Benzin mi? Lpg mi? Neden?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
az km yapıyorum şu an benzin de bineym dedim..:utan::utan:yanlış mi düşünüyorum yoğusam:(
Mesaj otomatik birleştirildi:

biz den sonra ki hemen subap sorunu yaşamasn demi abi:)
Sübap için gereken km'yi aşınca LPG'ye devam kardeşim. Yalnız kendin için de uygun görürsen AFR ayarı yaptırmanı öneririm. En azından LPG ayarında bozukluk varsa ortaya çıkar, soruna şimdiden müdahale edilmiş olur. Sübapların da ömrünü uzatırsın.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Sübap için gereken km'yi aşınca LPG'ye devam kardeşim. Yalnız kendin için de uygun görürsen AFR ayarı yaptırmanı öneririm. En azından LPG ayarında bozukluk varsa ortaya çıkar, soruna şimdiden müdahale edilmiş olur. Sübapların da ömrünü uzatırsın.
AFR ayarını geçen de demiştin abi o zaman dan beri aklımda..müsait bir zaman da ankara ya buluşma ya gittiğim de yaptırmayı düşünüyorum.:harika::harika:
şu an lpg de biraz kullandım devirde filan sıkıntı yoktu..bunu biran önce yaptırmam mi gerekiyor.??

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Benzin mi? Lpg mi? Neden?

Lpg. Bennem, işte ele.

PekosBill

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
son zamanlardaki benzin zamlarından sonra bende lpgye yönelmeyi düşünüyordum ama yıllık 10 bin km civarı yapan biri olarak, tartışma ve görüşleri okuduktan sonra lpg işini ertelemeye karar verdim. katkıda bulunan arkadaşların kalemine, hesap makinasına ve kafasına sağlık. çok faydalı bir konu olmuş..

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
son zamanlardaki benzin zamlarından sonra bende lpgye yönelmeyi düşünüyordum ama yıllık 10 bin km civarı yapan biri olarak, tartışma ve görüşleri okuduktan sonra lpg işini ertelemeye karar verdim. katkıda bulunan arkadaşların kalemine, hesap makinasına ve kafasına sağlık. çok faydalı bir konu olmuş..

Eski aracım 2004 mazda3'tü ve aldığımda 150 bindeydi. iki sene sonra 180 binde sattım aracımı. Aracıma 70 binde brc takılmış benden önce ve bendeyken subab arızası ve belirtisi göstermedi. Hatta 170 bindeyken Ankaraya uğradığımda mocan da yol ayarı yaptırayım dediğimde ustaya sormuştum araba nasıl diye, ustaya yeni mi subabları değiştirdin performansı gayet güzel demişti ve hiç değişmediğine inanmamıştı. 2. nesil mazdayla 1.nesil mazdanın motorunun aynı olduğunu biliyorum. Kaliteli montajla uzun süre sorun çıkmayacağını düşünüyorum. Sattığım aracı bazen görüyorum sahibiyle konuşma fırsatım olmadı ama sorun olsaydı arardı veya arada ilanlara da bakıyorum göremedim daha:)

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yaklaşık 2 yıl önce BRC kit taktırmıştım, tam hatırlamıyorum ama ruhsat filan dahil 2500 Tl gibi bişey ödemiştim.
Yılda yaklaşık 20bin km yaptığım için aşağıdaki tablı ile hesapladığımda şuan için yaklaşık 6bin tl kardayım.
Tabi buna ubap dahil değil ama şuan için bir sorun yok satana kadarda olur mu bilinmez.
Olsa bile her türlü zaten masrafının üstünde kar etti.

Performans kaybı yaşıyorum ama daha 90-100 km hız üstünde, yani km'in büük kısmı şehir içinde olduğu için beni etkilemiyor.
Özellikle bununda büyük kısmını hanım'ın yaptığını düşünürsek muhtemelen farkında bile değil :)

Benim tek sıkıntı kapalı otopark ve bagajı daraltması :(

Hesaplama
1521613237194.png

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Arac hafta ıcı hep benzınde ama esım yalnıslıkla dun lpgye almıs. Ben de lpg tankını hıcbır zaman bos bırakmıyorum hep yarım depo vardır şamandıra kurumasın dıye Nese hıanım lpgye almıs dun Ben de ısım vardı aldım aracı benzınde dıye kullanıyorum bı 20 km yaptım Bı egıldım bı baktım bır de ne göreyım arac lpgde ımıs. Yanı hıc fark etmedım. Ben de dıyom ıcımden arac ne kadar tatlı ne kadar serı gıdıyor Meğerse lpg de ımıs :D

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arac hafta ıcı hep benzınde ama esım yalnıslıkla dun lpgye almıs. Ben de lpg tankını hıcbır zaman bos bırakmıyorum hep yarım depo vardır şamandıra kurumasın dıye Nese hıanım lpgye almıs dun Ben de ısım vardı aldım aracı benzınde dıye kullanıyorum bı 20 km yaptım Bı egıldım bı baktım bır de ne göreyım arac lpgde ımıs. Yanı hıc fark etmedım. Ben de dıyom ıcımden arac ne kadar tatlı ne kadar serı gıdıyor Meğerse lpg de ımıs :D

Valla benimde hislerim çok hassas değildir ama şehir içinde bende hissetmiyorum.
Özellikle tek kişi iken fark sıfır gibi.

Üst Alt