sabahı benim maraton saat:05.30 da başladı. :)

Beyaz Güvercin

Tren ile İzmir Adnan Menderes Havaalanı'na ulaştıktan sonra benim için çok keyifli bir uçak yolcuğu sonrasında İstanbul'a ulaştım, eğlenceli olmasının sebebi de havanın açık olması sebebiyle harita gibi olan aşağıdaki görüntüyü seyrederek nerenin, ne olduğunu tahmin etme oyunuydu... Daha enteresan olanı da, yükseklik korkum olmasına rağmen, uçaktan aşağıyı seyretmek sorun olmuyor. İlginç !! Uzun zamandır uçak yolculuğu yapmamıştım, sadece multimedya zımbırtıları haricinde değişen bir şey olmamış...

@Adem Usta ile @hagakure beni 91 model tertemiz canavarı ile alarak hep beraber Mazda Ekinci'ye geçtik.

1 (1200 x 676).jpg

Orada bizi Beyaz Güvercin ile @hagakure Naim Abi'nin fıstık gibi guzusu karşıladı (maşşallah) :)

2 (1200 x 676).jpg

Adem Usta dükkanı gezdirdi, muhabbet sohbet beyaz güvercini test ederken acıkmışız haliyle... :) Haa unutmadan bu arada özellikle Mazda Ekinci menemeni yemeyi hayal ederek gitmiştim ama Adem Ustam'ın babası iş için şehir dışında olduğu için nasip olmadı. Alacağım olsun artık ! :)

3 (1200 x 676).jpg

Sohbet muhabbet'in ve öğle yemeğinin arasına Adem Ustam'ın daimi müşterisi (bu tabir garip geldi ama başka tabir bulamadım özür) :) MX-3 sahibi abi girdi ama ben arabayı fotoğraflama fırsatını kaçırmadım.

4 (676 x 1200).jpg

5 (1200 x 676).jpg

Yemek sonrası, bankaydı noterdi derken zaman hızla ilerledi, daha karşıya geçip @mtutun ve @kadir @emytoget @Ebubekir ziyaretleri yapacağım ama zaman daraldıkça, İstanbul'un özellikle cuma akşamı trafiği Naim abi ile beni alttan alttan tırmalamaya başlamıştı.

Bu arada laf arasına sıkıştırayım; Adem Ustam'da harika güzellikte ve temizlikte 1,8 Dizel Manuel Premacy var, ilgilenlere duyurulur, Otomatik olaydı zaten bu cümlelere gerek kalmayacaktı. :p :)

6 (1200 x 676).jpg

Akşam saatlerine doğru, Beyaz Güvercin küçük bi sürpriz yapmış olsa da; Adem Ustam'ın becerikli ve pratik elleri sayesinde fazla vakit kaybı olmadan sorun giderildi ve ben Anadolu Yakası'na doğru saat:18 de yola çıktım, navigasyon olduğu için içim rahattı fakat Merter'den Şişli'ye kadar ortalama trafikte ilerledikten sonra Şişli'de her şey durdu... :( trafik adım adım ilerlerken bir taraftan neden otomatik tercihi yaptığımın keyfini ve değerini anladım.

Mustafa abi başka olmak üzere, Kadir Murat ve Ebubekir hocam Cuma Trafiğini hangi sürede aşacağımı merak ediyor olmuşlar ki, sık sık durum ve mevki bildirdim ama ben ömrü hayatım boyunca böyle bir trafik görmedim.

Merter'den, Samandıra'ya 40 kilometre yolu inanılmaz bir şekilde 4 saatte gittim. :( Allah, İstanbul'da yaşayıp bu trafikte ömür tüketenlere sabır selamet versin bu nedir arkadaş yahu...

@mtutun Mustafa abi ile buluşup yemek sohbet muhabbeti derken saat ne zaman 01 olmuş anlayamadık, mekan sahipleri kovacak diye korktum ama saat:02'ye kadar açık olduğunu öğrenince kendi kendime güldüm...

7 (1200 x 676).jpg

Mustafa Abi'ye tadına doyulmaz muhabbeti için teşekkür ederek, Kadir, Murat için yola çıktım ancak, Murat'ın ertesi günü mesaisi olması nedeniyle beni bekleyemediğini öğrendim, hem üzüldüm, hem hak verdim ve nasip değilmiş dedim.

@kadir ile saat:04'e kadar sohbetin ardından benim pilimin bitmesi sebebiyle uykuya daldık, sabah 9 gibi kalkıp trafiğe takılmadan yola çıkmak istedim fakat vücut yorgunluğu ve uykusuzluk sebebiyle ancak 10 da kalkabildik, kahvaltı ve muhabbet sonrası yola çıktım fakat, Kadir ile fotoğraf çekilmeyi unutmuşuz iyi mi? :D

Cumartesi olması nedeniyle trafik sakindi ve İzmit üzerinden dönerken bir ara delilik yaparak yeni köprü'den Yalova'ya geçeyim dedim ama acelemin olmaması nedeniyle ve biraz da duygusal !! olarak vazgeçtim. İzmit Mazda Haldızlar'ın önünden geçerken @onurum41 aklıma geldi doğal olarak fakat; geçen sefer aradığımda yoğun mesaisinden dolayı görüşememiştik, bu yüzden aramak istemedim, Haldızlar'a uğrayıp selam vermek istedim ama ters tarafta kalması nedeniyle ondan da vazgeçtim. Oysa ki, uğrasam @onurum41 ile orada karşılaşacakmışız. Yine Nasip Değilmiş dedim ama gerçekten de üzüldüm.

9 (676 x 1200).jpg

Bursa çevre yolunda test amaçlı güvercini biraz zorladım daha da giderdi ama ben daha fazlasını düşünmediğim için zorlamadım artık.

Yolda, aklıma İzmir'deki ustamız Tosun Usta aklıma geldi, hemen telefonunu bulup aradım ve yetişebilirsem uğrayıp tanışmak istediğimi belirttim, dükkanı kapatmadan yakaladım kendisini... İlk etapta görüntü olarak insanda tedirginlik yaratmış olsa da, oğlu Mert ile birlikte Tosun Usta hakikaten çok çok bilgili ve iyi insanlar...

Tosun Usta'yı tanımadan bilmeden her Mazdacıya tavsiye etmekle ne kadar doğru iş yaptığımızı gözümle görmüş olmanın gururunu hissettim. @aurora ve @bayraktar ın kulaklarını da çınlattık. Tosun Ustam'ın bordo tombak guzusu da harika gerçekten....

8-001 (2068 x 1080).jpg

Bu gezi neticesinde safi olarak beyaz güvercine sahip olmadım... Çok güzel dostlarla harika vakit geçirerek dağarcığıma güzel anılar koydum... :)

@Adem Usta @hagakure @mtutun @kadir başta olmak üzere herkeslere çok çok teşekkürler... İyi ki; varsınız... :)

Not; daha fazla fotoğraflama yapılabilirdi ama sohbet muhabbetten insanın aklına gelmiyor. Bu eksiklik için özür dilerim. :)

2. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Harika bir gezi olmuş. Hayırlı olsun tekrar. Tosun Usta nasıl ama? Tam korkuluk dimi ilk başta. :D

domestos bunu beğendi.
  3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Abi sen gezmelere devam et okumak çok zevkli :) Keşke orada olabilseymişim muhabbetlerin güzelliğini tahmin edebiliyorum. Tosun usta ve Mustafa abiyi de görme fırsatımız oldu bu sayede nasip olursa biz de tanışırız inşallah.

domestos bunu beğendi.
  4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Resme bakılırsa geleni levyeyle bekliyor gibi :D

domestos bunu beğendi.
  5. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet güzel ve tadına doyum olmayan bir geziydi fakat yoruldum ama yine de değer bu yorgunluğa... Tosun Usta görünüş olarak sert duruyor ama mertliği her halinden bu sertliğin altında hissediliyor... Nemrut değil, bilgili ve insancıl olduğunu anlamak karşısındakinin meziyeti artık... Vakit çok yoktu detaylı muhabbete giremedik maalesef !!

6. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Kaç gündür Bu Konuyu bekliyordm içim rahatla di artık oh be. Çok güzel gezi olmuş abi içim gitti valla.Bize de hayırlı olsun demek düşüyor;)

domestos bunu beğendi.
  7. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    baştan sona zevkle okudum abi, adem usta referansı ile hem güzel bir guzu sahibi olmak ve hemen her yerde samimi mazdacılarla ve arkadaşlarla sohbete koyulmak...
    imrenerek okudum, Allah herkese böyle güzel alışverişler nasip eylesin :)

domestos bunu beğendi.
  8. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Abi o saatte merterden yola çıkılır mı hiç :D şansa denk gelemedik tam fuar haftasını buldun abi, 1 hafta sonra gelsen her türlü görüşürdük.

domestos bunu beğendi.
  9. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    İlk bakışta Tosun Usta;

tosun-usta.jpg

bayraktar, ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    O kadar da değil yahu... :D :D

romulus bunu beğendi.
  11. bayraktar

bayraktar 626

Araç Markası:
    1994 626 GE
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Abim öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Güvercin'e zaten söyleyecek söz yok, o kadar "ustalar" onay vermişse ve senin gibi hassas biri almışsa zaten piyasadaki en iyi guzulardan biridir.
    Ama senin araç aradığını öğrendiğimde "acaba Mazda haricinde bir marka düşünüp, en sağlam kalemiz Veli Abiyi de kaybedeceğiz" korkusunu da yaşamadım değil. Bunu da belirtmek isterim. :)
    Tosun Usta'ya geleceğini bilseydik @aurora Can ile de mini bir buluşma da yapardık. Artık bir dahaki bakıma diyelim inşallah. Tosun usta benim hakkımda "hasta, deli" falan demiştir eminim. Haklıdır da... :) Çok sert görünse de normalde neşelidir aslında. Sizin ilk izlenimlerinizi kıracak bir fotoğraf da paylaşayım.
    IMG_1157.JPG
    Sanırım sen geldiğinde Ozan Usta yoktu orada. Onunla da tanışmanı isterim, ustası gibi o da mükemmel bilgili.
    Tekrar hayırlısı olsun. Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun.

mcvc, ezmocesteri, domestos ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    abi cidden niye bi selfi yapmadik biz ?2-3saat sohbete yetmedi ki

Oğuzhan ve domestos bunu beğendi.
  13. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Baştan sona keyifli bir gündü Veli :)
    Allah'a şükür sağ sağlim döndün, keşke benim işlerim sıkıştırmasaydı da Mustafa ile tekrar görüşseydik.
    İstanbul buluşmalarının neden bir türlü yapılamadığı da yukarıda açıkça belirtilmiş :)
    İstanbul-Adapazarı -130 km = 1 saat
    Kadıköy-Ümraniye - 10 km = 1saat

domestos bunu beğendi.
  14. MZYUN

MZYUN Sessiz

Araç Markası:
    2001 - Mazda 323
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Veli Abi hayırlı uğurlu, kazasız belasız olsun inşallah. Adem Usta'nın eli varsa göz kapanıp alınır. ;)

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  15. mtutun

mtutun Üstad Üstad

4, 5 yıl sonra yüz yüze görüşüp sohbet edebilmek çok güzeldi Veli. Çok yorucu bir yolculuk oldu biliyorum senin için ama çok da güzel bir anı olarak kalacağına eminim.

Aracın için tekrar hayırlı olsun diyorum. Gece olmasına ve seni daha fazla geç bırakmamak adına inceleyememe rağmen hem dışı hem içi çok diri ve temizdi. Güzel günlerde kullanın inşallah...

Uğrayabildiğin için çok teşekkür ederim.

16. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    İşlerim çok yoğun olmasa bu maceranın içerisinde bende olacaktım ama kısmet değilmiş. Çok güzel anılar Veli abi. Çok tanışmak istediğim insanlarla tanışmışsın vakit geçirmişsin imrendim doğrusu :)

domestos, mustafayk, hagakure ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    hayırlı olsun, iyi macera olmuş, hele de dostlar la sohbetin tadı başka olsa gerek.

domestos, mustafayk ve hagakure bunu beğendi.
  18. mcvc

mcvc Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 - impress
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - HB
    Veli Abi, yazdıklarını okuyunca sizlere yakın olmak istiyor insan, usta ellerin kıymetini bilmek lazım, bizim buralarda kimlere götüreceğiz hala muamma

domestos bunu beğendi.
  19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Düşününce, tadı damağımda kalan ve hiç unutulmayacak iki gündü gerçekten... :) :)

mustafayk bunu beğendi.
  20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Manisa girişine yakın bir yerde radar vardı ve öyle güzel bir yere konulmuş ki, hem hız olarak düşüyorsunuz hem de tahmin etmesi çok zor... Neyse; tam o esnada benzine alıp biraz yüklenmek istedim, gprs ten hızı kontrol ettim, 119 falandı, bu kontrol sırasında radar aracını gördüm, "ahanda düştük" dedim kendi kendime, az ilerideki ışıklardan U dönüşü yaparak radarın olduğu yere tekrar gelmek için döndüm, yine ileriden de döndüm, ben geriye doğru giderken radar aracı yerindeydi, ileriden dönüp gelene kadar yok olmuş... Ben şoktayım tabi, az ileride trafik ekibini gördüm ve durumu anlattım, onlar da radar aracına telefon açtılar plakayı vererek beyaz mazda araç dediler... Çok şükür ki temiz çıktım... :)

Hatta radar görevlisi şöyle söylemiş; mazda mı? bu gün hiç mazda radara girmedi... :) :) Sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim... :D

mcmelankolia, hagakure, yakup ve 3 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş