Bentley EXP 10 Speed 6 Tanıtıldı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bentley, Cenevre Otomobil Fuar’ında bombayı patlattı. Bombanın ismi Bentley EXP 10 Speed 6.

Bentley 2 koltuklu hibrit konsepti ile Aston Martin Vanquish ve Ferrari F12 Berlinetta’yı rakip olarak gözüne kestirdi. Bentley’in CEO’su Wolfgang Durheimer araç hakkında “Bu araç iki koltuklu lüks spor otomobillerin zirvesini temsil edecek. Tam bir sürücü odaklı spor otomobil olmasına karşın Bentley’in lükse olan bakışını da temsil edecek. Tabi fiyatı da ona göre olacak.” dedi.

Peki bu aracı özel kılan diğer şeyler neler, biraz da onlara değinelim. Öncelikli aracın bir çok parçası 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak yapıldı. Bunların başında Bentley’e özgü olan delikli ızgara geliyor. Aracın önünde ve arkasında halka şeklinde LED’ler kullanışmış. Arka farların altında ikiye bölünmüş elips şeklinde egzozlar arka farlar ile uyum sağlamış. Uzun kaput ve iri tasarlanmış arka çamurluklar aracı klasik spor otomobillere benzetmiş. Aracın içerisinde özenle dikilmiş ve yerleştirilmiş özel deri parçalar, kiraz ağacı kaplı parçalar ve bakırdan üretilmiş özel parçalar sayesinde çok daha özelleştirilmiş . Aracın kaputunun altında 4 litrelik çift turbolu V8 motor ve ona eşlik eden elektrikli motorlar olacak.

Bentley EXP 10 Speed 6’nın tahmini üretim tarihinin 2016 yılı olacağı söyleniyor.

ZIhCVP.jpg

1PaEAa.jpg

Hmxk74.jpg

CMelnG.jpg

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İngiliz lüks otomobil markası Bentley, EXP 10 Speed 6 konseptini üretmeye karar verdiğini açıkladı.

Bentley CEO’su Wolfgang Duerheimer’in konu ile alakalı yaptığı açıklamada, ilk olarak Cenevre Motor Show’da sergilenen konseptin tamamen üretim modeline dönüştürülmesi gerektiğini ifade ederken, bu sayede Aston Martin’in pazar payını hedef alabileceklerinin de altını çiziyor. Modelle alakalı son rötuşların bu yılın dördüncü çeyreğine kadar sürebileceğini sözlerine ekleyen Duerheimer, tüm planlarının günü gününe tutması durumunda 2016 yılında üretimine başlayacakları otomobilin 2017’nin başlarına yetişebileceğini belirtiyor.

Bentley’in ilk SUV modeli olacak olan Bentayga hakkında da detaylar paylaşan Duerheimer, yıllık 3600 adet üretilecek olan otomobilin başlangıç fiyatının 200.000$ civarında olacağını, ayrıca üretim adedinin de 3’te 1’ini Amerika için ayıracaklarını ifade ediyor.

Bentley, Bentayga’yı Eylül ayında gerçekleştirecek olan Frankfurt Motor Show’da sergilemeyi planlarken, geçen seneki 11.020 adet olan toplam satış adedini ise 15.000’e çıkarmayı hedefliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu markayı ve araçlarını sevemedim gitti... Neden bilmiyorum bana çok itici geliyor...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yandan çok kaslı duruyor, ama ön panjur ve far görüntüsünü ben de hiç sevmiyorum bu markanın

selmazda

Katılımcı
Araba güzel. Dizaynı güzel olmuş. Lüks segmente girdiği için fiyatından dolayı çok sınırlı bir satışı oluyor bunların.

Bir tanıdığım İngiltere'den eski modellerini Türkiye'ye getiriyordu geçmiş yıllarda..

Üst Alt