Benzinin Oktan Sayısı ve Geç Çalışma (Sorun Çözüldü, LPG Regülatör Diyaframı)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aşağıdaki bilgi www.lpgyedekparca.com dan alıntıdır,

Bu bilgiler ışığında dün dışarıda işlerimi halledip öğlen gibi eve yaklaşırken 2-3 km önce benzine alıp sonrasında stop ettim.Lpg regülatörü denen aletin üzerinden vakum hortumunu çıkardım.Sabah 06 gibi aşağı inip hortumu tekrar takıp marşa bastım ve 1 saniye var yok tık diye guzu çalıştı.Şimdi eğer bu parça arızalı ise değiştirilmesi zorunlu mu ? daha önce değiştiren var mı?
Not :şimdilik lpg arızası gibi görünen konu lpg sorunları ve çözümleri gibi bir konu vardı orada kaynak gösterilir ya da taşınır bilemiyorum.

Dikkat: Aracınızı birkaç saat park ettiğiniz de veya sabahları geç çalışma sorunu varsa regülatör vakum girişindeki hortumu akşamdan çıkarıp sabah marşa bastığınızda sorunsuz çalışıyor ise regülatör arızalı demektir. Bu durumda regülatörün değişmesi gerekir. Şayet sorun hala devam ediyorsa % 95 Lpg enjektörleri arıza yapmıştır.

Aracın geç çalışma Sebebi ise vakum girişi arkasında bulunan LPG diyaframının yırtılarak gaz kaçağı yapmasıdır. Bu sebepten dolayı vakum girişinden sızan gazın emme manifolduna girip gaz ve benzinin birbirine karışmasından dolayı aracın boğularak geç çalışmasına neden olmasıdır. Aşağıdaki birkaç markanın sıralı sistem regülatörlerinde vakum girişleri yazıyla gösterilmiştir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adem ustamın değindiği nokta işte bu durum...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aşağıdaki bilgi www.lpgyedekparca.com dan alıntıdır,

Bu bilgiler ışığında dün dışarıda işlerimi halledip öğlen gibi eve yaklaşırken 2-3 km önce benzine alıp sonrasında stop ettim.Lpg regülatörü denen aletin üzerinden vakum hortumunu çıkardım.Sabah 06 gibi aşağı inip hortumu tekrar takıp marşa bastım ve 1 saniye var yok tık diye guzu çalıştı.Şimdi eğer bu parça arızalı ise değiştirilmesi zorunlu mu ? daha önce değiştiren var mı?
Not :şimdilik lpg arızası gibi görünen konu lpg sorunları ve çözümleri gibi bir konu vardı orada kaynak gösterilir ya da taşınır bilemiyorum.

Dikkat: Aracınızı birkaç saat park ettiğiniz de veya sabahları geç çalışma sorunu varsa regülatör vakum girişindeki hortumu akşamdan çıkarıp sabah marşa bastığınızda sorunsuz çalışıyor ise regülatör arızalı demektir. Bu durumda regülatörün değişmesi gerekir. Şayet sorun hala devam ediyorsa % 95 Lpg enjektörleri arıza yapmıştır.

Aracın geç çalışma Sebebi ise vakum girişi arkasında bulunan LPG diyaframının yırtılarak gaz kaçağı yapmasıdır. Bu sebepten dolayı vakum girişinden sızan gazın emme manifolduna girip gaz ve benzinin birbirine karışmasından dolayı aracın boğularak geç çalışmasına neden olmasıdır. Aşağıdaki birkaç markanın sıralı sistem regülatörlerinde vakum girişleri yazıyla gösterilmiştir.
Naim abi bilgilendirme için teşekkürler. Malum hortumun resmini çekip paylaşabilirmisin.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hortum kolayca çıkıyor ,son karar için lpg ustasına yol göründü..

Ekli dosyalar

• Lpg vakum1.JPG
    Lpg vakum1.JPG
    97.6 KB · Görüntüleme: 294
  • Lpg vakum1.JPG
    Lpg vakum1.JPG
    97.6 KB · Görüntüleme: 290
  • Lpg vakum1.JPG
    Lpg vakum1.JPG
    97.6 KB · Görüntüleme: 264

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Enjektörlere giden yakıt hortumu oluyor anladığım kadarıyla...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bugün lpg montajının yapıldığı Kartal Oto Sanayi'de Mucip otogaz'a gittim.
Sorunumu ve olası sebeblerini anlattım ,usta vakum hortumunun olduğu yere pet şişeye takılmış içinde su olan ağzına sabitlenmiş hortumu taktı.
Suyun içindeki kabarcıkları görmemiz ile değişim yoluna gidilirse regülatör fiyatının 400 tamir kitinin işçilik dahil 200 tl olduğunu söyleyince tamir kitini taktırdım.
Regülatör söküldü ,diyaframın delik bir iki contanın yapısının bozulduğu gözlendi.Değişim sonrası kalibrasyon yapıldı ,bir aksilik olmazsa yarın sabah guzuyu çalıştırıp kontrol ederim..

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Bugün lpg montajının yapıldığı Kartal Oto Sanayi'de Mucip otogaz'a gittim.
Sorunumu ve olası sebeblerini anlattım ,usta vakum hortumunun olduğu yere pet şişeye takılmış içinde su olan ağzına sabitlenmiş hortumu taktı.
Suyun içindeki kabarcıkları görmemiz ile değişim yoluna gidilirse regülatör fiyatının 400 tamir kitinin işçilik dahil 200 tl olduğunu söyleyince tamir kitini taktırdım.
Regülatör söküldü ,diyaframın delik bir iki contanın yapısının bozulduğu gözlendi.Değişim sonrası kalibrasyon yapıldı ,bir aksilik olmazsa yarın sabah guzuyu çalıştırıp kontrol ederim..

sonradan ögrendimki bu naim abi bizim naim abiymiş haberimiz yokki abi 626 yı sattıgından hayırlı olsun güle güle kullan

yarın sabah inşallah tek marş çalışır sabah çayını keyifle içeriz O0

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
sonradan ögrendimki bu naim abi bizim naim abiymiş haberimiz yokki abi 626 yı sattıgından hayırlı olsun güle güle kullan

yarın sabah inşallah tek marş çalışır sabah çayını keyifle içeriz O0

Senin çayını kaçırırmıyım Adem ,kaçırmamda yoğunluktan nefes alamıyorum..bu hafta sonu Çanakkale'ye kaçalım dedik bu kez de eşimin işleri yoğunlaştı..ama uğruyacağım söz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşi bilen başka oluyor... Ben ısı sensoru dedim Adem Ustam lpg kaynaklı dedi...

Sonuç regülatörde çıktı... Geçmiş olsun abi kazasız günlerde kullanmak nasip olur inşallah... :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bir kaç sabahtır erken saatlerde aracım sorunsuz tek ve kısa marş ile çalışıyor .Sorunum çok şükür çözüldü ,yardımlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun abi... Yazdık bi köşeye... ;)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hortladı...
Geç çalışma mevcuttu, süresi de arttı. Bugün elektrikçide kopuk olan kabloyu bağlatırken geç çalışma problemini söyledim. Marş ve aküde sıkıntı yokmuş. Bujilerden olabilir dedi usta ama tekleme Yok arabada. Lpg bakımı yeni yapıldı, lpg enjektörlende problem yoktu. Regülatör bozuk olsa belli olurdu galiba. Başka ne olabilir ki..

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Hortladı...
Geç çalışma mevcuttu, süresi de arttı. Bugün elektrikçide kopuk olan kabloyu bağlatırken geç çalışma problemini söyledim. Marş ve aküde sıkıntı yokmuş. Bujilerden olabilir dedi usta ama tekleme Yok arabada. Lpg bakımı yeni yapıldı, lpg enjektörlende problem yoktu. Regülatör bozuk olsa belli olurdu galiba. Başka ne olabilir ki..
Sizin araba skyactiv mazda 3 degil mi

Üst Alt