Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Az Kaldı Yanıyorduk

Konu, 'Diğer' kısmında kadir tarafından paylaşıldı.

1. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Gecenlerde hanim aradi camasir makinesini actim mutfakda yanik kokusu var dedi tezgahin altina bak fise dedim prize ikili cogaltici priz takmistim o yanmis onu sök fisi tak devam ettir makineyi dedim 30 dakka gecmedi yine aradi koku var die fise bak dedim bu sefer priz yanmis ustundeki cogalticinin yanmasi onada zarar vermistir diye dusundum evdeki uzaltma kablosu ile baska prizden calistir dedim 30 dk sonra aradim sorun yok dedi aksamlar gec ciktigim icin yeni priz alamadik dun aksam yine makineyi actik gec saatde tv izliyorum hanim dedi yanik kokusu var bi baktim uzaltma kablosu dipden yanmis kestim bictim tekrar taktik sikinti yok makine acik yattim hanim kaldirdi yanik kokusu var die yeter ulan dedim hanim dedi bana ne bagiriyon falan vs bi baktim uzatma kablosuna elime aldigimla atmam bir oldu resmen eriyor priz altdan delinmis kapkara fisi soktum attim elinde yika dedim camasirini :-D priz ayar etti beni simdi vikonun 16a prizini aldim bakalim yine yanik kokacakmi

2. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Kabloların inceliğinden olabilir. Geçmiş olsun.

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Geçmiş olsun, bu tür şeyleri ihmal etmeyelim, üzücü olaylara zemin hazırlamayalım... Lütfen !!

4. ahmoztrk

ahmoztrk Katılımcı

Geçmiş olsun. Dikkat.

5. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Geçmiş olsun ben her zaman Çin malı ucuz çoğaltıcı prizlerden uzak durup parası fazlada olsa viko kullanırım. Binlerce TL verdiğim cihazları 5 TL lik çoğaltıcılara bağlamam...

6. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Valla oyle yakup abi bide elektrikciyim mevzu belli terzi kendi soküyünü dikemez

7. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Geçmiş olsun..

8. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Geçmiş olsun! Gençsin daha tabii , öğrenicen bunlaı ayrıca hanıma atar yapılmaz, cezasını çekersin söyliyim.!

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Geçmiş olsun, böyle şeyler yangına sebep olabilir Allah korusun

10. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Geçmiş Olsun Kadir..

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kadir geçmiş olsun, bence o makineyi değiştir, elektriği emmiş resmen

12. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    [member=4]kadir[/member] hocam geçmiş olsun... Ben de evde benzer olaylar yaşadım ve şebeke sorunu vardı bunu buldum. Elektrikçi geldi çözdü olayı... Tesisatı yeni kurdum ve ayrıca banyonun prizlerinin elektrik saatindeki şartelini yenilettim. Ayrıca ekteki fotoda göstermiş oldugum beyaz olan kalın kabloyu özel yaptırdım. Voltajı ayarlayan prizi de kullanarak elimden gelen önlemi aldım. Artık yanarsa ev yapacak bir şey yok tevekkülümü etmişim. Ötesi ilahi taktir diyorum...
    Dikkat etmek lazım.
    Bekar evinde ben bu kadar önlem almışım sn hocam sen çoluk çocuk...aman diyeyim aksatma sakın tez vakte tesisatı elden geçirsinler bence...
    Tekrar geçmiş olsun dileklerimle...
    Kimseye bir şey olsun istemeyiz burada ve gerçekten böyle konular aksayacak şeyler değildir... !

Ayrıca [member=65]Murat[/member] hocama kesinlikle katılıyorum... Büyük etmen kablo ebatları...

Ekli Dosyalar:

13. Kalın sert kablo ve kaliteli çoğaltıcı..
    Allah korusun, geçmiş olsun diyorum..

14. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Güvenlik konusunda paranın miktarı umruma gelmez (60 TL bişey şu sistem)ki Mazda yı da bu sebeple tutku ile seviyorum gerçekten bir yerde... Bir elektrikçiye gittim, derdimi anlattım ve bana istedğim malzemeleri verdi... Sorun hiç yaşamadım artık... 2 priz eritmiş bir tecrübe bu... Asıl sıkıntı o değilmiş meğer, ev yansa şarteller atmayacakmış, arızalıymış... Bunu da çözdüm giderayak. Neye niyet neye kısmet :tey:

15. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Mutahit isguzarligi hic duymadigim sigorta markasini kullanmislar siemens ile degistirmek gerek kacak akim rolesi ayri bisey notr hattini kullanmamislar bile ki kacak akim rolesi notrsuz calismaz bu calisiyor tedasda bunu gormus ve muhurlemis

16. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Senin tesisat sakat Kadir söyleyeyim. Aman dikkat kendinmi çözersin başka bir yolmu bulursun elden geçir hemen!

17. hus3yn

hus3yn Katılımcı

elektrik işi sıkıntı çin malı gbi ürünler kullanıyorsak muhakkak uzak durun bende acısını çektim :)

18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kadir ne yaptın bi işi hallettin mi

19. faroz_52

faroz_52 Aktif

İşaretlere inanmak gerek defalarca sinyal vermiş yanacak artık üstelemeye gerek yok geçmiş olsun...Bim den mi almıştın?

20. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    [member=56]ezmocesteri[/member] hallettik abi viko priz scheider uclu priz ile suanda yanik kokusu gelmiyor ama viko eski viko degil

Sayfayı Paylaş