Baskı Balata

EreN

Sessiz
Arkadaşlar sadece geri vites bazen kacırıyor. Özellikle dikkat ediyorum debriyaja basarken.Baskı balatalarda sıkıntı olsa tüm viteslerde de aynı sıkıntıyı yasamazmıydım acaba ? :(

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tam anlayamadım... Debriyaja basarken geri vitesteyken araba kayma mı yapıyor... Böyleyse normal, zaten debriyaja basmış oluyorsun...

Hiç debriyaja basmadan kaçırma yapıyorsa sıkıntı var demektir, baska balata değil de, dişlilerde sıkıntı var demektir.

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Tam anlayamadım... Debriyaja basarken geri vitesteyken araba kayma mı yapıyor... Böyleyse normal, zaten debriyaja basmış oluyorsun...
Harbi bu çok tuhaf bir durum yani debriyaja basınca zaten motor boşa çıkar araç kayar gider sorunu açık anlatırsanız iyi olur...

EreN

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
;D ;D ;D Durumu bn yanlış anlattım geri vitese gecmede sıkıntı yasıyorum

Dinçer

Katılımcı
Çok enteresan bi durum ama çok emin olmamakla birlikte baskı balatadan olma ihtimali bence zayıf.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Arkadaşlar sadece geri vites bazen kacırıyor. Özellikle dikkat ediyorum debriyaja basarken.Baskı balatalarda sıkıntı olsa tüm viteslerde de aynı sıkıntıyı yasamazmıydım acaba ? :(

erencim sen debriyaja basınca bazen geri vites kaçırıyor demekle bazen geriye geçmiyor demek istiyorsun :)bir yapıp tekrar denediginde geçiyor bu normal bir durum dişli aralıgı karşılamadıgı için yapıyor normal.. bu durum özellikle aracı ileri geri park etmelerde rahatsız edebiliyor . birazda el ile vitese takarken hemen bir yapıp tekrar geri vites yapıp bu hareket ler seri olursa pek sorun olmaz saygılar kardeşim ..

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
aynı bende de var adem ustamın dediği gibi 1. vitese takıp tekrar geri vitese attığım da çok rahat geçiyor yada araba ileri geri gitmeye müsaitse freni bırakıyorum tabi çok az bi yere çarpmayacak şekilde sonra vites geçiyo

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
erencim sen debriyaja basınca bazen geri vites kaçırıyor demekle bazen geriye geçmiyor demek istiyorsun :)bir yapıp tekrar denediginde geçiyor bu normal bir durum dişli aralıgı karşılamadıgı için yapıyor normal.. bu durum özellikle aracı ileri geri park etmelerde rahatsız edebiliyor . birazda el ile vitese takarken hemen bir yapıp tekrar geri vites yapıp bu hareket ler seri olursa pek sorun olmaz saygılar kardeşim ..
Bunları ben diyecektim Adem usta tercüman olmuş hemen hemen her arabada karşılaştığım bir durum önüne geçilmesi için çalışma varmı merak ediyorum :)

Üst Alt