Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baskı Balata

Konu, 'Mitsubishi' kısmında EreN tarafından paylaşıldı.

1. EreN

EreN Sessiz

Arkadaşlar sadece geri vites bazen kacırıyor. Özellikle dikkat ediyorum debriyaja basarken.Baskı balatalarda sıkıntı olsa tüm viteslerde de aynı sıkıntıyı yasamazmıydım acaba ? :(

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tam anlayamadım... Debriyaja basarken geri vitesteyken araba kayma mı yapıyor... Böyleyse normal, zaten debriyaja basmış oluyorsun...

Hiç debriyaja basmadan kaçırma yapıyorsa sıkıntı var demektir, baska balata değil de, dişlilerde sıkıntı var demektir.

3. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Harbi bu çok tuhaf bir durum yani debriyaja basınca zaten motor boşa çıkar araç kayar gider sorunu açık anlatırsanız iyi olur...

4. EreN

EreN Sessiz

;D ;D ;D Durumu bn yanlış anlattım geri vitese gecmede sıkıntı yasıyorum

5. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Çok enteresan bi durum ama çok emin olmamakla birlikte baskı balatadan olma ihtimali bence zayıf.

6. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

erencim sen debriyaja basınca bazen geri vites kaçırıyor demekle bazen geriye geçmiyor demek istiyorsun :)bir yapıp tekrar denediginde geçiyor bu normal bir durum dişli aralıgı karşılamadıgı için yapıyor normal.. bu durum özellikle aracı ileri geri park etmelerde rahatsız edebiliyor . birazda el ile vitese takarken hemen bir yapıp tekrar geri vites yapıp bu hareket ler seri olursa pek sorun olmaz saygılar kardeşim ..

7. EreN

EreN Sessiz

Teşekkürler ;) ;)

8. karardvn

karardvn Aktif

aynı bende de var adem ustamın dediği gibi 1. vitese takıp tekrar geri vitese attığım da çok rahat geçiyor yada araba ileri geri gitmeye müsaitse freni bırakıyorum tabi çok az bi yere çarpmayacak şekilde sonra vites geçiyo

9. faroz_52

faroz_52 Aktif

Bunları ben diyecektim Adem usta tercüman olmuş hemen hemen her arabada karşılaştığım bir durum önüne geçilmesi için çalışma varmı merak ediyorum :)

10. akif can

akif can Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3 (2010) Touring
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Sizde olur da bende olmaz mı :)

Sayfayı Paylaş